הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לאתיופיה

  טיול מאורגן לאתיופיה: טיול משולב ג'יפים ואוטובוס, 12 ימים
   

  מסע ג'יפים באתיופיה ייקח אתכם אל מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים, אשר במשך למעלה מאלפיים שנים שמרה על עצמאות תרבותית. ארץ שנתברכה במזג אוויר טרופי, יערות עד שמורות טבע מרהיבות, נהרות ואגמים, ומאידך  מדבריות חמים ונופי טרשים. במסענו נעבור נופים קדומים של הרי גרניט, נופי אבני חול והרי געש.  נבקר בערי בירה קדומות, כנסיות חצובות בסלע, בהן אוצרות אמנות מרשימים. נכיר שבטי  נוודים מסבירי פנים החיים בבקתות קש, מקשטים את גופם בשלל צבעים, כפריים  המעבדים את אדמתם  בדרכי מסורותיהם הקדומות ואוכלוסייה עירונית משכילה.


  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • מדוע לטייל עם איילה בג'יפים באתיופיה?

  מסלול ייחודי ומרתק - מסלול עשיר ומגוון הכולל הן את החלק הצפוני ההיסטורי של אתיופיה לעומק והן את החלק האנתרופולוגי המרתק של שבטי הדרום הססגוניים. הנהיגה בג'יפים מאפשרת לנו להגיע גם אל המקומות הלא מושגים ולעצור גם בכפרים אותנטיים שמחוץ למסלול הרגיל. 
   
  מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 • טיול מאורגן לאתיופיה: מסלול הטיול

  יום 1,: תל אביב – אדיס אבבה – ארבה מינץ'
  נצא בטיסת לילה ישירה לאדיס אבבה, ןבטיסת המשך לעיירה הדרומית ארבה מינץ Arba Minch. שם נפגוש ונתארגן על הג'יפים. במידה יישאר כוח נצא לשייט על אגם צ'אמו לעבר "שוק הקרוקודילים" לתצפית מקרוב! על תנינים ענקיים, עיטי דגים, היפופוטמים, שקנאים ועוד ועוד- ספארי במיטבו. נמשיך מכאן לעבר קונסו הנמצאת על רמה גבוהה בה נלון בלודג'  יפה מול הנוף האפריקאי המטורף.
   
  יום 2 :  קונסו- אגם סטפני -  טורמי
  נצא בנסיעה מערבה לעבר אגני הנהרות היורדים לעבר ימת טורקנה. נחצה את שדות הכותנה ונפגוש בשבט הטסאמי . כאן נבקר בשוק הצבעוני והתוסס של בני השבט. כאן ניכנס לשטח דרומה לעבר אזור שבט האמר וניוודע אל אחד האזורים הנידחים והמיוחדים על גדת ימת סטפני. נחוש כגדולי מגלי הארצות באפריקה. נחצה את רכס האמר ונגיע אל טורמי המבודדת, ביתו של שבט ההאמר. כאן נלון את 2 הלילות הבאים בלודג המתמזג עם האוירה והמקום.
   
  יום 3 : עמק נהר האומו
  את היום נבלה בעמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, המאכלס מגוון שבטים ומסורות. נבקר את שבט דסאנץ', הדרומי  בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת  ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה. נבקר בכפרם של בני שבט האמר, החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים, המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב למלוננו בטורמי.
   
  יום 4:  טורמי- ג'ינקה 
  עם בוקר ניסע  לאזור שבטי המורולה, החיים במישורי הסוונות, בסוכות הבנויות במעגלים סביב מרכז הכפר. נבקר את אנשי הקארו, הצובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי.  ניפרד מבני עמק האומו וניסע צפונה, בין הכפרים קטנים של שבט הארי  לעיירה ג'ינקה  נבקר במוזיאון המקומי המשמש גם מכון מחקר על השבטים באזור וייתכן גם שנזכה לדבר עם איש צוות המחקר לשיחה מעניינת על השבטים. לינה בסביבות ג'ינקה בלודג'.
   
