הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן למרוקו

  טיול מאורגן למרוקו כולל טנג'יר, 12 ימים
   
  חווית הטיול במרוקו משלבת גוון נופים נהדר, היסטוריה מעניינת ותושבים מסבירי פנים. בטיולנו נכיר את מכמני הממלכה המערבית, ממיצרי גיברלטר ומרומי הרי הריף, עד רכסי האטלס ומרחבי מדבר סהרה, עם נאות המדבר הענקיות. נפגש עם בני שבטי ההרים, הברברים, והאנשים הכחולים של הסהרה. תרבות האסלם הגבוהה בערים האימפריאליות, ודייגי החוף האטלנטי, עם ניחוח ערי הנמל הפורטוגזיות.
  * התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • מדוע לטייל עם איילה למרוקו?

  מסלול הטיול - חווית הטיול במרוקו משלבת גוון נופים נהדר,הסטוריה מעניינת ותושבים מסבירי פנים. בטיולנו נכיר את מכמני הממלכה המערבית, ממיצרי גיברלטר ומרומי הרי הריף, עד רכסי האטלס ומרחבי מדבר סהרה, עם נאות המדבר הענקיות. נפגש עם בני שבטי ההרים, הברברים, והאנשים הכחולים של הסהרה. תרבות האסלם הגבוהה בערים האימפריאליות, ודייגי החוף האטלנטי, עם ניחוח ערי הנמל הפורטוגזיות. ארכיטקטורת הקסבות הברבריות, מול המדרסות המצועצעות, והמבנים המנואלים של ימי הביניים. נרכב על ג'יפים אל הדיונות האדירות של הסהרה, נטייל בקניוני הטודרה והדאדס, מפלי אוזוד באטלס התיכון וכיכר אלף לילה ולילה של גמע אל פנע.
   
  הדרכת הטיול - מדריכי הטיול שלנו הם מדריכים ש"התאהבו" בחווית מרוקו. מלבד הכרותם את התרבות, השפה והפולקלור מה שיש לרבים ממדריכי יעד זה להציע. מדריכנו הם גם אנשים שהתמחו במשך השנים בהדרכת טיולי טבע ומחוברים גם לטבע האינסופי שיש למרוקו להציע.

 • טיול מאורגן למרוקו: מסלול הטיול

  תל אביב- קזבלנקה - רבט
  נמריא מנתב"ג, נחליף מטוס ביעד ביניים וננחת בקזבלנקה. נצא משדה התעופה ונסע לרבאט. בהתאם לשעת ההגעה נצא להכיר את בירת  הממלכה. נלון ברבאט
   
  רבט- טנג'יר 
  נתחיל את היום בטיול בבירת מרוקו. נטייל ברחבת  ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים למרוקו נתרשם ממגדל טור חסן,  נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בורג, מול נמל סלה. נפרד מרבאט ונצא צפונה לטנג'יר. עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר  הקסומה הצופה אל מיצרי גיברלטר. נלון בטנג'יר.
     
  טנג'יר – שפשאון
  נקדיש את הבוקר לסיור בטנג'יר, העיר הבינלאומית לשעבר. עד הכרזת עצמאותה של מרוקו  שימשה העיר אבן שואבת לאמנים וסופרים רבים ונודעה באווירתה הקוסמופוליטית. נסייר בכיכרות וברחובות הראשיים של העיר ונתרשם מדופק החיים בעיר המיוחדת. ניסע לאורך חוף הים התיכון לתצפית על צוק גיברלטר, נחלוף על פני סאוטה, עיר המובלעת הספרדית , נראה את טטואן ונתפתל בדרכי הריף היפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו אל העיירה  הקסומה  שפשאון 
   
  שפשואן - וולוביליס - מקנס- פאז
  בבוקר נכיר את אוירת הסמטאות המיוחדת של שפשואן.  נתפתל בדרכי הרי הריף, לחלוק כבוד לרבי עמרם בן דיואן בוואזאן, ונמשיך לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונסע למקנס, בירתו במאה  ה- 17  של הסולטן מולאי איסמעיל , הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. נראה את  "תלמוד תורה" ברובע היהודי החדש,ועוד, בערב נגיע ללינה בפאז .
   
  פאז
  יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות ה"מדינה" בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות והמדרסות המעוטרות. נבקר במוזיאון פונדק נג'ארין, המציג את התפתחות אומנות בעלי המלאכה. נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי ובבית הכנסת אבו דנאן. נלון בפאז.
   
  פאז -איפראן- ארפוד
  עם בוקר נצא דרומה לעבר איפראן, עיירת הקייט  המקסימה בהרי האטלס התיכון, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים . נחצה את רכס האטלס התיכון, ואת שולי רכס הרי האטלס הגבוה, אל   א – רשדייה, בדרכנו לנאת המדבר הענקית תאפילאלת, שבמדבר סהרה. נטייל בנאה הנהדרת, נלון בארפוד.
   
  ג'יפים לדיונת מרזוגה – קניון הטודרה – טינרהיר 
  לפנות בוקר נשכים ונעלה על הג'יפים שיסיעונו אל דיונות החול העצומות של מרזוגה. נעלה  לתצפית מרהיבה בזריחת השמש העולה מהסהרה. נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים, הצופה אל אלפי הדקלים הפרושים לרגליה בנאת תאפיללת.   נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחריה ניסע לריסני, שער השיירות המסחר לטימבוקטו, אשר מעבר לסהרה. נסייר בין ישובי נאות המדבר וניסע מערבה לרגלי רכס האטלס. נתרשם ממערכת הפוגרות- המנהרות התת קרקעיות המובילות מי השקיה מההרים אל המדבר. נעלה לטיול בין בוסתני קניון  הטודרה המיוחד, היורד מהאטלס.  נמשיך ללינה בטינרהיר.
   
   
  קניון הדאדס – וורזאזאת- מרקש
  נעלה  מטינריר לביקור בקניון האדיר של הדאדס, היפה בנחלים המובילים את מימי האטלס לאיבוד במדבר, אחד משיאיו של טיול מאורגן למרוקו. נטייל בין הבוסתנים , ותצורות הסלע המפתיעות. נחצה את העמק המוריק ונמשיך ב"דרך הקסבות" היפה לעבר וורזאזאת, עיירת המדבר, בירת הברברים של הסהרה. נבקר במבנה המרשים של קסבת עיט בן האדו, המתרוממת למספר קומות בנויות בוץ. נטייל במבוך הסמטאות והחדרים שאיכלסו כפר שלם.  נטפס אל מרומי רכס האטלס הגבוה בדרך נוף מרהיבה. נעלה למעבר טיז אין טיצ'קה המפורסם, ונרד אל המישורים האטלנטיים, אל מרקש, פנינת הדרום. עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר המיוחדת. נלון במרקש.
   
  עמק האוריקה - האטלס הגבוה- מרקש
  עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן למרוקו. נטייל  בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה הציורית סיטי פטמה ונצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירהההררית. נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. אחר הצהרים נשוב למרקש.
   
  מרקש- מפלי אוזוד - אפורר
  את טיולנו במרקש נשלים בביקור בגן מנרה ונתרשם ממסגד הכותוביה. ניפרד מהעיר המדהימה וניסע מזרחה לרגלי האטלס התיכון. נעלה למפלי אוזוד החותרים את ערוצם ממרומי האטלס. נתרשם מהאגם המלכותי היפה שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל וידאן, ונרד ללינה באפורר.  
   
  אפורר- בני מלאל-  קזבלנקה
  ניסע לרגלי ההרים אל העיירה המעניינת בני מלאל, נכיר את העיירה ונטייל בגני עין אסרדון. נעלה למצודת אל עין, לתצפית מרהיבה אל הרי האטלס התיכון. נרד למסטה ונחצה את מישורי הפוספטים, בדרכנו צפונה לקזבלנקה. .  עם הגיענו לעיר הלבנה נצא להכיר את בירתה הכלכלית המודרנית של מרוקו.נטייל בשכונת אנפה,ערש העיר ונתרשם משכונת הפאר עין דיאב. נטייל על הטיילת המפורסמת  ה"קורניש" ונשוטט בין דוכניו הצבעוניים של שוק חבוס. נלון בקזבלנקה.
   
  קזבלנקה- תל אביב
  את ביקורנו במרוקו נסיים בעיר הלבנה. נראה את המסגד האדיר על שם המלך חסן, שנבנה בפאר שופע,  ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית.  ובהתאם  לשעת הטיסה נסע לנמל התעופה בדרכנו ארצה.
   
  הערות:
  ** ייתכנו שינויים עקב שעות  הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 • פרטים והערות

  המחיר כולל
  טיסה מנתב"ג לקזבלנקה וחזרה, דרך יעד ביניים
  מיסי נמל, הטלי בטחון ודלק ( 300 $ נכון ל 1.1.14 עלות מדויקת תקבע ביום הכרטוס הקבוצתי)
  11 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה, 4*-5*.
  ארוחות בוקר וערב במלונות. 
  אוטובוס ממוזג על פי המסלול
  ג'יפים בסהרה 
  מדריך מצוות "איילה גיאוגראפית"
  כניסה לאתרים שבמסלול
  מדריכים מקומיים. 
  טיפים למקומיים
  מופע פולרלור
  ויזה למרוקו
   
  המחיר לא כולל
  שינויים במיסי הנמל, הבטחון והדלק, מעבר ל 300$.
  * ביטוח רפואי ומטען- חובה (אפשר לרכוש דרך "איילה" , 2. $ ליום – לאדם בריא עד גיל 65 )
   
  תוספת מחיר לקבוצה בת פחות מ20 משתתפים: 90 $
   
  הרשמה לטיול:
  על היוצאים להצטייד בדרכון בר תוקף, מינימום 6 חודשים מיום היציאה לטיול.
  עם הרשימה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית. פוליסת "הראל שילוח" הנרכשת דרך איילה נסיעות מכסה ביטול עד ל 60 יום לפני היציאה, ללא תוספת מחיר.
   
  תשלום:
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. עם ההרשמה לא נגבים דמי רישום. בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כספי אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים - שלושה לפני היציאה לטיול, לקראת פגישת הקבוצה, אלא אם תבקש מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך, הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו.
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים
  המבטל בתוך 65–31 יום מיום היציאה, , יחויב ב 70 $ 
  המבטל בתוך 30-15 יום מיום היציאה, ללא מחליף, יחויב ב 500 $
  המבטל בתוך 14-5 יום מיום היציאה יחויב ב 900 $
  המבטל בתוך 4 ימי עבודה מיום היציאה יחויב ב 85% ממחיר הטיול.
  עם ההרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי ומטען,
  המכסה ביטול הנסיעה מסיבה רפואית, של הנוסע או קרובו מדרגה ראשונה