הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לקורסיקה וסרדיניה

  טיול מאורגן לקורסיקה וסרדיניה, 9 ימים
   
  סרדיניה וקורסיקה, שני האיים האקזוטים, משכשכים בגלי הים התיכון בין חופי איטליה וצרפת ביניהם מפריד מיצר בוניפציו וכיום גם שייכות מדינית שונה: סרדיניה לאיטליה, קורסיקה לצרפת. נופי הרים פראיים משתפלים אל שלל מפרצים קסומים ועיירות קייט תוססות. יתרונם האסטרטגי של האיים ההרריים משכו אליהם ניסיונות פלישה רבים, מבנים יוונים, רומים וביצורים של נסיכויות מהיבשת מעידים על הדראמות שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האיים. תושבי האיים הנועזים נאחזו לאורך ההסטוריה ברכסי ההרים הפראיים שבלב האיים ושמרו על אופיים ותרבותם הייחודית כנגד גלי האמפריות השכנות שנחתו על חופיהם. מבנים פרהיסטוריים של "נוראגים" מוזרים, מעידים על שגשוגם של שבטים מפוארים בעבר. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם בני האיים בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים. ונתבשם מהנופים הפראיים, החופים ושמורות הטבע הייחודיות.
   
  מדוע לטייל עם איילה גיאוגראפית בקורסיקה וסרדיניה?
   
  טיול מקיף ומעמיק - לא רבים המטיילים הישראלים בסרדיניה וקורסיקה. מאלה שזכו, הרב מתמקד בערי התיירות. אך האיים המסתוריים האלה הם עולם ומלואו ואותו אנו יוצאים לגלות, בעזרת מדריך המכיר היטב את האיים, תרבותם, ההסטוריה, הטבע שלהם, ואך כל זה קשור למוכר לנו בחוף המזרחי. הימים בטיולינו מלאים, ללא "טיולי בחירה" ואנחנו מתמקדים בלהכיר, להבין ולחוות את מגוון הפנים העשירות בהם נתברכו סרדיניה וסיציליה.
   
  בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו בקורסיקה וסרדיניה הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של האי המרתק, הן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, והן את ההכרות המעמיקה עם הטבע המיוחד שיש לכל מקום בו להציע.

   

   * התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • מסלול הטיול

  1.ת"א- קליארי, נורה, סנט אנטוכיו
  נמריא מנתב"ג לרומא ובטיסת המשך נגיע לקליארי (Cagliari), עיר הבירה של סרדיניה הבנויה בדומה לרומא, על 7 גבעות. לאחר התארגנות בשדה התעופה, נצא לביקור בנורה (Nora), נמל פניקי על חוף הים. על השרידים הקדומים נבנתה עיר בתקופה הרומית. בנורה נמצאה כתובת בשפה הפניקית (העברית העתיקה) המזכירה את תרשיש. משם נמשיך לסנט-אנטוכיו, בו נמצאו על מחשופי הסלע קברים של ילדים רכים בשנים. לאחר הביקור נעבור לבית המלון לארוחת ערב ולינה.
   
  2. קליארי העתיקה, הנוראגי הגדול, ארץ הברברים, אולנה
  עם בוקר נסייר בעיר הגדולה והעתיקה – קליאירי.   העיר העתיקה השתרעה על גבעה בראשה נבנה המבצר שהגן על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). את סיורינו נתחיל במצודת העיר בה נמצא המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי. במוזיאון מוצגים חפצים רבים המציגים את תולדות האי במשך אלפי שנים. נסייר ברחובות עיר העתיקה ובשרידי בית הכנסת, שהפך לכנסייה. בצהרים  ניסע לסו-נורקסי (Su-Nuraxi), "הנורגי הגדול", שנחשף במלואו ומציג דגם שלם של אתר מבוצר (אחד מתוך -7000 שקיימים באי). לאחר סיור בלווי הדרכה באתר, נמשיך לעבר האזור ההררי של צפון-מזרח סרדיניה. אזור זה ידוע מהתקופה הרומית בשמו "ברבג'יה" -ארץ הברברים. נבקר בעיירה אורגסלו (Orgosolo), שהתפרסמה בציורים על קירות הבתים, המביעים צורה אומנותיות על אירועים פוליטיים ואנושיים. לקראת ערב נעבור לבית המלון בעיירה אולנה (Oliena).
   
  3. ממויאדה, קוסטה זמרלדה, איי מדלנה, סנטה טרזה, פארק הגרניט
  לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור לכפר ממויאדה, למוזיאון המסכות הים תיכוני (Museo delle Muschere Medierranee). במוזיאון נצפה במסורות קדומות של חגים פגאנים שהיו נפוצים בטרם שחדרה הנצרות לאזורים אלו. החג והתהלוכה נערכים ב-17 בינואר כל שנה. האירועים הנערכים בעיר נעשה שימוש בשני סוגי מסכות בולטים - הממוטוניים וה"איסוהדורס" (Issohadores). נמשיך לעבר החוף המזרחי של סרדיניה, לעבר "קוסטה זמרלדה" - "חוף הבָּרֶקֶת", בו נבנו בתי מלון רבים ואחוזות של עשירי אירופה.  נמשיך לעבר העיירה פלאו ובה נעלה על מעבורת לשייט לאיי מדלנה (La Maddalena). אלו קבוצת של 7 איים בחוף הצפוני-מזרחי של סרדיניה. באחד האיים-קפררה (Caprera),  בנויה האחוזה בה גר בעבר ובה נקבר גרבילדי. נחזור לחוף ונעבור לסנטה טרזה די-גלורה (Santa Teresa). נבקר בפארק סלעי הגרניט, שהארוזיה בסלעים יצרה צורות מופלאות. בסיומו של היום נעבור לבית המלון לארוחת ערב  ולינה. 
   
  4. שייט לקורסיקה, סאן בוניפציו, סרטן, פיליטוסה, אג'קסיו 
  עם בוקר נעלה על מעבורת ונחצה את המייצר לעבר סן בונפציו (Bonifacio)  שבקורסיקה. נמל העגינה נמצא למרגלות העיר, ומוגן משני צידיו בקירות זקופים הבוהקים בלובן אבני הגיר. מעגן טבעי זה משך אליו את הכובשים שהגיעו לאי מצידו הדרומי. בקורסיקה נתחיל את ביקורינו בעיר העתיקה, אליה נעלה ברכבת זעירה. נמשיך לביקור לעיר סרטן (Sartene), השומרת על צביונה מימי הביניים. בהמשך נבקר בפארק הפרה-היסטורי פליטוסה (Filitosa), בו נחשפו עמודי אבן (מנהירים) ניצבים ועליהם מגולפים דמויות בני אדם. לצד עמודי האבן נחשפו שרידי מגורים של אוכלוסייה לפני כ: 10,000 שנים. לקראת סופו של היום נגיע לאג'קסיו (Ajaccio) בירת קורסיקה, העיר בה נולד נפוליון . נלון באג'קסיו.
   
  5. שמורת ווזוונה, קורטה,  אג'קסיו
  עם בוקר ניסע בדרך הררית דרך שמורת ווזוונה, לעיר קורטה (Corte), בה הונף נס המרד לעצמאות קורסיקה (1753). נסייר בסמטאות העיר היפה, נבקר במוזיאון העירוני ודרכו נעלה למצודה התלויה על שן סלע. ממנה נצפה על העיר וסביבותיה המיוערים. נערוך סיור בסמטאות האי בעזרת רכבת ננסית היכולה לנסוע ברחובות הצרים של העיר. נצא לבקר בקניון רסטוניקה (Restonic) העטור אורנים ונטייל לאורך המים הגועשים. לקראת הצהרים נצא מהעיר ונתפתל בדרכי ההרים היפות חזרה לעיר ולקראת ערב נגיע חזרה לאג'קסיו.
   
  6. אג'קסיו, סן בוניפציו,  לסרדיניה, קסטלו סרדו
  עם בוקר נצא לבקר בעיר הבירה של קורסיקה-אג'קסיו (Ajaccio). העיר נבנתה בידי הרומים כנמל מוצא למחצבים ועצים מהאי. בסוף המאה ה-15 הרפובליקה של גנואה כבשה את המקום והחלה ליישוב אזרחים בתחומי העיר. כוח צרפתי כבש את העיר באמצע המאה ה-16, אולם נסוג עד שנת 1780 שאז קורסיקה סופחה רשמית לצרפת. בעיר נולד  נפוליאון בונפרטה בשנת 1769. הבית בו נולד משמש כיום כמוזיאון ובו נבקר. נבקר בנמל, ובסמטאות העיר. לקראת הצהרים נחזור לסן-בונפצ'יו, נעלה על המעבורת האחרונה שחוצה את המייצר לעבר סנטה טרזה די-גלורה (בסרדיניה). נמשיך לארוחת ערב ולינה בקסטלו סרדו (Castelsardo). 
   
  7. קסטלו סרדו, ססארי, סנה , אלגרו
  עם בוקר נערוך ביקור במצודה הגבוהה בקסטלו סרדו, נמשיך לעיר ססארי (Sassari), נסייר בעיר במוזיאון האתנוגרפי-סנה (Museum Sanna) ובקתדרלת ניקולאס הקדוש מבארי שהוקמה במאה ה-13 והורחבה בסגנון גותי-קטלני החל משנת 1480. אחרי הצהרים נמשיך לביקור בעיר אלגרו (Alghero). נערוך סיור ראשוני בעיר העתיקה ונלך על חומותיה המאסיביים. לקראת ערב נעבור לבית המלון לארוחת ערב ולינה.
   
   8. אלגרו, כף קאפו, מערת נפטון
  יום זה מוקדש לביקור בעיר אלגרו וסביבותיה. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה של אלגרו. נבקר בקתדראלה המוקדשת למריה הקדושה, נתרשם מ"מגדל היהודים", עדות לקהילה יהודית משגשגת, ונבקר בנמל העתיק. לקראת הצהרים נשוט במפרץ לעבר כף קאפו קאצ'א (Capo Caccia) לעבר מערת נטיפים שפתחה פונה לים- מערת נפטון (Neptune Caves). מחקר המערה נמשך ותועדו עד כה 2500 מטר. לאחר סיור במערה, נעלה למגדלור בקצה הכף, נפגוש את האוטובוס   נערוך סיור לאורך החוף המצוקי בדרכנו חזרה לאלגרו.
   
  9. בוזה,  אלגרו- ת"א 
  עם בוקר ניסע לביקור בעיר בוזה (Bosa). העיר נוסדה בידי הפניקים ובימי הביניים הותקפה העיר תדיר בידי שודדי ים. מעל לעיר עדיין מתנשאת המצודה שהגנה על העיר. נעלה לעיר ברכבת זעירה. ולאחר הפסקת צהרים נבקר באחד מהכפרים בסביבה. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה של אלגרו בדרכנו הביתה, דרך רומא.
   
  ** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 • פרטים והערות

  המחיר אינו כולל
  שינויים בעלויות המיסים
  ביטוח בריאות ומטען חובה (ניתן לרכוש גם דרך "איילה גיאוגרפית")
   
   
  המחיר כולל
  8 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה, 3*- 4*
  חצי פנסיון במלונות
  אוטובוס תיירים בהתאם למסלול
  שייט למערת נפטון, שייט לארכיפלג מדלנה, מעבורות בין האיים
  כניסות לאתרים שבתוכנית
  מדריך מצוות "איילה גיאוגראפית"
  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית על פי הצורך
  טיפים למקומיים
  מיסי נמל, הטלי בטחון ודלק בסכום הידוע ב 2.1.15 : 315 $.
   
  המחיר המדויק יקבע ביום הכרטוס הקבוצתי, ומחיר הטיול ישתנה בהתאם
   
   
  הרשמה
  על היוצאים להצטיד בדרכון בר תוקף, מינימום 6 חודשים מיום היציאה לטיול.
  עם הרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית פוליסת "הראל שילוח" או "כלל ביטוח" הנרכשת דרך "איילה" מכסה ביטול מסיבה רפואית, בתוך 60 יום לפני היציאה, ללא תוספת מחיר.
   
  תשלום: 
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב של הדולר.
  עם ההרשמה לא נגבים דמי רישום.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל.
  את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, לקראת פגישת הקבוצה, אלא אם תבקש מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
   
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך, הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו .
  ** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **
   
  דמי ביטול 
  • עד 61 יום לפני היציאה לטיול - אין דמי ביטול 
  • המבטל בתוך 60-41 ימים לפני היציאה לטיול, ללא מחליף, יחוייב 67 יורו 
  • המבטל בתוך 40-31 ימים לפני היציאה לטיול, ללא מחליף, יחוייב ב 350 יורו
  • המבטל בתוך 30-14 יום לפני היציאה לטיול ללא מחליף, יחוייב 750 יורו 
  • המבטל בתוך 13-7 ימים לפני היציאה לטיול – 1200 יורו 
  • המבטל בתוך פחות מ-6 ימי עבודה לפני היציאה לטיול – יחויב ב 85% ממחיר הטיול 
  מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג) 
  עם הרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית פוליסת "הראל שילוח" א ו "כלל ביטוח" הנרכשת דרך "איילה" מכסה ביטול מסיבה רפואית, בתוך 60 יום לפני היציאה, ללא תוספת מחיר. 
  ביטוח ביטול נסיעה אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". 
  דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. 
  הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח. לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור ש"איילה" אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.