מוזיאונים ומקדשים בתאילנד

מוזיאונים ומקדשים בתאילנד

טיסות לתאילנד

חבילה בהרכבה עצמית לתאילנד

טיולים מאורגנים לתאילנד

הצג רשימת יעדים לבחירה

מוזיאונים ומקדשים בתאילנד

בנגקוק משופעת במקדשים מוזהבים ומרהיבים אשר מחייבים ביקור והצצה לתרבות הבודהיסטית השולטת בתאילנד. חלקם של המקדשים אף מכילים מוזיאונים של אוצרות, חפצי אומנות ואוספים חשובים אשר חושפים חלק משמעותי מן התרבות המגוונת וההיסטוריה המרתקת של ממלכת סיאם העתיקה. המבנים בהם שוכנים המקדשים והמוזיאונים מציגים לראווה את הסגנון הארכיטקטוני הייחודי של תאילנד, על שלל עיטוריו המוזהבים שכל כך מאפיינים אותו. בלי קשר למה שמוצג בתוך המקדש, המבנים עצמם הם פשוט תאווה לעיניים.  
 
 
מקדש 'ארמון המלוכה' בבנגקוק -  המקדש החשוב והמרכזי ביותר בבנגקוק, אשר נבנה ע"י המלך ראמה הראשון ושימש בעבר כמקום מגוריו של המלך. ארמון המלוכה מורכב ממספר מתחמים אשר כל אחד מהם מהווה אטרקציה ארכיטקטונית בפני עצמה: 
 
מקדש Pra Kaeo -  אחד המקדשים החשובים והקדושים בתאילנד המוקדש לאמרלד בודהה – דמות הבודהה הנערצת ביותר, אשר מסמלת את כוחו ועוצמתו של המלך. התאילנדים מאמינים כי מקורו של כל הטוב של תאילנד מתחיל כאן, ולכן מקדש זה הוא מקור לעלייה לרגל של מקומיים מכל רחבי תאילנד. גם מקדש זה נבנה ע"י המלך ראמה הראשון, במהלך המאה ה 18. 
 
עוד בארמון המלוכה של בנגקוק נמצא מוזיאון הנשקים המלכותי, אשר סוקר את כלי הנשק התאילנדים לאורך התקופות, מקדש מוזהב הנחשב למקום קבורתו של בודהה ופנתיאון מלכותי המציג חפצי אומנות ופסלים משושלות מלכות קדומות וספריה. 
 
המוזיאון הלאומי בבנגקוק – לא רחוק מבית המלוכה נמצא המוזיאון הלאומי של בנגקוק, שגם הוא מורכב ממספר מתחמים, כולם מוקדשים לאומנות התאילנדית על כל פניה. כלי נגינה, תחריטי עץ, חפצי אומנות, צורפות, קרמיקה ועוד אוספים לוקטו והובאו מכל רחבי תאילנד ושכונותיה, והם רק חלק קטן מאלפי פרטי האומנות המוצגים במוזיאון. 
 
מקדש "הבודהה השוכב" (Wat Pho) – עוד אטרקציה מרכזית בבנגקוק, אשר מחייבת ביקור. במקדש זה נמצא פסל עצום בגובה של 15 מ' של בודהה שוכב המתפרש על פני למעלה מ 45 מ'. הפסל מצופה זהב ומשובץ כולו באבנים טובות ופנינים, וקירות המקדש מעוטרים בציורי קיר צבעוניים במגוון תחומים העוסקים בתרבות, ביחסים החברתיים וחיי היום יום של התושבים התאילנדים. את המקדש מקיף גן שקט ונעים, אשר מזמין את המבקרים לקחת הפוגה מרגיעה מהמולת הרחוב. 
 
מקדש השחר (Wat Arun) בבנגקוק – מקדש זה, אשר ידוע גם בשמו השני 'מקדש הזריחה' נחשב לאחד המקדשים המרהיבים בבנגקוק. המקדש, אשר קרוי על שמו של אל הזריחה ההודי, בנוי מפגודה עצומה המתנשאת לגובה של 80 מטרים, כולה משובצת באריחי חרסינה וזכוכית צבעוניים. למרות שמו של המקדש, השעה המומלצת להתבונן בו היא דווקא בעת שקיעה, מצידו המזרחי של נהר הChao Phraya אז מתנוצצת הפגודה בשלל צבעים. אל המקדש ניתן להגיע רגלית, או באמצעות סירה. 
שלח