הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן להודו הקלאסית

  טיול מאורגן להודו, 16 יום

  מסע בנתיבי המהרג'ות
  החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר המפעיל את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה מתערבבים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים- כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין.הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר, והטיול בה הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה, לה אי אפשר להישאר אדישים.בטיול זה נבקר באחד המקומות היפים בעולם- הטאג' מאהל, נכנס לארמונות המהרג'ה המרשימים ברג'סטאן, נחקור את המקדשים הארוטיים שבקג'ורהו, נהלך עם המאמינים על גדות הגנגס, נבקר במקדשים הינדים ברישיקש ונסיים במקדש הזהב באמריצאר, המשתקף באור יקרות באגם.

  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • טיול מאורגן להודו: מסלול הטיול

  שיאי הטיול בהודו:
  - ביקור בטאג' מאהל באגרה
  - מקדש הג'יינים ברנקפור
  - ארמון המהרג'ה בג'איפור
  - עלייה בפילים למבצר אמבר
  - טיול ג'יפים בין שבטים ברג'סטאן
  - מקדש הזהב באמריצאר
  - שעור יוגה ברישיקש
  - נהר הגנגס בורנסי
   
  יום 1+2: תל אביב- דלהי 
  בצהרי היום נצא בטיסה לדלהי דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה נערוך סיור קצר וראשוני בעיר, ונעבור לטיסת המשך לאודייפור. לינה באודייפור.
   
  יום 3: אודייפור: ארמון המהרג'ה, השוק, אגם פיצ'ולה
  אודייפור היא "העיר הלבנה", על שם בתיה הצבועים לבן. העיר מוקפת באגמים והרים והיא מן היפות שברג'סטאן. נבקר בארמון המהרג'ה, בשוק הססגוני, במקדש הראשי, נשוט (אם יהיו מספיק מים) באגם פיצ'ולה בו נצפה בארמון המפואר שהוסב למלון ונראה את עופות המים שפוקדים את האגם. ואחר הצהריים הצהריים נצא לביקור במקדשים  אטלינג'י ולנגדה שמחוץ לעיר. לינה באודייפור. (ב,ע)
   
  יום 4: אודייפור, רנקפור, ג'ודפור
  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לראנקפור בו נמצא אחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו מהמאה ה- 15. תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נסייר במקדש ונהנה מעיר נעימה זו. נמשיך לג'ודפור. לפני העיר נפגוש את הג'יפים אשר ייקחו אותנו אל שבט ה"בישנוי",  שבט ייחודי בהערכתו את עולם החי והצומח, הנסיעה בשטח היא סוג של ספארי. בתום החוויה נמשיך למלון. לינה  בג'ודפור. (ב,ע)
   
  יום 5:   מג'ודפור לפושקר
  לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר  בעיר השנייה בגודלה ברג'סטאן- ג'ודפור- הניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה, כשבמרכזה מתנשא מבצר מהראנמאר האדיר. נתחיל את סיורנו במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם ארמונות מוטי (ארמון הפנינה) ופול (ארמון הפרחים), נמשיך למוזיאון  Umaid Bhawan Palace.  משם נמשיך לפושקר ונצפה בשקיעה קסומה על גדת האגם. לינה בפושקר.
   
  יום 6:   פושקר- ג'איפור
  פושקאר- עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקאר  הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. עבור ההינדים פושקר היא מרכז חשוב ביותר של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד משלושת המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים ואז נצא בדרכנו אל ג'איפור בירת חבל רג'סטאן . בשעות הערב נגיע לעיר, הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים ורוד. כך גם ראה אותה הנסיך אלברט, בעלה של המלכה ויקטוריה, כשביקר כאן ב- 1885. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אן סינג השני. לינה בג'איפור.
   
  יום 7: ג'איפור: פילים למבצר אמבר, ארמון המהרג'ה, מצפה הכוכבים.
  נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נעלה על גבי פילים למבצר אמבר האדיר, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. המבצר יושב על גבעה רמה מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. לאחר מכן נבקר בארמון המהרג'ה שבעיר ובמצפה הכוכבים הייחודי- ג'נטר מנטר שנבנה על ידי ג'אי סינג. נחלוף על פני ארמון הרוחות (הווה מאהל) הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראגפוטי. הארמון נבנה בשנת 1799 כדי לאפשר לנשות המלוכה לצפות בנעשה ברחוב הראשי. אם יישאר זמן נסתובב בשוק. לינה בג'איפור.
   
  יום 8: ג'איפור, פטאפור סיקרי, אגרה, טאג' מאהל
  לאחר ארוחת בוקר נצא לאגרה. בדרך נבקר בעיר הנטושה פאטפור סיקרי, בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של הקיסר אקבר, בין השנים 1586-1570. העיר שננטשה בפתאומיות מהווה דוגמא מצוינת לארכיטקטורה מוגולית. בזמן השקיעה נבקר בטאג' מאהל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו  האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14לינה באגרה.
   
  יום 9: אגרה- ג'אנסי ברכבת, אורצ'ה, קג'ורהו
  מוקדם בבוקר נצא בנסיעה ברכבת מהירה אל העיירה ג'אנסי. מג'אנסי נמשיך בנסיעה לקג'ורהו, כשבדרך נעצור לביקור באורצ'ה, עיר שנשתמרה היטב מאז הקמתה ב-1531 כבירת ממלכה ראג'פוטית מקומית.  המשך נסיעה לקג'ורהו. לאחר התארגנות קצרה במלון נצא לביקור במקדשים הארוטיים. לינה בקג'ורהו.
   
  יום 10: קג'ורהו, מפלים בשמורת פנה, לורנסי
  בשעות הבוקר המאוחרות נצא לביקור בפארק הלאומי פאנה המשתרע לגדות נהר ken, ובו יער טבעי ומגוון חיות בר. נלך אל מפלי המים שבמקום. לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לראות את מקדשי קג'ורהו הארוטיים אשר הוקמו ע"י מלכי קאנדלה בין השנים 950 ו 1050 לספירה. נראה את מאות הפסלים הארוטיים החקוקים על קירותיהם, נכיר את פולחן ה"לינגם " ואת סיפורי המיתולוגיה סביב המקדשים. בשעות הצהריים המאוחרות נעלה על טיסה שתביאנו לורנסי. בהגיענו נסע לסרנאת, המקום בו בודהה נתן את דרשתו הראשונה ומהווה היום אתר היסטורי חשוב להבנת יסודות הבודהיזם. נחזור לורנסי היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד עליה לרגל להינדים ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית. ככזאת היא משלבת אמונה, פולחן, ריחות וצללים וביקור בה הוא חוויה לכל החושים. בערב נצפה בטקסים שעל גדת נהר הגנגס. לינה בורנסי.
   
  יום 11: ורנסי: שייט על הגנגס, אוניברסיטת בנארס, המקדש המוזהב
  השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, השוטף את כל החטאים. בשל כך אנשים רוצים להיטבל בו לפני מותם, כדי שהם יוכלו למות טהורים ובכך להבטיח שהגלגול הבא שלהם יהיה טוב. נצפה בפולחן השחר ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הנהר. בהמשך נצא לסיור מדהים במקדשי העיר. האמונה מספרת שהאל "שיווה" משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס ומי יודע, אולי נפגוש אותו? נשוטט בין הגתות לאורך הנהר ונתערבב בין המאמינים. נצא לאוניברסיטת בנארס (שמה השני של ורנאסי), נבקר במקדש המוזהב ונלמד על תעשיית המשי בבית מלאכה מקומי. לינה בורנסי. 
   
  יום 12: דלהי: קוטאב מינר, קבר הומיון, מסגד ג'מה, סיור ריקשות בשוק 
  עם בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה  לדלהי,  ונתחיל את סיורנו בעיר הבירה: נבקר בשער הודו, בית הפרלמנט, קבר הומיון שבהיותו מוקדם בבנייתו לטאג` מאהל היווה השראה לבנייתו, ובמקדש קוטאב מינאר. משם נעבור לעיר העתיקה, נבקר במסגד הגדול ורכובים על גבי אופני ריקשה נעשה סיור הרפתקני בין הסמטאות הצרות של שוק צ'נדי צ'וק. לינה בדלהי.
   
   
  יום 13: הארידוו'ר ורישיקש
  עם בוקר נסע ברכבת להארידוו'ר ולאחר ביקור קצר לאורך הגתות ובשוק הססגוני שבמקום נמשיך לרישיקש, היא "עיר החכמים". העיירה השקטה שוכנת על גדות נהר הגנגס, במקום בו יוצא הנהר הקדוש מהרי ההימלאיה אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. נטייל בעיר, בין הגשרים להולכי רגל המקשרים בין העיר העליונה לעיר התחתונה, לאורך הנהר, בין שפע המקדשים ואשראמים, ונבקר בחלק מהם. בביקורנו זה נזכה בהצצה חטופה לנבכי הרוחניות ההודית לינה ברישיקש.
   
  יום 14: רישיקש ומקורות הגנגס
  יום מיוחד של טבע ונוף: לאחר השכמה נסיעה צפונה במעלה הרי ההימלאיה דרך נופי עמקים, קניונים ורכסים. בנסיעה נוכל להתוודע למראה הכפרים, לאופייה של החקלאות ולאורח החיים המקומי. נטייל בכפרי הסביבה ונכיר את תושבי ההרים "העם הגרוולי". נגיע אל מקדש נילקנט ונטייל באזור ציורי, ומושך אליו עולי רגל הודים בדרכם ל"מקורות הנהר הקדוש". לעת ערב נחזור אל רישיקש ונצפה בטכס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס נהר הגנגס הקדוש, הנערך ע"י הכוהנים בזמן השקיעה.  לינה ברישיקש. 
   
  יום 15: מרישיקש לאמריצר
  כדי להשתתף בחוויה של רישיקש נעשה שעור יוגה. נטייל גם בכפרי הסביבה ונכיר את התושבים. אחר הצהריים נעלה על רכבת איכותית שתיקח אותנו במשך כ 6 שעות מערבה לאמריצאר, אשר במדינת פונג'אב. זו העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית. נוסדה לפני כ – 400 שנים ומשמשת מאז כמרכז דתי ותרבותי  למאמינים הסיקים שבהודו וברחבי העולם כולו.פרוש השם אמריצר - "בריכת הנקטר" - ניתן לה בזכות מקווה המים הקדוש הסובב את המקדש . הדת הסיקית נוצרה כזרם שיצא מדת האיסלם במאה ה 16 לספירה. מאמיני הדת נדרשים לחמישה סימני היכר חיצוניים: לא לספר את שיערם וזקנם, לענוד צמיד מתכת עגול, מסרק קטן, פגיון, ומכנסיי קאצ'מאין, ( מכנסי שרוול נפוחים).
   
  יום 16: אמריצר -דלהי
  נטייל בין המבנים הסמטאות עד הגיענו למקדש הזהב, בבריכת ההיטהרות, בחצרות הפנימיות, במטבח ובחדר האוכל הענק המספק ארוחות חינם לאלפי מאמינים מידי יום. המבנים המסוגננים והפעילות סביבם ובתוכם מספקים למבקר חוויה מלהיבה של צורה, צבע, צלילים, פולחנים ופעילות קהילתית. נמשיך לביקור בג'אליאן וואלה באג Jalianwalla Bagh     מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919 .לפנות ערב ניסע ברכבת בחזרה לדלהי. נתארגן לשעות ספורות במלון ונצא לשדה התעופה הבינלאומי לטיסת לילה לישראל. נחיתה ביום ה 17.

  *חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך.

 • פרטים והערות

  המחיר כולל:
  • מלונות 4 כוכבים 
  • ארוחות בוקר וערב
  • אוטובוס ממוזג לאורך כל הטיול
  • 3 טיסות פנים בהודו (15 ק"ג למזוודה, 7 ק"ג לתיק יד)
  • טיסות  להודו 
  • מיסי טיסה
  • כניסות לאתרים
  • מדריכה מצוות איילה
  • שעור יוגה
  • טיול ג'יפים 
  • טיפים לנותני השירותים בהודו
   
  המחיר לא כולל:
  • ויזה להודו כ 330 ש"ח
  • ארוחות צהריים
  • ביטוח נסיעות
  • תוספת על מצלמת וידאו במידה ויידרש בכניסה לאתר
  • שינויים במיסי נמל או מיסי יציאה במידה וייגבו במקום
  • טיפ למדריכה הישראלית
   
  חיסונים: יש להתייעץ עם לשכת הבריאות המקומית. 
  הערתנו: מצד אחד בהודו מקובל לעשות חיסונים, אך יש לזכור שאנו לזמן קצר, אולכים מסודר ושותים מים מינראליים.
   
  לצורך ארגון הויזה: 
  יש למלא את הטופס החדש שחייבים למלא on line. הבקשה דרך אתר האינטרנט של שגרירות הודו, להדפיס, לצרף 2 תמונות, ולהעביר דרכון בתוקף (לפחות 6 חודשים מיום הכניסה). 
   
  תשלום:
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. 
  עם ההרשמה  לא נגבים דמי רישום.  עם הבטחת הטיול ייגבו 150$ דמי קדימה.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. 
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים:
  המבטל השתתפותו מיום ההרשמה עד 61 ימי עבודה ממועד היציאה יחויב ב 57$ דמי ביטול
  המבטל השתתפותו 60 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה יחויב ב 250$ דמי ביטול 
  המבטל השתתפותו 29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה יחויב ב 550$ דמי ביטול
  המבטל השתתפותו 14 עד 5 ימי עבודה ממועד היציאה יחויב ב 1400$ דמי ביטול
  המבטל השתתפותו 4 ימי עבודה ממועד היציאה יחויב ב 100% ממחיר הטיול
   
  אנא ודא/י שבידך ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית