טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין- מבחר המסלולים

פולין...
למה זה מתקשר אצלי?
... ליום השואה?
... לסופי שבוע זולים? ... לקניות?
אנחנו מזמינים אותך להצטרף למסע אחר-שהוא הרבה יותר.
 
פולין המודרנית של רבע מאה לתוך המאה ה- 21, היא ארץ רחבת ידיים שמזמינה את המסייר בה למגוון של נופים, אתרי מורשת עולמיים מגוונים של נוף והיסטוריה, ערים מודרניות שמשמרות את עברן, כפרים ציוריים וכאלו שכשנוסעים דרכם חשים כאליו שהזמן עצר מלכת. (באמירה מחוייכת- הרי ידוע שפולניות לא זורקות כלום... אז... מאחורי הבתים החדשים בכפרים ניתן לראות "אנדרטות" עץ נוטות ליפול בנות עשרות שנים, ובחצר, באר וחדי העין יכולים לראות מקררים שחפורים באדמה.)

בימי המסעות השונים – כל מסע והאזור בו הוא מתמקד – אנו מציעים טעימה מערים גדולות ושטייטעלים קטנים, סיפורים מחיי היהודים, פולין המודרנית, מלחמת העולם השנייה, גיבורי תרבות, דמויות מופת היסטוריות, והרבה ממה שביניהם.

ניתן, ואף מומלץ לצאת בהרכב משפחתי רב דורי.
 11-17.10.19
בין ברלין לפולין. 
שבת בברלין, בפולין: התמקדות בלודג', זגלמביה ו-קרקוב. 6 לילות, 7 ימים. 
חצי פנסיון (+סעודת ליל שבת משותפת)
מחיר לאדם בחדר זוגי: רק- 1480 $
תוספת לחדר יחיד: רק- 
240

מינימום משתתפים: 20

כולל טיסות: הלוך: ת"א- ברלין דרך ורשה. חזור: קרקוב דרך ורשה – תל אביב. 

מסלול הטיול

יום 1 (ליל שבת):  ברלין היא עיר הבירה של גרמניה, 
העיר שבה לחיים בשנים שעברו מאז איחודה. ברלין מציעה למבקרים בה עניין רב והנאה. יש בה אתרים ומבנים היסטוריים ויפים לצד מבנים עתידניים, גורדי שחקים, מרכזי קניות מפוארים ואווירה תוססת ומלאת חיים, אך כל זאת מבלי להפנות עורף לעבר, שמהווה חלק בלתי נפרד ממנה כיום. 
ביום זה נכיר את ברלין הגרמנית והיהודית, בנגיעה ראשונית.
לינה: ברלין 

יום 2: נמשיך בסיור בברלין: רוזנשטראסה, רציף 17, וואנזה/זקסהאוזן.
ערב חופשי בעיר
לינה: ברלין

יום 3: נסיעה מזרחה לפולין.
ביקור במתקן ההשמדה בחלמנו. מחנה ההשמדה הראשון שהוקם על ידי הנאצים, והקמתו היוותה קפיצת מדרגה בשלבי התפתחות הפתרון הסופי.
משם – ניסע ללודג'. בהתאם לזמן ההגעה – סיור בעיר, וערב חופשי בעיר.
לינה: לודג'

יום 4: לודג', העיר השלישית בגודלה בפולין.
בתקופת השלטון הרוסי במאה ה-19 התפתחה לודז' מכפר קטן לעיר של תעשיית הטקסטיל -  במידה רבה הודות ליוזמת תושביה היהודים. ועל שום כך דבק בה הכינוי "מנצ'סטר הפולנית".
אתרים ודמויות שנכיר ביום זה: "הרחוב היהודי", הדמויות הקשורות בו, הארכיטקטורה שלו, ארמון פוזננסקי, תחנת הגירוש (הראדאגאסט), בית הקברות היהודי שמספר את סיפורה של הקהילה, אנדרטת הלב השבור, גן השורדים וסיפורו של יאן קרסקי.
זמן חופשי במניפקטורה.
לינה: קטוביץ'

יום 5: יום זה יוקדש לגליביצה,
בה בוצע מעשה התרמית שנתן את אות הפתיחה לכיבוש פולין, לעיר בנדין - אחת מהקהילות היהודיות העתיקות בערי פולין. מדובר ביישוב יהודי שהתפתח מימי הביניים המאוחרים. ראשוני היהודים הגיעו לאזור עוד במאה ה-13. בעיר, בתי כנסת מיוחדים וסיפור מעורר השראה של מרד תנועות הנוער. משם, נמשיך לקרקוב..
זמן חופשי בקרקוב.
לינה: קרקוב

יום 6: יום שמוקדש כולו למחנות אושוויץ ו-בירקנאו:
מחנה הריכוז וההשמדה שבדרום פולין היה הגדול במחנות ההשמדה שהקימה גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. היה זה מחנה ההשמדה שפעל במשך הזמן הרב ביותר מכל מחנות ההשמדה, ובו הגיע לשיאו תיעושו של רצח ההמונים. שער הכניסה למחנה הריכוז אושוויץ I שמעליו התנוססה הכתובת "העבודה משחררת"  כמו גם פסי הרכבת המובילים לפתח מחנה ההשמדה אושוויץ II בירקנאו, נחקקו בזיכרונם של רבים כסמל מרכזי לשואה ולהשמדתם של היהודים. המונח "אושוויץ" הפך לשם נרדף לשואה, ולסמל לרוע ולאכזריות האדם, לעינויים ולסבל.
לינה: קרקוב

יום 7: קרקוב היא עיר קסומה.
יש לה את אותה ארומה המאפיינת ערים אירופאיות עתיקות, יש בה מבנים עתיקים, קתדרלות מפוארות, פסלים מרשימים וכיכר מרכזית גדולה ויוצאת דופן. אבל יש בה גם כמה מאפיינים ייחודיים משלה:
המבנים העתיקים נשתמרו בגלל העובדה הכל כך הפרוזאית שבמלחמת העולם השנייה הגרמנים לא טרחו להחריבם כמו שעשו בכל כך הרבה ערים אחרות. 
היבט ייחודי נוסף בעיר הוא נהר הוויסלה והגשרים היפים הפרושים עליו..
וישנו גם רובע קאז'ימייז'. הרובע היהודי.  עם הכתובות בעברית המעטרות כמה מהבניינים והרחובות, המסעדות עם התפריט בעברית, האוירה השלווה ומיוחדת, יחד עם בתי הכנסת מאפשרים לשמוע את סיפורה של יהדות קרקוב..
ביום זה נסייר בין בתי הכנסת, אזור הגטו והעיר העתיקה.
זמן חופשי בכיכר הסוקיניצה.
 
טיסת לילה לארץ מקרקוב.
 
 
 

הסוכנים של איילה לרשותכם- צרו קשר למידע אודות הטיול לפולין

שלח