  יום 5 ,: ג'ינקה – ביקור בשבט המורסי - קונסו  
  את הבוקר ניפתח בנסיעה לשבט המורסי. זהו אחד השבטים המרתקים באזור. אנשיו צובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי. נחזור לג'ינקה בשעות הצהרים ונמשיך מכאן לארבה מינץ דרך קונסו אותה ביקרנו בכניסה לאזור. כאן נלון בלודג' נפלא 
   
  יום 6: ארבה מינץ'- שבטי הדורזה -לאנגנו
  נמשיך עוד כ 80 ק"מ לצ'נצ'ה לביקור בשבט דורזה שבהרי הגוג.. בני השבט מוכרים בזכות מבני הבמבוק הגבוהים  של בתיהם וכן לבושם המיוחד. נבקר בשוק שלהם ונמשיך צפונה לאגם לנגאנו. בדרכנו נבקר בסודו וששימנה, עיירות- כפרים האופיניים לרמות של דרום אתיופיה. באגם לנגאנו, תוצר נהדר נוסף של השבר הסורי אפריקאי, נוכל לרחוץ במימיו המרעננים של האגם. בשעות הערב ניהנה מהליכה נינוחה על שפת האגם העשיר בבעלי כנף ססגוניים ובצמחיה שופעת (וגם מאפשר לשחות בו). נלון בלאנגאנו.
   
  יום 7  : לנגאנו- אדיס אבבה 
  ביומנו האחרון בארץ השבטים נעלה על הג'יפים ונצא בדרכנו צפונה בנופי השבר הסורי-אפריקאי, מדי פעם נעצור ליד אחד האגמים העשיר בבעלי כנף ססגוניים ובצמחיה שופעת, ונתוודע לדייגים המקומיים.  
   לקראת ערב נגיע לאדיס אבבה. נבקר גם בשוק ההומה במרכז העיר. לינה: אדיס אבבה
   
   
  יום 8:  אדיס אבבה- גונדאר
   עם בוקר נמריא מאדיס אבבה לגונדאר.  עם הגיענו נועבר לאוטובוס תיירים ונצא להכיר את העיר המפורסמת.  נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של  הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635.  נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18.  נלון בגונדאר או בקוסוי.
   
  יום 9:  שמורת רכס סמיאן- גונדאר
  ונעלה  צפונה בנסיעה אל רכס הרי  סמיאן לטיול בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ ההררי שנופיו המדהימים מכסים רכס  מבותר שפסגותיו נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות קניונים אדירים.  נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של  השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור  הררי זה, ועל להקות קופי ג'ילדה האחרונים שנותרו  בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים. נצא לוולקה, אחד מכפרי הפלאשים, שריד  ל"ביתא ישראל"  שקיימו כאן מעין ממשל עצמי עד המאה ה 17. רוב תושבי הכפרים היהודיים באזור עלו במבצעי "משה" ו"שלמה" לישראל.  לקראת ערב נשוב ללינה בגונדר.
   
  יום 10:  גונדאר-  בהר דאר
  נצא בנסיעה בת כשלוש שעות מגונדאר לבהר דאר. "היישוב ליד המים". נצא מעיר לטיול במפלי הנילוס הכחול, עורק חיים חשוב ביותר לצפון אתיופיה, סודן ומצרים.  נרד לשייט יפה באגם טאנה, ממנו יוצא הנהר באתיופיה.  נבקר בכנסיית אורה-קידנה   הבנויה על חצי האי זגה  ונתרשם מציורי קירותיה של הכנסייה, המעוטרים בסצנות הלקוחות מספרי התנ"ך, ומעשה הבאת לוחות הברית לאתיופיה.  נלון בבהר דאר.
   
  יום  11: לאליבלה
   נסיים את ביקורנו בבהר- דאר וניסע  לשדה התעופה, לטיסה ללאליבלה בירתו של המלך לאליבלה, מהמאה ה12. לאליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה" ; אתר מדהים  הכולל 11  כנסיות חצובות בסלע הטוף הצבעוני. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור ב"פטרה של אפריקה"  שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים.  נבקר גם בכפר שצמוד לכנסיות ונצא מהעיר  לאתר המקודש במערת נקוטלאב, כאן נבנתה כנסייה לנזירים שבחרו לגור במקום מבודד מהעיר. בדרכנו  נעבור כפרים שונים ונבחין בשינויים האדירים העוברים עליהם.  נלון  בלאליבלה.
   
  יום 12:  לאליבלה - אדיס אבבה – תל אביב
   נמריא מלאליבלה לאדיס אבבה  ובהתאם לשעת הטיסה  נצא לטייל בעיר.  נבקר במוזיאון האתנוגראפי המעניין המציג את המגוון העשיר של תרבויות  אתיופיה. נצא לבקר  במרקטו, השוק התוסס, הגדול מסוגו  באפריקה. בערב נתארח במופע פולקלוריסטי הכולל ארוחת ערב לסיכום המסע לאתיופיה. לקראת חצות נעבור לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה הביתה. ננחת בנתב"ג בבוקרו של היום ה13 לטיול.
  (ייתכנו טיולים בהם הטיסה לתל אביב תהיה בשעות אחר הצהרים. הנחיתה בתל אביב בסביבות השעה 21:00)

 • פרטים והערות

  המחיר כולל
  - טיסה מת"א לאדיס אבבה ובחזרה.
  - טיסת פנים.
  - מלונות בדרגת תיירות ותיירות טובה 
  ארוחות ערב ובוקר במלונות ובלודג'ים. ארוחות צהרים בלודג' או בלאנצ'בוקס 
  - תחבורה: ג'יפים לאנד קרוזק טויןטה בנהיגה עצמית. נהגים מקומיים בג'יפ נפרד 
  - כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית 
  - שייט באגם טאנה (בהאר דהאר), אגם צ'ומו
  - מיים מינרלים
  - מלוה מקומי דובר אנגלית. 
  - מדריך ישראלי מצוות "איילה גיאוגרפית"
  - מיסי נמל והטלי בטחון הידועים היום : 230$ (עלות מדוייקת תיקבע ביום הכרטוס)
  -ויזה (כלול כ- 60 $)
   
   
  המחיר אינו כולל
  -ביטוח בריאות . – חובה 74.
  - טיפים לנותני שירות מקומיים
  -תעריפי צילום בוידאו/ מצלמה בקרב השבטים בדרום - ויזה לאתיופיה 62$ עשוי להשתנות
  -דלק לג'יפים
   
  הרשמה ותנאי ביטול: 
  המבטל מ 30 ימים לפני היציאה יחויב ב 100$ דמי ביטול.
  המבטל בתוך 8-29 ימים יחויב ב 250$, המבטל בתוך 7-3 ימים לפני מועד היציאה יחוייב ב 850$ מעלות הטיול. המבטל בתוך 4 ימים ממועד היציאה ועד לתום הטיול יחויב 80% מעלות הטיול.* התשלום - באמצעות כרטיס אשראי עד 3 תשלומים ללא ריבית, צמודים לדולר. 
  התשלום בשקלים על פי שער העברות גבוה ביום החיוב.
  בנוסף לעיל יחוייב המטייל בעלות דמי ביטול כרטיסי הטיסה לפי מדיניות חברת התעופה (מומלץ לעשות ביטוח נסיעות המבטיח החזר רוב דמי הביטול מחמת אישפוז.) יש לבצע הביטוח מייד עם ההרשמה.
   
  הסדר החזר השתתפות עצמית לג'יפים
   
    ייחודי לאיילה במחיר הזול ביותר בישראל.  *                   
   בהסדר זה  ניתן לקבל החזר עלות הנזק עד 1500$ כולל מרכב תחתון, לא כולל צמיגים 
  *  עלות 6.5$ ליום לג'יפ  (זול מאוד, נכון)
  *   תנאי להסדר הנ"ל- יש לעשות דרך איילה נסיעות בלבד ביטוח נסיעות (" ביטוח בריאות") של חברת הראל  שתהליך   רכישתו פורט למעלה .(קניית ביטוח הראל דרך גורם אחר לא תופס לעניין החזר השתתפות עצמית)