הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לקובה

  טיול מקיף לקובה, 15 ימים
  טיול מרוכז אל מיטבה של קובה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים. קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני - כמה שמח!
  מוסיקת הסלסה בטקעת מכל מקום, הסיגארים- הסמל המסחרי של קובה, הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך.
  כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו.
   
  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • טיול מאורגן לקובה: מסלול הטיול

  יום 1: טיסה לקובה
  נצא בטיסת דרך אירופה להוואנה, שם נחליף מטוס וונמשיך בטיסה לקובה. לינה בסנטיאגו דה קובה.
   
  *טיסת ההמשך לסנטיאגו תתכן ביום הבא בבוקר
   
  יום 2: סנטיאגו דה קובה
  יום זה יוקדש לביקור בלב ההיסטורי של סנטיאגו, העיר השניה בגודלה בקובה. עיר עם עבר היסטורי מפואר, והווה תוסס, עשיר במוזיקה ובתרבות אפרו-קובנית. נבקר בקתדרלה ובבתי פאר מתקופת השלטון הספרדי, נעבור ב'פלאסות' (כיכרות) החשובות בעיר, ונשב בברים בהם מופיעות קבוצות של נגנים בני המקום. בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני המוזיקה שבעיר. לינה בסנטיאגו דה קובה.
   
  יום 3: באראקואה וסביבותיה
  ביום זה נצא לקצה המזרחי ביותר של קובה. אזור הררי, מרוחק ומבודד, עם צמחיה טרופית מוריקה. נבקר בחווה בה נלמד על קקאו וגידולים אחרים שממלאים תפקיד חשוב בהיסטוריה של קובה. נשוט בסירות בנהר טואה שופע המים, ונגיע לעיירה באראקואה - היישוב הספרדי הראשון בקובה. נבקר בכמה נקודות עניין בעיירה מבודדת זו שכה מפתיעה בחיוניותה.   לינה בבאראקואה.
   
  יום 4: גואנטאנאמו, סנטיאגו דה קובה
  נבקר במרכז העיר גואנטאנאמו, ונצפה מרחוק על אזור הבסיס האמריקאי המפורסם שלידה. בצהריים נחזור לסנטיאגו דה קובה, נבקר במבצר סן פדרו דל מורו הנמצא במיקום אסטרטגי ודרמתי מעל הים - מזכרת ממאבקי השלטון הספרדי בשודדי הים הקאריבים. לינה בסנטיאכו דה קובה.
   
  יום 5: מסביב לסנטיאגו דה קובה
  נבקר בחוות לוס חירוס, הזדמנות נוספת להכיר את עולם החקלאות והטבע של קובה, שם נהנה מרכיבה על סוסים. אחה"צ נבקר באל קוברה, בה נמצא אתר הצליינות המקודש ביותר בקובה, אשר המשיך להתקיים למרות הגבלות המשטר הקומוניסטי. לינה בסנטיאכו דה קובה.
   
  יום 6: סאנטיאגו דה קובה, באיאמו, קמאגואיי
  היום נבקר בבית הקברות הציורי סנטה איפיחינה, בו נמצאים שפע של קברים ומונומנטים של אישים בולטים בהיסטוריה של קובה, ולא נפספס את הטכס רב הרושם של החלפת המשמרות במקום. נצא מסנטיאגו, נעשה עצירה קלה במרכז ההיסטורי של העיר השלווה באיימו, ונמשיך לקמאגואי, שמשמרת טוב כל כך את אוירת העבר הקולוניאלי. לינה בקמאגואיי.
   
  יום 7: קמאגואיי, סנקטי ספיריטוס, טרינידד
  נבקר בכמה מאתריה הבולטים של קאמאגואי, וכך נעשה גם בעיר סנקטי ספיריטוס. אחה"צ נגיע לעיר טרינידד, כאן נפגוש שילוב מנצח של אדריכלות מפוארת, רחובות מרוצפי אבן ויופי טבעי. טרינידד היא עיר לא גדולה אך אוטנטית (עדיין...) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. זה הזמן להכנס לעניינים – ואנחנו נקח שיעור סלסה. בערב נצא להפגין את כישורינו החדשים, במועדון הסלסה הידוע של העיר. לינה בטרינדד.
   
  יום 8: סיור ספארי לטופס דה קויאנטס, טרינידאד
  את המחצית הראשונה של היום נבלה בסיור עם משאית ספארי בטבע ההררי באזור טופס דה קויאנטס, שיכלול גם הליכה וטבילה במים. המחצית השניה של היום תוקדש לטרינידד: נבקר בארמון של קאנטרו ובארמון של ברונט, שניהם יתנו לנו תמונה עשירה של חיי העיר בעבר, בה התקיימה עלית ספרדית חובבת מותרות ויופי, ולצידה קהילה גדולה של עבדים שחורים למודי סבל. נבקר גם במנזר סן פרנסיסקו דה אסיס, בו נראה תערוכה הקשורה למהפכה הקובנית. לינה בטרינדד.
   
   
  יום 9: ואיה דה לוס אינחניוס, סנטה קלרה, טרינידד
  עמק לוס אינחניוס הסמוך יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות ה 18-19. נצא ל'ואיה דה לוס אינחניוס' (עמק התחנות), בו נמצאים שרידים של חוות וטחנות סוכר מן המאה ה-19, שיא הביקור יהיה טיפוס למגדל בגובה 7 קומות ממנו השגיח בעל האחוזה הלבן על עבדיו השחורים. אחה"צ נבקר בעיר סנטה קלרה המזוהה כל כך עם הגיבור המהפכני של קובה – צ'ה גווארה. נבקר בשני האתרים שמוקדשים לפועלו ואישיותו של צ'ה – המאוזוליאום ואנדרטת ההשתלטות על הרכבת המשוריינת. נחזור ללילה אחרון בטרינידד.
   
  יום 10: סיינפואגוס, מפרץ החזירים, הוואנה
  נגיע לעיר סיינפואגוס, נבקר בכיכר המרכזית המוקפת מבני ציבור מרשימים, ונהלך בלשון היבשה הצרה, עליה שוכן הרובע האצילי של העיר, עם בנינים יוצאי דופן כדוגמת פאלסיו דה ואיה. בהמשך היום נגיע למפרץ החזירים, נבקר במוזיאון שבמקום, אשר ממחיש בצורה חייה כל כך את רוח ההתנדבות וההקרבה של בני העם הקובני, כאשר הגנו כאן על ארצם מול פלישה אמריקאית. נסיעה קצרה תביאנו לביקור בחוות תנינים שנועדה להציל מינים בסכנת הכחדה, בו נראה את כל שלבי הריבוי – מהדגרת הביצים, דרך תניני מחמד קטנטנים, ועד לטורפים אימתניים. בשעות הערב נגיע להוואנה, וכאן נשאר ללון עד יציאתנו מקובה. לינה בהוואנה.
   
  יום 11: ויניילס
  נצא מהוואנה מערבה, לעבר האזור היפה שמסביב לעיר וינאלס, נעצור בחוות הסחלבים של סורואה, בה יש 700 מינים של סחלבים, נכנס לביקור במפעל להכנת סיגרים – המוצר שבלעדיו קובה היא לא קובה. הסיגרים המפורסמים של קובה נעשים באופן מסורתי בעבודת יד. באמצע היום נגיע ללב האזור, ונופי הגבעות המפורסמות יקיפו אותנו סביב סביב. שם נבקר בחווה אורגנית, פרויקט שמייצג תפישות חדשות לגבי חקלאות ותיירות באזור. נמשיך לביקור ב'מוראל דה לה פריהיסטוריה', ציור סלע ענקי. לסיום היום נגיע ל'מערת האינדיאני', מערה בתוכה זורם נהר תת קרקעי שבו נשוט בסירות. בערב נחזור להוואנה. לינה בהוואנה.
   
   
  יום 12: מרכז הוואנה
  הימים הבאים מוקדשים לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו, בת 2.2 מליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה 30 הסוערות מאידך, בהם היתה החצר האחורית של ארה"ב. הבוקר יוקדש ל'סנטרו הוואנה' - החלק החדש יותר של מרכז הוואנה. נבקר במוזיאון המהפכה שמפאר את הישגי המהפכה הכל כך מיוחדת שעשו פידל, צ'ה וחבריהם. נבקר (מבחוץ, לרגל שיפוצים) את בנין הקפיטוליו – גולת הכותרת של האדריכלות בהוואנה. נכנס למרכז תרבות המוקדש לדת הסנטריה, ונבין קצת יותר את המיזוג התרבותי שמתרחש בקובה. אחה"צ נלך לאירוע של רומבה קובנית – סגנון תפילה, מוזיקה וריקודים שהתפתח אצל העבדים שבאו מאפריקה, ואחד הזרמים החשובים בתרבות הקובנית עד היום (בלעדיו לא היתה באה הסלסה...). וכדי להמשיך את הכיף החושני של מוזיקה, ריקודים ואוירה קובנית – נצא בערב לאחד משני 'מקדשי' הסלסה שבעיר – נראה הופעה ונרקוד כפי יכולתינו הצנועות ביחד עם מאות קובנים נלהבים. לינה בהוואנה.
   
  יום 13: הוואנה העתיקה
  הבוקר יוקדש ל'הוואנה ויאחה' - החלק ההיסטורי והעתיק יותר של מרכז הוואנה. נבקר בפלאסה דה לה קתדרל, מוזיאון העיר, כנסיית סן פרנסיסקו דה אסיס, פלאסה וייחה, ועוד. בהמשך היום נגיע למבצרי הענק שנמצאים מן העבר הרחוק של מפרץ הוואנה – מורו וקאבאניה. לינה בהוואנה.
   
  יום 14: הוואנה- אירופה
  נחזור ל'הוואנה ויאחה' ונבקר בעוד כמה מקומות, בינהם מוזיאון הרום שמוקדש למשקה בעל חשיבות בהיסטוריה ובתרבות של קובה, ומבצר ריאל פוארסה. בדרך לשדה התעופה נתעכב בכיכר המהפכה – המקום בו היה פידל מקהיל מאות אלפי קובנים לשעות ארוכות של נאומים. בשעות הערב נעבור לשדה התעופה לטיסת לילה לאירופה.
   
  יום 15: אירופה- ישראל
  לאחר הנחיתה נעלה על טיסת המשך לישראל. 
   
  *חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,
  הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 • פרטים והערות

  מחיר כולל:
  טיסות דרך אירופה
  מסי נמל, מסי יציאה, היטלי ביטחון ודלק הידועים היום 
  אוטובוס תיירים ממוזג, בהתאם למסלול
  שייט, רכיבה על סוסים 
  מלונות 4 כוכבים
  כניסות לאתרים
  מדריך מקומי
  מדריך ישראלי מצוות "איילה גיאוגראפית" 
  כלכלה: ארוחות בוקר וערב כל יום 
  טיפים לנותני שירותים בקובה 
   
  המחיר לא כולל:
  ביטוח רפואי ומטען – חובה!  (ניתן לרכוש גם דרך "איילה" )
  ארוחות צהריים
  שתייה
  תוספות או עליית מחירי המיסים. המטייל ישלם את המחיר ביום הוצאת הכרטיסים.
  ויזה לקובה 47$, מס יציאה מקובה כ-27$
   
  המחיר מבוסס על  20 מטיילים ומעלה. במידה ויצאו  15-19 איש תהיה תוספת של 100$
   
   הרשמה:
   
  עם ההרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי ומטען, המכסה ביטול מסיבה רפואית.
   
  תשלום:
   עד 3 תשלומים בכרטיס אשראי, על פי שער העברות גבוה ביון החיוב.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיס האשראי בפועל אנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר לפני חיוב הקבוצה. עם הבטחת הטיול ייגבו 250$ דמי קדימה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידנו. כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים:
  המבטל השתתפותו 60 עד 46 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 250$
  המבטל השתתפותו  45 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 900$
  המבטל השתתפותו  29 עד 15 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 1850$
  המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 8 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 2500 $ דמי ביטול,
  המבטל השתתפותו בתוך  7  עד 4 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב ב- 85% ממחיר הטיול.
  המבטל השתתפותו בתוך  3 ימי עבודה  ממועד היציאה יחויב במלוא מחיר הטיול
   
  * ימי עבודה: א'-ה', לא כולל ימי שישי ושבת, חגים וערבי חג
   
  בברכת טיול מוצלח