הרשם לניוזלטר של איילה נסיעות
03-943-6055
צור קשר במייל facebook twitter
 • צור קשר

  • שם
  • מייל טלפון
  • הערות
 • טיול מאורגן לבורמה

  טיול מאורגן לבורמה, כולל סלע הזהב, 14 יום 

  מיאנמר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, היא ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, שקועה עמוק בתוך מסורות בודהיסטיות, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. נפתח את סיורנו ב'סלע הזהב' עליו הודבקו עשרות אלפי עלי זהב על ידי מעריציו של הבודהה.  נמשיך ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס לבאגאן ש-2500 (!) הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה ונעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר. נגיע אל מאנדאליי, הבירה העתיקה, שסביבתה עשירה במבנים היסטוריים רבים ובסמוך לה אחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר ונסיים ביומיים על אגם אינלה המקסים, עם הכפרים הבנויים על כלונסאות עץ.

  מועד הטיול מחיר לאדם בחדר זוגי מיסי נמל והיטלים ויזה סה"כ
  מחיר
  תוספת
  ליחיד
  בחדר
  מדריך הערות
                 
  *התאריכים והמחירים עשויים להשתנות מעת לעת

 • טיול מאורגן לבורמה: מסלול הטיול

  יום 2-1: מתל-אביב ליאנגון 
   
  נצא בטיסת ערב לבנגקוק ומשם בטיסת המשך ליאנגון, בירת מיאנמר, אליה נגיע  באחר הצהרים של היום השני. לינה ביאנגון.
   
  יום 3: באגו ו'סלע הזהב'
   
  בבוקר נשים פעמינו אל באגו ,(Bago) אחת מערי הממלכה החשובות של מיאנמר לאורך ההיסטוריה, שם נבקר בפגודת צ'איציפון ((Kaykipun בה ניצבים ארבעה פסלי ענק של הבודהה כשומרים על לב המבנה. בסמוך נראה גם בית מלאכה המעסיק עשרות עובדים בגילוף פסלי עץ קטנים. לקראת צהרים נגיע אל רגלי ההר של 'סלע הזהב'. משאיות סאפארי יעלו אותנו דרך ג'ונגל סבוך אל נקודת ההעפלה ברגל. מכאן נעלה אל אחד מאתרי העלייה לרגל המפורסמים במיאנמר: 'סלע הזהב'  (Kayikitiu)) אליו נוהרים מדי שנה אלפי מעריציו של הבודהה, לקראת השקיעה ניגש אל הסלע עצמו, התלוי כמו על בלי-מה בנוף הררי מרהיב, עליו מדביקים המוני מעריצים את עלי הזהב. לינה ב'סלע הזהב'.
   
  יום 4:  חזרה ליאנגון
   
  נרד מ'סלע הזהב' ונחזור בדרך בה באנו אל יאנגון. אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן לבורמה. בדרכנו נסור לראות את אחד ממטעי עץ-הגומי הרבים ולעמוד על תהליך ההפקה וכן נעצור ליד אחד ממטעי אגוזי הקאשיו המלווים אותנו בדרכנו. בהגיענו ליאנגון נבקר בבית הקברות הצבאי הבריטי הקיסרי בו קבורים, או מצוינים בשמם, 27 אלף חללי האימפריה שנפלו במערכה הקשה על  בורמה במלחמת העולם השנייה. בערב נצא למסעדה על אחד מאגמי העיר שם נראה הופעת פולקלור חיננית. לינה ביאנגון. 
   
  יום 5 : יאנגון
   
  נקדיש את היום להכרת  הבירה, כרך בן 5 מיליון תושבים, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לבורמה. נשקיף על פגודת סולה (Sule) הניצבת בלב העיר העתיקה, על בית העירייה, על מונומנט העצמאות ונמשיך אל הגדה של נהר יאנגון העמוסה בסירות מטען הפורקות אורז מן הדלתה. בהמשך נבקר בשוק הפתוח ברחובות העיר ומשם נסור לבית הכנסת המשמר בהדרו את ימיה הגדולים של קהילת יאנגון. נבקר במוזיאון הלאומי (בתקווה שיהיה פתוח) ונעלה אל פגודת שוודאגון (Shedagon) האדירה שכיפת הזהב שלה מתנוססת לגובה של 100 מ'. לינה ביאנגון.
   
  יום  6: באגאן
   
  נטוס לבאגאן ש-2500 הפגודות הפזורות סביבה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה (Ananda), נתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים ולא נפסח על השוק המפורסם. לינה בבאגאן.
   
  יום 7: הר פופה
   
  הר פופה נקרא גם האולימפוס של מיאנמר. בראשה של מחט וולקנית נבנתה קבוצת מנזרים במקום שגיא ויפה נוף. למעלה מ-700 מדרגות יובילו אותנו אל פסגת הצוק (שעת כושר קלה...) כאשר הקופים, תושבי המקום, מלווים אותנו בדרכנו. אחד משיאיו של טיול מאורגן לבורמה. לאחר שנרד מן הצוק נחזור בדרכנו אל באגאן, שם נבקר באחד מבתי המלאכה הרבים לתעשיית כלי לכה. לינה בבאגאן.
   
  יום 8: מאנדאליי
   
  נטוס אל מאנדאליי, הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה. נבקר בפגודת מאהאמוני (Mahamuni) בה מדביקים התושבים עלי זהב על פסלו של הבודהה. נמשיך אל 'ארמון הזהב', ארמונו של המלך מינדון בשלהי המאה ה-19. נסיים  בפגודת קותודו ((Kuthodaw, 'הספר הגדול ביותר בעולם', בה נחקקו כל כתבי הקודש הבודהיסטיים על 729 לוחות אבן. לינה במאנדאליי. בערב נראהתיאטרון בובות מסורתי. לינה במאנדאליי.
   
  יום 9: אמאראפורה ומינגון 
   
  נפתח את הבוקר באמארפורה (Amarapura), בה נמצא אחד המנזרים הבודהיסטים הגדולים במדינה. נבקר במנזר, נשמע על חיי הנזירים ונשקיף על מתן התרומות הגדול של תושבי הסביבה לנזירים הנערך מדי בוקר בבוקרו. בסמוך למנזר נעלה על גשר העץ היפהפה או ביין טיק (U Bein Teak) ונמשיך בשיט על הנהר  אייאוואדי (Ayeyarwady) אל מינגון (Mingun) בה נבנתה הפגודה הגדולה בתבל, שלא הושלמה מעולם. אחד משיאיו של טיול מאורגן לבורמה. נחזור למאנדאליי  ובערב נהנה מתיאטרון בובות מקומי. לינה במאנדאליי.
   
  יום 10: מדינת שאן: ארץ הפא-או וקאקו
   
  נטוס לההו (Heho) במדינת שאן, המחוז הגדול במזרחה של מיאנמר ונעלה אל העיר טאונג'י (Taunggyi). נמשיך אל הרמה הירוקה המשתרעת ממזרח לאגם אינלה. זו ארצם של בני שבט הפא-או (Pa O) היושבים בה בכפריהם המטופחים. בצהרים נגיע לאתר הפגודות המפורסם בקאקו (Kuku) שם ניצבות 2500(!) סטופות בשורות ישרות כבמסדר על שטח מצומצם של 40 דונם. מראה מרהיב! אחר הצהרים נבקר באחד בכפרים שבשולי הדרך ונחזור ללינה למלון גולף בטאונג'י השוכן בסביבה פסטורלית שלווה.
   
  יום  11: מערת פינדאיה 
   
  בבוקר ניסע בנופים הציוריים של מדינת שאן אל פינדאיה. שם נבקר במערה המפורסמת בה שוכנו 8000 (!) פסלי בודהה מוזהבים והיא מהווה את אחד מאתרי העלייה לרגל החשובים במיאנמר. לאחר שנסתובב בין אלפי הפסלים ונשקיף מפתח המערה על העמק היפה שלרגליה  נרד אל מלוננו שליד האגם המקומי  ללינה.
   
  ימים 13-12: אגם אינלה
   
   בבוקר ניסע אל אגם אינלה. האגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר.  כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינטה (Intha), מוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה.  במשך יומיים נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בפגודה המרכזית, בבית אריגה, במפעל ביתי להכנת סיגרים. נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבענה מראות. לינה על אגם אינלה או סמוך אליו.
   
  ימים 15-14: לבנגקוק וחזרה ארצה
   
  טיסת בוקר קצרה תביא אותנו ליאנגון שם נשלים את סיורנו בעיר. אחה"צ נמשיך בטיסה לבנגקוק ומשם בטיסת המשך לתל-אביב אליה נגיע בבוקר היום ה-15. 
   
    *** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

 • פרטים והערות

  המחיר כולל: 
   
  טיסות מת"א לבנגקוק ובחזרה עם רויאל ג'ורדניאן (ניתן לטוס עם אל על בתוספת תשלום)
  טיסות מבנגקוק לבורמה ובחזרה 
  מיסי נמל, הטלי ביטחון ודלק, הידועים היום. 
  4 טיסות פנים במיאנמר
  מלונות בדרגת תיירות טובה וראשונה כולל ארוחות בוקר וערב (בסלע הזהב הטוב ביותר שיש)
  אוטובוס תיירים ממוזג על פי המסלול
  שייט על האיאוואדי ובאגם אינלה
  כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית
  מדריך/ה ישראלי/ת מצוות איילה
  מדריך/ה מקומי/ת דובר/ת אנגלית
  טיפים לנותני השירותים המקומיים
   
  המחיר לא כולל:
   
  ביטוח בריאות ומטען  (ניתן לרכוש דרך  "איילה")
  ארוחות צהריים
  שתייה בארוחות
  ויזה למיאנמר (כ 40$)
  מס יציאה ממיאנמר
   
   
  לצורך ארגון הויזה: 
   
  כשבועיים לפני הטיול יש למלא את טופס הבקשה, לצרף 2 תמונות, ולהעביר דרכון בתוקף (לפחות 6 חודשים מיום הכניסה). החומר הזה ייאסף בפגישת הכנה לטיול.
   
  תנאי תשלום:
   
  עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות גבוה ביום החיוב. 
   
  עם ההרשמה  לא נגבים דמי רישום.  עם הבטחת הטיול ייגבו 150$ דמי קדימה.
   
  בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
   
  למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. 
   
  כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
   
  ביטולים:
   
  המבטל השתתפותו מ- 60 עד 46 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 280$ דמי ביטול
   
  המבטל השתתפותו מ- 45 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 350$ דמי ביטול
   
  המבטל השתתפותו מ- 29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב- 850$ דמי ביטול
   
  המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 7 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 1100 $ דמי ביטול,
   
  המבטל השתתפותו בתוך  6 עד 3 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב ב- 85% ממחיר הטיול.
   
  המבטל השתתפותו בתוך  2 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב במלוא מחיר הטיול.
   
  ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים.
   
  אנא ודא/י שבידך ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית