הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול ג'יפים למונטנגרו

  טיול ג'יפים למונטנגרו דרך דוברובניק, 7 ימים

  זהו מסע לגילוי מדינה קטנה אך ללא ספק עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביותר באירופה. והדרך להגיע אל המיטב והלא ידוע היא בעזרת ג'יפים בנהיגה עצמית . במסגרת טיול ג'יפים במונטנגרו, משך שבוע אנו נכיר על פני שטח קטן מגוון נדיר של נופים: מחופי הים היפים ביותר באדריאטי, דרך קניונים מהעמוקים בעולם המושכים כמויות מים גדולות ועד לנופים אלפיניים אשר אליהם ניתן להגיע רק ברכבי שטח. באזורי הטיול שלנו רגל תייר כמעט ולא מגיעה והחלוציות שולטת בכל, במיוחד בהכנסת האורחים הנלהבת של אנשי ההר הרועים את עדריהם. בכל שולט  הירוק- יערות גשם וצמחיה אלפינית, חגיגה לעיין. עונת הטיולים קצרה-מהאביב המאוחר ועד לסתיו.
   
  מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית עם ג'יפים במונטנגרו?
   
  -    הכרות ארוכת שנים עם השטח – דרכי ג'יפים מיוחדות המבוססות על ידע מדריכי הטרקים שלנו בעומק השטח (משתדלים כמה שפחות לנסוע בכבישים. 
   
  -    הכרות עם השטח הנידח של מונטנגרו – בטיולנו אנו נכנסים גם לשטח אלבניה ומטיילים באזורים הנידחים ביותר של מונטנגרו, שם פוגשים את החיים האמיתיים של העם הסלאבי המרתק. 
   
  -    הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים למונטנגרו, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח. 
   
   

  * התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת 

 • מסלול הטיול

  טיסה תל אביב – דוברובניק - שייט בקוטור  פודגוריצה  (אוטובוס)
   
  נטוס לדוברובניק נעלה על אוטובוס לכיוון מעבר הגבול עם מונטנגרו. מייד לאחר מעבר הגבול , נשוט לעבר בסיס צוללות גרמני ממלחמת העולם בכניסה למפרץ הפיורד של קוטור. נסיים את השייט בקוטור ולאחר ביקור קצר בעיר העתיקה הציורית, נעלה ממנה דרך תצפיות נפלאות על הפיורד לעבר צ'טינייה ופודגוריצה, אליה נגיע בשעת ערב. פודגוריצה (או טיטוגראד) היא בירתה העכשווית של מונטנגרו ובנויה על שפך של מספר נהרות היורדים מההרים לאגם סקדאר. לינה בפודגוריצה/ בצטינייה
    
   
  פודגוריצה- קניון המוראצ'ה – קניון המרטוויצה – אגמי קפיטנובו – שבניק – ז'בליאק
   
  נקבל את הג'יפים ונצא ליום ארוך אך יפהיפה במהלכו נגיע למקומות נידחים ביותר במרכז מונטנגרו. נעלה לאורך קניון המוראצ'ה המרשים עד מפגשו עם קניון המרטוויצה, המדהים בקניוני ההרים. כאן נמשיך אל הכפר הנידח ביותר במונטנגרו – ווליקו דובוקו הנמצא בפתחו של הקניון וממנו נעלה בעלייה אתגרית ויפהיפיה אל מרומי הצוקים של רכס הז'ורים ואל אגם ההרים המיוחד- קפיטנובו בלב הרכס, כמיטב המסורת של טיולי ג'יפים במונטנגרו. נמשיך מכאן צפונה אל שבניק וממנה אל ז'בליאק בלב שמורת הדורמיטור, הרכס הגבוה במונטנגרו.    
   
  רפטינג בטארה - מעבר סאדלו- ז'בליאק ושמורת דורמיטור
   
  יום טיול מעגלי בו נצא צפונה ונרד אל קניון נהר הסוצי'צה. נמשיך לעבר נקודת הרפטינג בסטפן פולייה שעל הגבול הבוסני. עם סיום הרפטינג (כ 3 שעות) נאכל ארוחת צהרים בנקודת הסיום, נעלה על הג'יפים וניסע מכאן דרומה לאורך קניון הפיווה ונעפיל למעבר הסאדלו. מעבר הרים גבוה ברכס הדורמיטור בו אפשר לראות את הקימוט העז שעבר הרכס ושהותיר בו רישום דראמטי ומעורר התפעלות. נסיים את היום בביקור באגם השחור בלב שמורת הדורמיטור. לינה בז'בליאק הסמוכה, המהווה מרכז ובסיס לטיולים ברכס הדורמיטור.
   
   
  ז'בליאק –האגם השחור – רכס סינאוונייה - קולאשין
   
  נתחיל את היום בהליכה קלה ויפה לאורך חופו של האגם השחור בלב רכס הדורמיטור, אחד משיאיו של טיול ג'יפים במונטנגרו. מייד עם הסיום ולאחר כוס קפה מהביל נצא עם הג'יפים לעבר גשר המפורסם שעל נהר הטארה. נשמע את סיפורו הקשור למאבק הפרטיזאנים בנאצים ונעפיל למרומי רמת סינאוונייה בדרכי עפר מכיוון סטודנצ'י לעבר אגם ז'בוייסקו – האגם הנעלם בלב יער האשוחים במרומי הרמה. מכאן נרד בירידה מדהימה לקניון נהר הטארה העליון ונפגוש את הכביש אתו נמשיך לעבר קולאשין היפה, עיירת הנופש בה נלון ביומיים הקרובים    
   
  קולאשין- אגם ביוגראד- רכס סינאוונייה- קניון הטארה
   
  עם בוקר נבקר באגם ביוגראדסקה היפה בלב שמורת הטבע הראשונה של מונטנגרו, אחת מנקודות הציון החשובות במסגרת טיול ג'יפים במונטנגרו. נערך הקפה יפה של האגם בלב יער רחבי עלים יפהיפה וכל שילווה אותנו יהיה רשרוש העלים ברוח ופכפוך מי הפלגים. לאחר מכן נעפיל למרומי רכס ביוגראד. כאן נפגוש ב"קאטון" יישוב קיץ ובו נתארח לבוראק של צהרים. וממנו נמשיך לעוד הליכה קלה על מנת לתצפת על האגם המצוי הרחק מתחתנו. נמשיך בנסיעה יפה לאורך הרכס בין שיחי האוכמניות לאחו האלפיני היפהיפה. בסיום היום נרד מהרכס חזרה לעבר קולאשין דרך אתר הסקי של ביילאסיצה.
   
  קולאשין – גבול אלבניה – אגם סקדאר - בודווה
   
  נעלה מקולאשין לעבר גבול אלבניה ורכס "ההרים השחורים". הנסיעה תהיה לאורך קו הרכס דרומה כאשר מולנו יתנשא ההר קומובי המבודד. באחד המקומות נרד בירידה יפה אך אתגרית לעבר אגם ריקוואצ'קו שבצידו האחר אלבניה. כאן נתארח בביתו של מקומי היושב כאן לאורך הקיץ ומגדל את כל צרכיו בעצמו. נמשיך מכאן דרומה לעבר פודגוריצה ואט אט נרד מההרים לעבר עמק האגם הגדול סקדאר. נחצה את הרכס החוצץ בין האגם לחוף הים ודרך פטרובא'ץ נגיע לבודווה- בירת הריווירה התוססת של הים האדריאטי. בערב נצא לטיול רגלי בעיר העתיקה של בודווה.
   
  בודווה – דוברובניק (אוטובוס)
   
  נעלה על אוטובוס בדרכנו אל החוף האדריאטי. נחלוף על פני פטרובץ והכפר-אי המבוצר סווטי סטפן. נמשיך לעבר הגבול הקרואטי אותו נחצה   בשעות אחה"צ וניסע לדוברובניק בה נערוך סיור מודרך בעיר העתיקה. מכאן נמשיך לשדה התעופה לטיסה לארץ.
   
     
  * המחירים נכונים לחודש ינואר 2013 והם יכולים להשתנות בשל הפרשי מטבעות, הטלת מסי נמל חדשים, העלאות תעריפי מלונות וטיסות פנים וכיו"ב.

 • פרטים והערות

  המחיר אינו כולל
  ביטוח בריאות     
   
  המחיר כולל
  טיסות צ'רטר  ת"א-דוברובניק – ת"א ימים ה-ד 
   
  מסי נמל ובטחון והיטלי דלק (עשוי להשתנות - תשלום לפי המס בפועל)                        
  ג'יפים לפי 4 מטיילים בג'יפ מסוג לנדרובר d3 גדולים או דומה - 5 ימי  ג'יפים                                
  6 לילות במלונות מקומיים                                    
  פנסיון מלא: ארוחות ערב ובוקר בנקודות הלינה/ ארוחות צהריים - פיקניקים ומסעדות (באופציית הנוסע העצמאי ללא ארוחות צהריים). 
  כניסות לאתרים ורפטינג    
  שייט במפרץ קוטור    
  מדריך מצוות איילה
  מלווה מקומי
  מכשיר קשר לכל ג'יפ 
  טיפים
  דלק לג'יפים                      
  אוטובוס/ מיניבוס ביום הראשון/ יום אחרון יום נסיעה מבודווה לדוברובניק באוטובוס/מיניבוס ממוזג
   
   
  תשלום:
   
  באמצעות כרטיס אשראי עד 3 תשלומים, ללא ריבית, צמודים ליורו. התשלום בשקלים על פי שער העברות גבוה ביום החיוב.
   
  ביטולים:
   
  עד 60 יום לפני הטיול אין חיוב בדמי ביטול. מ60 יום עד 29 יום לפני הטיול המבטל השתתפותו יחויב ב150 יורו
  מחודש לפני הטיול יחויב המבטל ב 350 יורו 
  המבטל את השתתפותו בתוך שבועיים ממועד היציאה ללא מחליף, יחויב ב- 600 יורו
  המבטל בתוך 3 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב70% ממחיר הטיול.
  כמו כן יחול על המשתתף כיסוי כרטיס הטיסה בהתאם למדיניות חברת התעופה/ התיירות המארגנים את הטיסה
  אין החזר כספי לאחר יציאה.
  מומלץ לעשות ביטוח בריאות וכבודה מייד עם ההרשמה המכסים ביטול נסיעה עקב בעיות בריאות
   
  הערות:
  תוספת לשלושה אנשים בג'יפ אחד: 180€
  תוספת לשני אנשים בג'יפ אחד: 380€
  הנחה לחמישי בג'יפ אחד: 130€
  1. הג'יפים מושכרים מחברת השכרה מקומית והם מבוטחים ע"י הביטוח המקומי כנהוג בחברות ההשכרה. הנוסע או נציגו יחתום על טופס השכרת ג'יפ  כנהוג בהשכרה פרטית.-  אפשרות לביטול השתתפות עצמית בסך 3.5 יורו ליום לאדם (לא מכסה מרכב תחתון, זכוכיות וצמיגים). אפשרות לביטול השתתפות עצמית בסך 3.5 יורו ליום לאדם (לא מכסה מרכב תחתון, זכוכיות וצמיגים)
   
  2. הטיולים מבוססים על 4 בג'יפ
  3. המסלול עלול להשתנות ע"פ הוראות השלטונות, מזג האוויר, תנאי השטח ו/או תקלות במהלך טיול מסוג זה. כך גם יתכנו שינויים במקומות הלינה עקב המצבים הנ"ל.
   
  ציוד מומלץ:                            
   
  צ'ימידן אחד בלבד למטייל, תרמיל קטן למשך היום, נעליים גבוהות, נעליים/ סנדלים לערב, בגדים חמים ובגדים קלים, כובע, מגבת, בגד ים , חליפת גשם, פנס, משקפי  שמש, כלי רחצה, תרופות אישיות, פילם מהארץ, חובה-כרטיס אשראי בינ"ל,  רשיון ישראלי לנהג , דרכון בתוקף לחצי שנה.
   
  הרשמה:
   
  על היוצאים להצטייד בדרכון בר תוקף, מינימום 6 חודשים מיום היציאה לטיול. לצורך הרשמה, יש למלא את טופס ההרשמה המצורף להעביר אלינו בדוא"ל ,בפקס, או  בדואר. יש לוודא טלפונית שהטפסים אכן הגיעו. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.  עם ההרשמה חובה  לרכוש ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית. פוליסת  "הראל שילוח" או "כלל ביטוח"  הנרכשת  דרך "איילה"  מכסה ביטול  מסיבה רפואית,בתוך 60 יום לפני היציאה, ללא תוספת מחיר.
   
  תשלום:
   
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב של הדולר. עם ההרשמה  לא נגבים דמי רישום. בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, לקראת פגישת הקבוצה, אלא אם תבקש מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך, הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב הראשון של הכרטיס על ידינו .
   
  ביטולים:
   
  המבטל בתוך 60 – 46 ימים מיום היציאה,  יחויב ב 47 $. 
  בתוך 45– 31 ימים מיום היציאה,  יחויב  ב 320$. 
  בתוך 30– 21 ימים מיום היציאה,  יחויב ב 520 $. 
  בתוך 20-10  ימים מיום היציאה,   יחוייב ב 850 $. 
  המבטל בתוך 5 -9  ימים מיום היציאה יחויב ב 1050$.
   המבטל בתוך 4 ימי עבודה  מיום היציאה יחויב ב 85% ממחיר הטיול.
   
  הסדר החזר השתתפות עצמית לג'יפים
   
    ייחודי לאיילה במחיר הזול ביותר בישראל.  *                   
   בהסדר זה  ניתן לקבל החזר עלות הנזק עד 1500$ כולל מרכב תחתון, לא כולל צמיגים 
  *  עלות 6.5$ ליום לג'יפ  (זול מאוד, נכון)
  *   תנאי להסדר הנ"ל- יש לעשות דרך איילה נסיעות בלבד ביטוח נסיעות (" ביטוח בריאות") של חברת הראל  שתהליך   רכישתו פורט למעלה .(קניית ביטוח הראל דרך גורם אחר לא תופס לעניין החזר השתתפות עצמית)