הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לדרום הודו

  טיול מאורגן לדרום הודו, מסע להודו האמיתית בדגש תרבויות ונופים,
  15 ימים


  דרום הודו שונה מאוד מכל חלקיה האחרים של הודו, האוכלוסייה משכילה יותר, המרחבים העירוניים והכפריים נקיים יותר והעוני מועט יותר וזהו אחד האזורים המסורתיים ביותר בהודו כולה. טיול עם איילה גיאוגרפית בדרום הודו מאפשר התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה המפעילה את כל החושים. נטייל על אדמה טרופית פורייה עליה החל האדם הראשון לבסס חקלאות ועם תושביה סחר המלך שלמה לפני 3000 שנה. נשוט על נהרות בין פרחי לוטוס וכפרים שהדרך היחידה להגיע אליהם היא דרך המים, נבקר במונומנטים היסטוריים מרהיבים ביופיים, חלקם בני 900 שנים ויותר, נטייל בשמורות טבע שהן בית לאלפי חיות בר וציפורים ונבקר במקדשים ונצפה בטקסים דתיים. בטיולים של איילה גיאוגרפית לדרום הודו אנו שמים דגש על הבנת מנהגי המקום, צורת החשיבה הייחודית והמשמעויות הדתיות והתרבותיות, דבר שהופך את התרבות ההודית המסקרנת והרחוקה למובנת ונגישה יותר. 

  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • טיול מאורגן להודו: מסלול הטיול

  יום 1: תל אביב- מומביי
  נצא בטיסת אחר צהריים דרך יעד ביניים למומבאי (בומבי) .
   
  יום 2: מומביי- בנגלור
  עם בוקר ננחת במומבאי ונעבור לשדה התעופה הפנימי, שם נעלה על טיסת צהריים לבנגלור, עיר הבירה של מדינת קרנטקה. אחת מעשר הערים המתפתחות ביותר בעולם, משמשת מרכז היי טק בהודו ובה גנים ומבנים חדשניים, חברות בינלאומיות ומסורת הודית.  לינה בבנגלור. (ע)
   
  יום 3: בנגלור  – סראוונבלגולה- בלור והלביד - חסן
  לאחר ארוחת בוקר נצא מבנגלור וניסע למקדש הג'ייני החשוב ביותר בהודו: סראוונבלגולה (בתרגום מילולי: הנזיר מהאגם הלבן) . נעלה 650 מדרגות לראות את הפסל הענק (17 מטר), אשר נבנה על גבעה זו בסביבות שנת  980 לספירה, ומהווה מקום עליה לרגל לג'יינים. נמשיך לעיר חסן Hassan , עיר הינדואיסטית שוקקת. לאחר התארגנות במלון נצא לעיר הבירה הקדומה בלור, שם נבקר במקדש צ'נקשווה ההינדי, בו נוכל לראות את אומנות דרום הודו במיטבה. המקדש הוקם על ידי מלך שושלת הוסיה הויסלה בשנת 1116 לספירה, בעקבות ניצחון בקרב נגד שושלת צ'ולה. נעבור להלביד הקרובה, כדי לראות עוד דוגמא נפלאה של אומנות המקדשים של דרום הודו. על קירות המקדש נראה פסלים המספרים את סיפורי הרמאיינה, מהברטה ובגבאתה. לינה בחסן. (ב,ע)
   
  יום 4:  חסן-  מנזרים טיבטיים- מייסור
  היום ניסע למנזרים הטיבטיים הגדולים שבקרבת ביילקופי. שם נוכל לראות אלפי נזירים במקדשים פעילים מאוד.נבקר במנזר, נשוחח עם הנזירים, נלמד על הסיבות שהביאו את הטיבטים לדרום הודו,  ועל ההסתגלות שהם צריכים לעבור מאקלים טיבטי גבוה וקר לאקלים חם ולח. נעבור דרך הגבעות הירוקות של קורג', עד הגיענו למייסור ללינת לילה. (ב,ע)
   
  יום 5:  מייסור
  לאחר ארוחת בוקר נבקר בגבעת צ'מונד ובמקדש השור. ונמשיך לארמון מייסור, שנבנה ב-1912 לאחר שהמבנה שהוקם כ 1000 שנים קודם לכן, נשרף. הביקור מאפשר לנו הצצה לחיים מלאי התפארת של המהרג'ות בהודו. נמשיך לשוק הססגוני של מייסור. מייסור היוותה במשך שנים רבות מרכז אומנות וממנה יצאו סגנונות טויית משי, גילוף בעץ, ציור מיניאטורות ועוד. נבקר במטוויה של משי. לינה במייסור. (ב,ע)
   
  יום 6: מייסור - בנדיפור - אוטי
  לאחר ארוחת בוקר במקדש סרירנגפטנם מהמאה ה -9, שנמצא מחוץ למייסור. לאחר מכן ניסע דרומה להרי נילגרי שנמצאים בגבול מדינות קרנטקה, טמיל נדו וקרלה. המולת העיר מתחלפת בטבע. לאט לאט ישתנה הנוף, ופסיפס שדות האורז האינסופיים יתחלף בהדרגה בנופים הרריים, מכוסים יערות סבוכים. ניסע באזור שמורת בנדיפור בית לפילים, גאור, טווסים וסוגים שונים של ציפורים, קופים ואיילים. נעלה עוד במעלה ההרים עד לעיירה אוטי, תחנת הרים קרירה ונעימה שאומצה על ידי האנגלים כדי לברוח מהחום בקיץ. לינה באוטי (ב,ע)
   
  יום 7: אוטי- קונור - קוימבטור 
  לאחר ארוחת בוקר נעלה על רכבת צעצוע, שריד מימי האנגלים, וניסע בה עד קונור. פה נטייל בין מטעי התה השלווים ונבקר במפעל להכנת תה. אחר הצהריים נגיע לקוימבטור. לינה בקוימבטור. (ב,ע)
   
  יום 8: קוימבטור - מדוראי
  נתחיל את הבוקר במרכז רוחני (אשרם) הינדי, אליו מגיעים ההודים כדי לתרגל מדיטציה והיטהרות. נקבל הסברים על המקום ודרכי התרגול, ואף נתנסה בהן. לאחר ארוחת צהריים נצא נסיעה דרום מזרחה דרך כפרים חקלאיים, אשר תביאנו לעיר מדוראי, שבטמיל נאדו. במרכז העיר ניצב מקדש מינאקשי אדיר הממדים. שערי המקדש, מתנשאים לגובה 53 מטרים, עטורים באלפי פסלים צבעוניים, ומתארים דמויות מן המיתולוגיה ההודית. לאחר ארוחת ערב ניסע בריקשות למקדש, כדי לצפות בטקס ההשכבה של האלים - מסורת בת אלפי שנים: האל שיווה מובל למשכנה של האלה מינאקשי, כדי לבלות עמה את הלילה. לינה במדוראי. (ב,ע)
   
  יום 9: מדוראי 
  לאחר ארוחת בוקר נצא לסייר במקדש מינאקשי הענק ובשוק הססגוני המוביל אליו. כדי להבין את מרקם החיים בהודו לעומק, נצא אל מחוץ לעיר לאזור כפרי, שם נתוודע לארגון ללא מטרות רווח אשר מעצים נשים ומחזק מלאכות כפריות. נחזור ללינה במדוראי (ב,ע)
   
  יום 10: מדוראי – שמורת הטבע פריאר
  לאחר ארוחת בוקר  נעזוב את מדוראי, נחצה את המישורים הרחבים של טמיל נדו מערבה, עד הגיענו לשמורת פריאר, בית לפילים, ביזונים, אנטילופות, חזירי בר, קופים, נמרים ומגוון ציפורים. אחר הצהריים נטייל במטעי ההל והקפה הגדולים, נריח את קליפות הקינמון ונלמד מה הוא תבלין הקארי המפורסם. לינה בפריאר. (ב,ע)
   
  יום 11: שמורת הטבע פריאר - קומרקום
  מוקדם בבוקר נצא לשיט באגם פריאר, נחזור למלון לארוחת בוקר ונרד מההרים המורקים ל"ארץ המים" של קרלה- המשופעת באגמים, נהרות ותעלות מים, אשר ביניהם איים ויבשה. נשוט בסירה באחד הנהרות עד הגיענו למלון הקסום שלנו, אשר יושב על שפת אגם ענק. המלון מספק טיפולי איורוודה ומסז'ים שונים, אוכל אורגני ועוד. לינה בקומרקום (ב,ע)
   
  יום 12: לקוצ'ין
  לפני ארוחת הבוקר המעוניינים ישתתפו בשעור יוגה, ולאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לקוצ'ין, מערי החוף החשובות בדרום הודו, עיר דרומית נעימה ויפה. בקוצ'ין ממוקם הנמל הטבעי מהטובים בהודו והיא שוכנת בלב אזור לגונות. סוחרים אירופים הגיעו לאזור  מאז המאה ה-15 ומצאו באזור תבלינים, שנהב ועץ משובח. יהודים מצאו מקלט בקוצ'ין מרדיפות האינקויזיציה בספרד ופורטוגל. כאן הוקמה מושבה של קהילה יהודית - מן הקהילות המיוחדות שנוצרו בגלות ישראל. נבקר בבית הכנסת וברחוב היהודי,  ונסיים בשוק והחנויות הרבות הממלאות את הרחובות העתיקים. בערב נצא לצפות בריקוד הקטהקאלי, המיוחד לאזור, ונלמד את שפת הריקוד המורכבת ממבטים, תנועות ידיים, איפור ותלבושות ססגוניות. לינה בקוצ'ין. (ב,ע)
   
  יום 13: אלפי- הלגונה הגדולה: שייט נהרות
  לאחר ארוחת בוקר נרד לשפת הים, נראה את רשתות הדיג הסיניות בפתח הנמל, כמותן הובאו לאזור במאה ה-14,  נבקר בכנסיית סנט פרנסיס וניסע לאורך החוף דרומה לאלפי. היא נמצאת על גדת לגונה של מים מתוקים קרוב לחוף הים של קראלה. זהו לב "המים האחוריים" - מבוך של אגמים, תעלות מים, שדות אורז ודקלי קוקוס. מפה נצא לשיט מרהיב בבית סירה, על תעלות ואגמים ובין כפרים, תוך שאנו צופים על פעילות היום יום של הכפריים על המים. נרד לסיור באחד הכפרים השוכנים על גדות המים. לינה בבית סירה. (ב,צ,ע)
   
  יום 14: שייט, חוף הים בוורקלה
  נמשיך בשייט בין צמחי המים והאיים הקטנים, חלקם כל כך קטנים שיש בהם רק בית, פרה, ועץ קוקוס.  נסיים את שייט וניסע לחוף וורקלה, אשר מפורסם בשל מצוקיו הנושקים למי הים הערבי, לא רחוק מנקודת מפגשו עם האוקיינוס ההודי. בדרכנו לשם נעצור באשרם של אמה המחבקת. זוהי הגורו הגדולה ביותר בהודו כיום, ולה מאות אלפי (אם לא מיליוני) מאמינים. אומרים שהחיבוק שלה נותן תחושה עילאית, והיא אומרת שכל מה שצריך זה לתת אהבה ותשומת לב לאחרים. באשרם מתגוררים כאלפיים מאמינים. נלמד על אורחות החיים באשרם ועל פעילותה ההומניטארית של אמה ברחבי העולם. לינה בוורקלה. (ב,ע)
   
  יום 15: לטריוונדרם, למומבאי ולישראל
  לאחר ארוחת בוקר שלווה נדרים לנקודה הכי דרומית בטיולינו- עיר הבירה של קרלה, טריוונדרם. נטוס צפונה לעיר מומבאי (בומביי), בהתאם לזמן הגעתנו נערוך סיור בעיר שכולל ביקור במכבסה הגדולה, שער הודו, נסיעה בין המבנים הקולוניאלים היפים של העיר, ונבקר בשוק . במידה וטסים באל על נעבור לשדה התעופה לטיסת לילה. במידה וטסים בטורקיש אייר ליינז נעבור ללינה בבית המלון שלנו (ב, ע)
   
  עשויים להיות שינויים על פי תנאי המקום, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 • פרטים והערות

  המחיר כולל:
  • מלונות 4 כוכבים + לינה בבית סירה
  • ארוחות בוקר וערב 
  • אוטובוס ממוזג לאורך כל הטיול, שייט
  • 2 טיסות פנים בהודו (15 ק"ג למזוודה, 7 ק"ג לתיק יד)
  • טיסות בינלאומיות להודו 
  • מיסי טיסה
  • כניסות לאתרים
  • מדריכה ישראלית
  • טיפים לנותני השירותים בהודו
  • מופע קטקלי
  • שעור יוגה
  • מים מינרלים 1 ליום לאדם
   
  המחיר לא כולל:
  • ארוחות צהריים
  • ביטוח נסיעות
  • תוספת על מצלמת וידאו במידה ויידרש בכניסה לאתר
  • שינויים במיסי נמל או מיסי יציאה במידה וייגבו במקום
  • ויזה להודו (כ-330 ש"ח אם עושים בישראל, כ 60$ אם עושים ישירות דרך האינטרנט)
   
  המחיר מבוסס על 20 מטיילים. במידה ויהיו 15-19 מטיילים תהיה תוספת של 110$ לאדם
   
   
   
  הרשמה:
  לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי הדרכון, מס. הדרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת, ודרך התשלום (רצ"ב טופס הרשמה).
   
  לצורך ארגון הויזה: 
  כשבועיים לפני הטיול יש למלא את טופס הבקשה, לצרף 2 תמונות, ולהעביר דרכון בתוקף (לפחות 6 חודשים מיום הכניסה). החומר הזה ייאסף בפגישת הכנה לטיול.
  יש למלא טופס בקשה לויזה און ליין: http://indianvisaonline.gov.in/visa/indianVisaReg.jsp
  להדפיס אותו, ולהביאו חתום.
   
  במידה ועושים באינטרנט באחריותך המטייל- כנסו לאתר של ממשלת הודו   , מלאו את הפרטים ושלמו ישירות באתר. הדרכון יוחתם בכניסה. ויזה דרך האינטרנט ניתן לעשות 34-4 ימים לפני מועד הכניסה להודו. הויזה הזו תקפה ל 30 יום.
   
  תנאי תשלום:
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. 
  עם ההרשמה  לא נגבים דמי רישום. עםהבטחת הטיול ייגבו 150$ דמי קדימה.
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. 
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים:
  המבטל השתתפותו  59 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 350$
  המבטל השתתפותו  29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 550$
  המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 7 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 980 $ דמי ביטול,
  המבטל השתתפותו בתוך  6 עד 3 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב ב- 85% ממחיר הטיול.
  המבטל השתתפותו בתוך  2 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב במלוא מחיר הטיול.
   
  בנוסף לדמי ביטול אלה יתווספו דמי ביטול של חברות התעופה על פי מדיניותם.
   
  ימי עבודה: א,-ה', לא כולל ימי שישי, שבת, חגים וערבי חג.
   
  אנא ודא/י שבידך ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית