ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו
ביטוח נסיעות לחו"ל – כי לא תמיד 'הכל בסדר'
 
בכל הנוגע לביטוח נסיעות, הפסקנו מזמן לוותר עליו בטענה ש'יהיה בסדר'. ברור לכולם שביטוח נסיעות הוא חובה, ושזה לא באמת משנה אם מדובר בנסיעה עסקית של כמה ימים בודדים או טיול תרמילאים של שנה. הבעיה מתחילה כאשר, מסיבה כלשהי, צריך להפעיל את הביטוח. אז מגלים את מה הפוליסה לא מכסה, כמה צריך לשלם כדי להשלים את עלויות הטיפול והנזק ועד כמה, בעצם, הפוליסה כלל אינה מתאימה לסוג הנסיעה. למה צריך לשים לב כאשר עושים ביטוח נסיעות? למה ביטוחי החינם למיניהם הם הכי יקרים? ולמה הכי משתלם ובטוח, לעשות את ביטוח הנסיעות דרך סוכן הנסיעות?
 
מה זה ביטוח נסיעות? 
 
ביטוח נסיעות בסיסי, נועד לתת פיצוי כספי על תכולת מטען, ועל הוצאות רפואיות נפוצות בחו"ל כגון תרופות, ניתוחי חירום, טיפול רפואי ואשפוזים. כל זה יפה וטוב, אבל לא תמיד מספיק. ביטוח נסיעות טוב הוא כזה שלוקח בחשבון את כל הסיכונים הכרוכים בנסיעה לחו"ל ומתחשב בהם במסגרת הפוליסה. לכן, הדבר הראשון שצריך לזכור כאשר עושים ביטוח נסיעות לחו"ל, זה שהוא חייב להתאים למצבכם הבריאותי, למטרת הנסיעה, ליעדים השונים ולאופי הנסיעה. ממש כמו שתופרים חליפה.
 
איך מתאימים ביטוח נסיעות? 
 
מעבר למה שמכסה הביטוח הבסיסי, ניתן ורצוי לכלול בביטוחים מה שנקרא "הרחבות"  - כיסוי ביטוחי על מצבים נפוצים פחות שעלולים להיות רלוונטיים, בהתחשב במצבכם הבריאותי או באופי הטיול שאתם מתכננים. פוליסת ביטוח לנסיעת עסקים לאירופה תכלול הרחבות וסעיפים שונים מפוליסה לטיול תרמילאים במזרח הרחוק, שכן ברור שסוג הסכנות והתרחישים השליליים שעלולים לקרות שונים לחלוטין בכל אחד מן המקרים.  לכן, הדרך הטובה ביותר להתאים לכם את ביטוח הנסיעות היא לברר אתכם פרטים על מצבכם הבריאותי ועל האופי המתוכנן של הנסיעה, ולכלול הרחבות בהתאם. זה בדיוק מה שעושה סוכן הנסיעות שלכם, כאשר הוא רוכש עבורכם ביטוח נסיעות. הוא לוקח בחשבון את כל מה שהוא בלאו הכי יודע על הנסיעה המתוכננת, מברר אתכם פרטים חשובים על מצבכם הבריאותי, ומתאים לכם את הפוליסה המקיפה והבטוחה ביותר בשבילכם. נכון שחלק מן ההרחבות כרוכות בתוספת של עלות כלשהי, אבל לכל הדעות, אם חס וחלילה יקרה לכם משהו, זה בהחלט משתלם.
 
אילו הרחבות קיימות? 
 
הרחבות לפי מצב בריאותי: ביטוח הנסיעות חייב להתאים למצבו הבריאותי של הנוסע. נוסעים בעלי מחלות קודמות, ניתוחים, או מצבים בריאותיים רגישים חייבים לכלול הרחבות אשר יתחשבו בהיסטוריה הרפואית שלהם ויכסו את עלויות הטיפול במידה ויהיה סיבוך במצבם. ללא הרחבה כזו, חברת הביטוח תסרב לכסות את עלויות הטיפול הרפואי בטענה שאין לה אחריות על מצב רפואי שקדם לנסיעה, והעלויות, שלעיתים מגיעות לעשרות אלפי דולרים, יהיו עליכם בלבד. כך גם במקרה של היריון. גילה של הנוסעת, שלב ההיריון ומצבה הרפואי הכללי חייבים להילקח בחשבון במסגרת הפוליסה ולבוא לידי ביטוי בהרחבה המכסה מצבים רפואיים הקשורים בהיריון.
הרחבות לפי אופי הטיול: גם אתם, וגם סוכן הנסיעות שלכם יודעים, שנסיעת עסקים אינה דומה לחופשת סקי ובוודאי שלא לטיול תרמילאים. פוליסה של נסיעת עסקים לאירופה, למשל, יכולה לכלול הרחבה אשר תכסה נזק או אבדן של חפצים יקרי ערך כגון מחשב נייד, ציוד אלקטרוני וכו'.  לעומת זאת, פוליסת תרמילאים, צריכה לכלול הרחבה שונה לגמרי, אשר מכסה נזק שעלול להיגרם מספורט אתגרי כגון באנג'י, ראפטינג, צניחה חופשית ועוד. הרחבה נוספת שכדאי לשקול בטיולים מסוג זה, במיוחד אם מדובר בנסיעה למדינות עולם שלישי, תכלול הטסת צוות איתור וחילוץ מהארץ במקרים של ניתוק קשר, אסונות טבע ותרחישי חילוץ אחרים. בטיולי תרמילאים, הרחבות מסוג זה הן הכרחיות. גם אם כרגע לא נראה לכם שתיקחו חלק בפעילויות הרפתקניות, אי אפשר לדעת מה יקרה במהלך הטיול ובמה תרצו להתנסות. לפעמים, הרחבה כזו יכולה להיות הדבר היחיד שיבדיל בין טיול עם סוף טוב, לטיול שמסתיים באסון.
הרחבות לציוד אישי: רוב הפוליסות כוללות כיסוי ביטוחי ל "מטען אישי נלווה " כלומר, למזוודות של המבוטח כשיצא מישראל ושב אליה. גובה הכיסוי לרוב זהה והפיצוי רק למקרי אבדן, גניבה או שריפה – אך לא נזק. אם אתם נוסעים עם חפצים אישיים בעלי ערך או ציוד יקר כגון תכשיטים, מחשבים, מצלמות וכו', כדאי לציין זאת בפני סוכן הנסיעות שלכם ולוודא כי הביטוח כולל הרחבה מתאימה.  
 
מה חשוב לבדוק כשעושים ביטוח נסיעות? 
 
מעבר לנושא העלויות וההרחבות, כדאי לבדוק שני דברים חשובים נוספים:
גבולות הכיסוי הכספי - גם אם הפוליסה שלכם מכסה עלויות אשפוז, הטסה, ניתוחי חירום וציוד אישי, כדאי לבדוק מהי תקרת הכיסוי שכוללת הפוליסה. ככל שתקרת הכיסוי גבוהה יותר, כך קטנים הסיכויים שתצטרכו לממן את הפער בין מה שחברת הביטוח מכסה, לבין מה שתידרשו בפועל לשלם. 
אנשי קשר בעת חירום – בכל פוליסה שתרכשו יצורף מספר טלפון של מוקד חירום שפעיל 24 שעות ביממה. יחד עם זאת, כדאי ורצוי שבנוסף למוקד, יהיה זמין עבורכם איש/ת קשר אשר ילווה את הליך הפנייה לחברת הביטוח עבורכם. כאשר סוכן הנסיעות שלכם עושה לכם את הביטוח, אתם יכולים להיות רגועים מהבחינה הזו.
 
אצל מי כדאי לעשות ביטוח נסיעות? 
 
בנוסף לסוכן הנסיעות שלכם, גם חברות האשראי וקופות החולים מציעות ביטוח נסיעות. כולן מוכרות פוליסות באמצעות חברות ביטוח ידועות ומבוססות, אולם קיימים מספר הבדלים שכדאי להיות מודעים אליהם לפני שרוכשים את הפוליסה.
ביטוח דרך חברת האשראי: מאחר ומדובר בביטוח 'חינם', אין ספק שמדובר בהצעה מפתה. אבל, היא עלולה לעלות לכם ביוקר רב. בחינה מדוקדקת יותר של סעיפי הביטוח תגלה לכם שתקרות הכיסוי לסעיפי הביטוח השונים נמוכות מאוד, מה שאומר שאת הפער, ישלים המבוטח מכספו שלו. בנוסף, הפוליסות הללו הן אחידות, ואינן כוללות את ההרחבות וההתאמות הנדרשות לסוג הטיול ומצבו הבריאותי של המבוטח. תזכרו שבכל הנוגע לביטוח, החינם עלול להתגלות כיקר - ובהתחשב בעובדה שפוליסות הטיולים אצל סוכני הנסיעות ממילא אינן יקרות, אין שום סיבה לקחת סיכונים מיותרים.
ביטוח דרך קופות החולים:  בביטוח דרך קופות החולים לרוב אין הגבלות ליום אשפוז או שכר מנתח. אולם, אחת הטעויות הנפוצות בקרב נוסעים אשר עושים את ביטוח הנסיעות שלהם דרך קופת החולים, היא התחושה שנציג המכירות מכיר את ההיסטוריה הרפואית שלהם ומתאים להם ביטוח באופן אוטומטי, מבלי שיהיה צורך למסור לו מידע מדוייק על מצבם הרפואי. במציאות, מדובר בנציגי מכירות שלא מכירים את עברכם הרפואי, ובוודאי שאינם בקיאים בתוכניות הנסיעה שלכם ולכן אינם יודעים אילו הרחבות צריך לכלול. לכן, גם אם תקרת הכיסוי של הביטוח מאוד גבוהה, בלי ההרחבות המתאימות המשמעות היא שלפחות לגבי חלק מן המצבים, אתם פשוט לא מבוטחים.  אם החלטתם לרכוש ביטוח דרך קופת החולים, הקפידו להעביר מידע מדויק גם לגבי מצבכם הבריאותי וגם לגבי סוג הנסיעה שאתם מתכננים, כך שהפוליסה תתחשב בכל מצב אפשרי.
ביטוח דרך סוכן הנסיעות: סוכן הנסיעות שלכם רוצה, יותר מכול, שתצאו בשלום ותחזרו בשלום. לכן, יחד עם חברות הביטוח, בנו חברות הנסיעות חבילות ביטוח בהתאם למאפייני הטיולים השונים, אשר כוללות את ההרחבות הנדרשות ולוקחות בחשבון כל תרחיש שלילי אפשרי. סוכן הנסיעות שלכם, שגם כך מכיר את תוכניות הנסיעה שלכם, יברר אתכם את כל מה שצריך לדעת על מצבכם הבריאותי ולאחר מכן יתאים לכם את חבילת הביטוח המתאימה לנסיעה. מאחר ומדובר בחבילה, עלויות הביטוח משתלמות ביותר, וזאת מבלי שהדבר יבוא על חשבון הכיסוי הביטוחי. במידה ויהיה צורך להפעיל את הפוליסה מכל סיבה שהיא, סוכן הנסיעות שלכם הוא עוד איש קשר אשר יכול לסייע, ללוות ולעקוב אחר הטיפול בפנייה שלכם לחברת הביטוח. כך, אתם יכולים לנסוע בראש שקט, ובלי דאגות.
 
לא משנה היכן תרכשו את ביטוח הנסיעות שלכם, חשוב שתקפידו להעביר פרטים מדויקים ככל האפשר על מצבכם הבריאותי ותוכניות הנסיעה שלכם. לצערנו, סוכני הנסיעות חשופים ללא מעט סיפורים קשים של מטיילים אשר רכשו פוליסת ביטוח זולה או לא מתאימה, ושילמו על כך מחיר יקר.  הניסיון המר של אחרים לימד אותם לשאול את השאלות המתאימות, לברר עם הנוסע את כל מה שצריך לברר, ובסופו של דבר 'לתפור' לנוסע שלהם את ה'חליפה' המתאימה. אנחנו מקווים שלעולם לא תזדקקו לעזרת חברת הביטוח, ושהנסיעה שלכם תהיה מהנה ותעבור בשלום. אבל, אם אתם באמת רוצים לנסוע בלב שקט, ביטוח נסיעות אמין, מקיף והכי חשוב – מתאים, הוא דרכון הנסיעה האמיתי, והכי חשוב, שלכם.
 
לפרטים פנו אלינו בטל' 03-9436055
או מלאו טופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.
שלח