הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

  טיול לקובה וקוסטה ריקה, 16 יום

  טיול אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין ,מהפכה, מוסיקה, היסטוריה קולוניאלית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים!  קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני – כמה שמח ! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגארים – הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה – 50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות היפהפיות מחד... והגברים השרמנטיים מאידך...   
  מפרץ החזירים, משבר הטילים בזמן כרושצ'וב – קנדי ... זוכרים ?

  כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. 
  נמשיך אל קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה.  קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים).

   
  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה: מסלול הטיול

  יום 1 תל אביב- אחד מיעדי אירופה- הוואנה (קובה) 
   
  נצא בטיסת בוקר דרך אירופה. הגעה בערב לקובה. לינה בהוואנה. (ע)
   
  יום 2 הוואנה      
   
  יום זה מוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות מאידך, בהם הייתה העיר החצר האחורית של ארה"ב .   נבקר בבית הכנסת המקומי, נמשיך לאזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) בו ממוקם המבצר "ריאל פוארצה"  ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. בביקור בהוואנה קלאב – הוא מוזיאון הרום, נעמוד על הפקת משקה זה, מסימני ההיכר של קובה. ביקור בבית הכנסת היהודי בעיר הינו חוויה מרגשת במיוחד. ניתן זמן חופשי קצר בשוק המקומי (אם פתוח). נטייל ברחוב האותנטי אוביספו ונצפה בקפיטול (העתק של וושינגטון) ובספינת המהפכה ההיסטורית של פידל קאסטרו – ה"גראנמה" . נעבור דרך המאלקון (טיילת החוף) ונעצור לצילום היסטורי בפלאסה-דה-לה-רבולוסיון  (המהפכה) עם דמותו המפורסמת של צ'ה גווארה וה"הרצל" של קובה: חוסה מארטי.  לינה בהוואנה.
   
  בערב :  סיור רגלי ברחוב אוביספו האותנטי בו נפגוש את המקומיים העניים השמחים עם מוסיקה אותנטית. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)
   
  יום 3:  פינאר דל ריו (סיגרים) – לוס חאסמינס – ציור הגבעות – שייט במערת האינדיאני  
   
  נצא מערבה אל העיר פינאר לביקור במפעל הסיגארים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי בעבודת יד. בדרך נראה חווה לגידול טבק.  תצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס משם נצא לרכיבת סוסים חווייתית אל ציור הגבעות הענק. נשוט ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית. חזרה למלון בהוואנה ללינה.
   
  בערב : נצא למופע המרהיב "פאריזיאן" במלון ההיסטורי "נאסיונל" (לאנסקי ואחרים). (ב,צ,ע)
   
   יום 4: הוואנה – מפרץ החזירים – סיינפואגוס – טרינידד  
   
  לפנינו יום נסיעה ארוכה עד לעיר הקולוניאלית  טרינידד (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). בדרך נעצור בגואמה לשייט לאי האינדיאני של הטאינו, שבו פסלי האמנית ריטה לונגה. נבקר בחוות גידול לקרוקודילים. אחה"צ נסיעה דרך מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60 (קנדי), שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו. נבקר במוזיאון הפלישה. בדרך, בעיר סיינפואגוס  נעצור בכיכר מרטינז ונבקר בבניין ה"משוגע" "פאלאסיו-דה-וואייה".
   
  הגעה לטרינידד בשעות אחה"צ המאוחרות. לאחר מנוחה נלך כולנו לשיעור סלסה חובה... בערב: יציאה ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ניתן לרקוד עם המקומיים.  לינה בטרינידד. (ב,צ,ע)
   
  יום 5: טרינידד ועמק לוס איחניוס 
   
  טרינידד היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסימטאותיה המיוחדות ונבקר בשני מוזיאונים (הרומנטיקה וארכיטקטורה) ובשוק. ביקור "חובה" הוא הבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו.  ארוחת צהריים. עמק לוס אינחניוס הסמוך יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. אחר הצהריים נחזור לטרינידד ללינת לילה. (ב,צ,ע)
   
  יום 6: לוארדרו
   
  בדרכנו אל עיר הנופש וואראדרו ("קנקון של קובה") נעצור בעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה).   בצהריים נמשיך לעיר הנופש המפורסמת בים הקאריבי – וואראדרו. לינה בווארדרו. (ב,ע)
   
  יום 7: יום חווייתי בוואראדרו: ג'יפים וסירות בנהיגה עצמית- הוואנה
   
  נאכל ארוחת בוקר מאוחרת ונצא לחוויית ג'יפים בשטח וסירות על נהר הקאנימאר.  (הכל בנהיגה עצמית. נחוץ רישיון נהיגה עם תמונה). נחזור למלון לארוחת צהריים ועדיין יישאר זמן חופשי לחופים האקזוטיים שעל הים הקאריבי או אולי לבדוק מה מציע הקניון המקומי. אחר הצהריים נצא בנסיעה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)
   
  יום 8: טיסה לקוסטה ריקה, הר הגעש אירזו
   
  טיסת צהריים תביאנו לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה, נצא בנסיעה לסיור סביב הר הגעש אירזו. סביב ההר יש מטעים רבים של קקאו וקפה, ואנו נערוך תצפיות מרהיבות על האיזור. לינה בסן חוזה. (ב,ע)
   
  יום 9: הר הגעש פואס, מפלי לה פז
   
  לאחר ארוחת בוקר נצא להר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה, שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בלועו. משם נמשיך בנסיעה למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב,צ,ע)
   
  יום 10: לטורטוגרו 
   
  הבוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים. לינה בטורטוגרו. (ב,צ,ע)
   
  (לוקחים תיק ללילה אחד – המזוודות במלון)
   
  יום 11: טורטוגרו –הר הגעש ארנל ומעיינות חמים
   
  נשלים את הביקור בפארק של טורטוגרו בטיול רגלי ונצא בשייט משמורת טורטוגרו וניסע לאזור ארנל. אחר הצהריים נגיע לאזור הר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור. לינה בארנל. (ב,צ,ע)
   
  יום 12: שמורת מונטה ורדה
   
  נעלה בנסיעה  אל "ההר הירוק"- מונטה ורדה, כשאנו צופים בהר הגעש ארנל ומקיפים בנסיעה את אגם ארנל. עם הגעתנו למונטה ורדה נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם נוכל לפגוש את הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. לינה במונטה ורדה. (ב,צ,ע)
   
  יום 13: ממונטה ורדה
   
  מקדיש את היום לטיולים רגליים ביער הערפל והעננים של מונטה ורדה, במסלול הקלאסי ביותר, המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם.  לינה במונטה ורדה. (ב,צ,ע)
   
  יום 14: פארק מנואל אנטוניו
   
  נרד אל חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם דרומה. בדרכנו נשקיף על התנינים הגדולים ועצי הענק. מנואל אנטוניו הוא אחד היהלומים שבכתר. נבקר בפארק מקסים זה משלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הסיור בפארק הכולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. במהלך הסיור בפארק נצפה  באוכלוסיית הפארק הכוללת  מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד.  לינה במנואל אנטוניו. (ב,צ,ע)
   
  יום 15:  מנואל אנטוניו , לסן חוזה, טיסה לישראל
   
  נסייר בשמורת  הטבע מנואל אנטוניו עד הצהריים, ואז נשוב בנסיעה אל עיר הבירה ואחר הצהריים נטוס לאירופה. (ב)
   
  יום 16: נחיתה בישראל
   
  ננחת באירופה אחר הצהריים  ונעלה על טיסת המשך לישראל בערב.  נחיתה  לפנות בוקר היום ה 17 .
   
  *חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,
   
  הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 • פרטים והערות

  הטיול כולל
   
  טיסות מתל אביב לקובה ומסן חוזה דרך אירופה, לישראל
   
  טיסה  מהוואנה לסן חוזה
   
  מסי נמל, מסי יציאה, היטלי ביטחון ודלק 
   
  אוטובוס תיירים ממוזג, בהתאם למסלול
   
  מלונות בדרגת תיירות טובה
   
  כניסות לאתרים
   
  מדריך מקומי
   
  מדריך ישראלי מצוות "איילה גיאוגראפית" 
   
  כלכלה: ארוחות בוקר, צהריים וערב כל יום, (ארוחת  צהריים לא כלולה ביום הטיסה ארצה)  ב = ארוחת בוקר, צ = ארוחת צהרים, ע = ארוחת ערב
   
  טיפים לנותני שירותים בקוסטה ריקה וקובה 
   
  לא כלול במחיר
   
  ביטוח רפואי ומטען – חובה!  (ניתן לרכוש גם דרך "איילה" )
   
  שתייה
   
  אוטובוס בערב לימים שלא הוסדר מראש
   
  ויזה לקובה בסך  47$ לעיתים פעמיים
   
  מס יציאה מקובה  כ – 27$ וקוסטה ריקה  כ – 26$ במידה ויגבו
   
   
  עם ההרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי ומטען, המכסה ביטול מסיבה רפואית.
   
  תשלום:
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. 
  עם ההרשמה  לא נגבים דמי רישום. עםהבטחת הטיול ייגבו דמי קדימה 250$ למטייל.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. 
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים:
   
  המבטל השתתפותו 60 עד 46 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 250$
  המבטל השתתפותו  45 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 900$
  המבטל השתתפותו  29 עד 15 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 1850$
  המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 8 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 2500 $ דמי ביטול,
  המבטל השתתפותו בתוך  7  עד 4 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב ב- 85% ממחיר הטיול.
  המבטל השתתפותו בתוך  3 ימי עבודה  ממועד היציאה יחויב במלוא מחיר הטיול
   
  ימי עבודה: א'- ה', לא ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים