טיול מאורגן לאיקריה, יוון

טיול מאורגן לאיקריה
מסע הליכות באיקריה, יוון
"האי בו אנשים מסרבים למות"
בהדרכת יורם פורת
8 ימים

 
13-20/10
חוה"מ סוכות
*טיול מובטח*


האי איקריה השייך לקבוצת האיים האגיאיים של יוון וממוקם לא הרחק מתורכיה, הינו אחד מחמשת המקומות בהם נמדדה תוחלת החיים הארוכה ביותר בעולם. זהו נתון מדהים, בייחוד לאור העובדה שבאי השכן, סאמוס, נמדדה תוחלת חיים ממוצעת.

במסגרת המסע לאיקריה נכיר את אורח החיים היחודי של תושבי האי ואת הסביבה האקולוגית יוצאת הדופן בה הם חיים, נכיר את התרבות המקומית, נלמד לרקוד ריקודים איקרים, נפגוש זקנים מופלגים מתושבי האי שעדיין עובדים ונשמע מהם את סוד החיים והדרך להגשמתו. בנוסף נשמע מצעירי האי כיצד הם מטמיעים את ערכי איקריה בחיים המודרנים, נלמד לבשל ארוחה איקרית טעימה ובריאה ונגלה את רזי הדיאטה האיקרית.

כמן כן נבקר במנזרים חבויים בסלע, נכיר את פינות הטבע היפיפיות של האי דרך הרגליים, ונרחץ בת'רמה באחד מהמעיינות החמים הבריאים בעולם. כל זאת בנוסף לרחצה בחופים הקסומים של האי, שבאחד מהם נולד אל היין דיוניסוס. 
בכל ימי הטיול משולבות הליכות רגליות כחלק מאורח החיים של תושבי איקריה.
 

רק- 1,550 € לאדם בחדר זוגי 
תוספת לחדר יחיד 290 

מדריך הטיול – יורם פורת: 

מדריך טיולי בוטיק ליעדים יוצאי דופן. מרצה בכיר במוסדות תרבות ואקדמיה שונים. עבד כצלם עיתונות וכתב במגזין נשיונל ג'יאוגרפיק. במאי סרטים דוקומנטריים שהוקרנו בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם וזכו בפרסים בינלאומיים. בעל תואר שני בתקשורת וקולנוע מהאנטר קולג' בניו יורק.
 
 
מסלול הטיול לאיקריה
יום 1 I  13/10/19 ת"א – אתונה – איקריה – מעיינות חמים 
נצא בטיסת בוקר מתל אביב לאתונה, עם הנחיתה בבירה היוונית. לאחר ארוחה בשדה התעופה נמשיך בטיסה פנימית נוספת אל נמל התעופה של איקריה בה ננחת בשעות הצהריים. נסיעה והתמקמות במלון בעיירה ת'רמאס. שם נבקר במרחצאות החמים הנחשבים לבריאים בעולם. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית בנמל ת'רמאס. לינה במלון בת'רמה
 
יום 2 I  14/10/19  ת'רמה העתיקה – נסיעה לפסגת האי  
ארוחת בוקר בת'רמה. הליכה על קו החוף הסלעי של ת'רמה אל ת'רמה העתיקה והאמבטיות הרומיות החצובות בסלע שעמם ריפאו התושבים את הבאים לרחוץ במי הפלא של האי. נסיעה על רכס ההרים שחוצה את האי לאורכו ותצפית על הצד הצפוני המיוער של האי ועל תצורות סלע מרשימות. הגעה לכפר אקמטרה וארוחת צהריים. הליכה מהכפר המסורתי המרתק אקמטרה לאבדילוס. ארוחת ערב בנמל של אבדילוס. לינה באבדילוס. 

יום 3 I  15/10/19  ביקור באגיוס ניקולאס, קליטה בנאס ושיחה עם התושבים
ארוחת בוקר במלון באבדילוס. נסיעה לכפר הדייגים גיאליסקרי והליכה אל הכנסיה אגיוס ניקולס המצויה על חצי אי ואל החוף החולי הזהוב מסקאטי הצמוד אליה. שם נשמע על מנהגי החתונה המיוחדים של תושבי איקריה. ארוחת צהריים בארמניסטיס. ביקור בגלידריה מחלב עז למי שירצה. נסיעה לכפר נאס, התמקמות בחדרי הארוח ושיחה עם המארחים ת'יאה ואליאס. ארוחת ערב מסורתית באכסניה של ת'יאה בנאס. 
 
יום 4 I  16/10/19  ליקוט מזון בחוות אליאס – סדנת בישול – ביקור ביקב 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בחווה של אליאס בכפר נאס  בה נלקט צמחים המתאימים לגידולי העונה בגינה ונחלוב העיזים עם המזון שאספנו נעשה שימוש בבישול ארוחת הצהריים.  נשוב אל בית ההארחה של אליאס דרך הנמל העתיק של נאס ומקדשה של ארטמיס. במטבח נערוך סדנת בישול מסורתית עם הצמחים אותם ליקטנו יחד עם השפיות של בית ההארחה ונלמד על סוד התזונה והרגלי צריכת המזון הבריאים של תושבי איקריה. אחרי שהכנו ארוחה וסעדנו את ליבנו ניסע אחה"צ ליקב אפייאנס, ביקור הכולל טעימות  של היין המופלא  ושיחה עם היינן הידען ניקוס אפיאנס. נשמע על שיטת הכנת היין ביקב כולל דריכה על ענבים בגת מסורתית, ועל מסורות עתיקות יומין להתססת התירוש בכדים שמיכסים מאבן צפחה טבעית אוטמים אותם. מחויכים מיין נגיע לבית ההארחה לארוחת ערב.  לינה בבית ההארחה בנאס.
 
יום 5 I  17/10/19  הליכה בשביל סובב ראחס – הכרת תושבים – סדנת ריקוד איקרי 
במהלך ההליכה יחד עם האקולוג לפטריס נתמקד בהיבטים האקולוגיים, ההיסטוריים והאנתרופולוגיים של מחוז רח'ס.  נלמד על הקשר בין הסביבה הייחודית לאריכות הימים המופלגת של התושבים. לאחר מסלול ההליכה נעצור לארוחת צהריים במתחם המסעדות המקומיות של רח'ס. השלב האנתרופולוגי של היום יבוא ליד ביטוי במפגש עם אישה מקומית שבגילה המופלג  עדיין עובדת במכון האריגה המקומי ועם נשות הקואופרטיב המייצרות ריבות וליקרים. שם נדבר על הקומוניסטים שהוגלו אל האי  בזמן מלחמת האזרחים ביוון ונטמעו בתושבים, ביניהם הזמר מיקיס תאודורקיס.  משם נחזור אל בית ההארחה לארוחת ערב בטברנה המדהימה של נאס. בלילה נערוך חגיגת יין ומוסיקה עם שכננו בכפר נאס ובמסגרתה נעבור סדנת ריקוד איקרי ונצלול אל תוך הלילה באווירה משכרת של ריקודים ויין. 
 
יום 6 I 18/10/2019 – שביל המנזרים – בית הדבש  
אחרי ארוחת בוקר בנאס נצא למסלול הליכה בשביל המנזרים יחד עם המדריך המקומי לפטריס. המסלול היוצא ממנזר מונטה בן חמש מאות השנים ממשיך דרך חורש ים תיכוני עבות  אל מנזר המתבודדים העתיק  ת'אוקתיסיס הבנוי מסלעי ציפחה ענקיים ובו ציורי קיר ונקודת ממכר של תופינים יחודיים לאיקריה. משם ניסע במעלה ההר לכפר היפיפה אגיוס פוליקרפוס בו נאכל את ארוחת הצהריים. נבקר ב"בית הדבש" בכפר אגיוס פוליקרפוס ושם נלמד על הדבש הייחודי והבריא של האי איקריה ועל שילובו בתרבות המסורתית של אריכות ימים. משם ניסע לכפר אבדילוס נתמקם במלון ונאכל ארוחת ערב בנמל של הכפר. לינה באבדילוס
 
יום 7 I 19/10/2019 מצודת קוסקינה וסלע איקרוס
לאחר ארוחת הבוקר נסע במעלה ההר ונטפס מפסגתו ברגל אל המצודה הנשגבת Koskina ולכנסיית גאורגיוס הקדוש שאת סיפורם נשמע. מהפסגה נרד ברגל לכפר אקמטרה שבו נאכל צהריים.  במסעדה המדהימה של מיכליס בכפר האסתטי אקמטרה. עמו נשוחח על רעיונות יצירתיים אותם הוגים הצעירים  למציאת פרנסה באי המבודד איקריה.  לאחר ארוחת הצהריים נמשיך בנסיעה על החוף הדרומי של האי ונבקר במקום נפילתו של איקרוס המעופף הראשון שנתן לאי את שמו ובמעיין הנעורים – מעיין שבו מי מרפא הידועים בסגולותיהם הבריאים.  נמשיך בנסיעה אל העיירה אגיוס קיריקוס ללינה וארוחת ערב. לאחר ארוחת ערב זמן חופשי להכיר את חיי הלילה המיוחדים בברים של אגיוס קיריקוס. לינה  באגיוס קיריקוס. 
 
יום 8  20/10/2019 – הליכה על קו החוף המזרחי  
לאחר ארוחת בוקר ואריזת ארוחת צהריים באגיוס קיריקוס נלך לרחוץ בחוף הנפלא של אגיוס קיריקוס ולמי שירצה רכישת מזכרות במתחמי החנויות של אגיוס קיריקוס.  נצא להליכה קצרה לתצפית על האיים פורני וסאמוס מהכפר המזרחי פארוס. שם נאכל את  ארוחת צהריים  שאותה הכנו בעצמנו ונערוך שיחה שתסכם את שהותנו באיקריה בנושא אריכות ימים. נגיע לנמל התעופה הסמוך לטיסה לאתונה. נמשיך בטיסה  חזרה לתל אביב. 
שלח

טיול לאיקריה, יוון

רשמים מהטיול: 
 "השמש זורחת לקראת יום המסע המשותף הקסום האחרון שלנו באיקריה. לא רוצים לחזור".
 
"הבאת אותנו למקום קסום. מקום בעל מרכיבים מסורתיים רבים... מקום המשרה הרהורים רבים על המבקר בו, מעבר להנאה מהנוף, מהאוכל, מהמוסיקה, מהצמחים ומהאנשים". הילי חיפה
 
"היה טיול מדהים שאנצור בליבי! תודה לכולם על החברותא והנתינה! ליורם ויוסי תודה על חוויות נפלאות ותובנות חדשות שהעשירו אותי ותרמו לי רבות" – סילביה דורי 
 
"שמחתי להכיר חבורת אנשים נפלאים וזוג מדריכים נפלאים עם נשמה, מחכה לטיול הבא". ענת  – תל אביב 
"יורם, יוסי משה וכל "חי" חברי הקבוצה המדהימה שלום. לא נשארו לי מילים להוסיף על כל מה שכבר נאמר בשבחי המסע/הטיול המיוחד. חיבוק גדול לכולכם. תודה על המתכונים. נבשל ונזכר בריחות והטעמים האיקריים!" זהבה  חיפה
 
"יורם תמסור ד"ש לחברים באיקריה ותאמר להם שאנו זוכרים אותם באהבה ועדיין מעכלים את כל הטוב שלמדנו מהם". תמי מייר – מעגן מיכאל. 
 
 "מי ייתן ונוכל לאמץ משהו מתפישת החיים של אנשי איקריה ונחיה בשמחה והודיה על חוויות היומיום". שלומית זכרון יעקב
 
"יורם יוסי ומשה, תודה על השבוע המרגש המלמד והמהנה, בתקווה לעוד רבים כאלו לכולנו". 
 
"התרשמנו מהחום של תושבי איקריה והתחברותם לטבע ולהיסטוריה...השלווה והרוגע בלטו כל העת...תודה עצומה מכולנו עם הרבה הערכה". גילי, חיפה
 
 
המחיר כולל: 
טיסות במסלול ת"א – אתונה ת"א 
טיסות פנים: אתונה – איקריה – אתונה 
מסי נמל 
מלונות ברמת תיירות טובה. 
חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב במלונות או במסעדות מקומיות. 
מדריך ישראלי: יורם פורת
מדריך מקומי בחלק מימי הטיול  
כניסות לכל האתרים והביקורים כמפורט בתכנית. 
תשר לנותני השירותים המקומיים 
מים מינראליים לאורך המסלול כולו: בקבוק לאדם ליום. 
 
המחיר לא כולל: 
ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות בתכנית 
ארוחות שאינן כלולות בתכנית. 
הוצאות בעלות אופי אישי
 
הרשמה:
לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו  טופס הרשמה הכולל:  שם מלא באותיות לטיניות על פי הדרכון, מס. הדרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום. (רצ"ב טופס הרשמה)
 
דמי הרשמה: 
ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 250€ יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות
בנקאיות, המחאות ללא ריבית. 
 
ביטול ההרשמה:
ההרשמה באמצעות טופס ההרשמה ובתשלום דמי רישום על סך של 250€ 
מ 45-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מסך עלות הטיול. 
מ 29-15 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול
מ147 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול
מ4-6 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול
מ3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. 
אין החזר כספי לאחר יציאה לטיול. עלות זו נוספת לשווי כרטיס הטיסה עליו עלינו להתחייב פרק זמן ארוך לפני מועד היציאה, עלות העומדת על סכום של 300€
 
חיסונים
 
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
שלח