מוזיאונים בברצלונה

מוזיאונים בברצלונה

טיסות לברצלונה

חבילה בהרכבה עצמית לברצלונה

חבילות לברצלונה

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

טיולים מאורגנים לברצלונה

הצג רשימת יעדים לבחירה

טוס וסע לברצלונה

הצג רשימת יעדים לבחירה
* בחירת הרכב נוסעים בחבילת טוס וסע זמינה לאחר החיפוש.

טיסה מלון ורכב בברצלונה

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

מוזיאונים בברצלונה

ברצלונה ידועה בשלל המוזיאונים המיוחדים והמרתקים הנמצאים בה. אין בכך פלא, לאור העובדה שספרד, וברצלונה בעיקר, היא מקום הולדתם של אומנים גדולים ומפורסמים אשר השפיעו על האומנות בכלל, וזרם האומנות המודרנית בפרט. דאלי, פיקאסו, חואן מירו, גלאגאר ועוד רבים וטובים הם רק חלק מהאומנים אשר יצירותיהם מוצגות במוזיאונים בברצלונה. אולם, יש אשר יגידו שברצלונה הפיקה לא מעט אומנים גם בתחום הכדורגל, וכי חלק משחקניה המוכשרים של קבוצת ברסה הגיעו לרמת משחק כה גבוהה שהיא ראויה להיחשב כאומנות בפני עצמה. אז גם לשוחרי האומנות המסורתית וגם לאוהדי הכדורגל מציעה ברצלונה חוויה תרבותית – מהמוזיאון לאומנות עכשווית ועד למוזיאון הכדורגל של ברסה, הנה רשימה קצרה של מוזיאונים בברצלונה שבאמת לא כדאי לפספס: 
 
מוזיאון הכדורגל של ברסה- בתוך הקאמפ-נאו, מגרש הכדורגל של ברצלונה, נמצא מוזיאון הכדורגל של ברסה, אחת מקבוצות הכדורגל הטובות בעולם. בשביל 100,000 חברי המועדון של הקבוצה, ובשביל מעריצים ואוהדים שרופים אחרים, מדובר במקום קדוש כמעט, אשר מנציח ומתאר את תולדותיה של הקבוצה, שחקניה המפוארים ורגעי הניצחון הגדולים שלה. הכניסה למוזיאון כוללת גם ביקור באצטדיון העצום, אשר יכול להכיל למעלה מ 100,000 צופים ולמי שמעוניין בהדרכה, ניתן לקבל אוזניות עם הדרכת שמע. שעות וזמני הביקור במוזיאון משתנים בהתאם ללוח הזמנים של אימוני ומשחקי הקבוצה אז כדאי להתעדכן מראש לגבי שעות הביקור. 
 
המוזיאון לאמנות עכשווית בברצלונה - אחד מן המוזיאונים המובילים של ברצלונה, אשר מושך אליו קהל גדול של מבקרים. במוזיאון תערוכות קבועות ומתחלפות של אמנות מודרנית ועכשווית של המאה העשרים, המציגה עבודות מכל קשת הסגנונות של האומנות המודרנית, הן של אומנים בינלאומיים והן של אומנים ספרדים. גם המבנה הארכיטקטוני בו שוכן המוזיאון מתוכנן באופן חדשני ומודרני אשר מעצים את חווית הביקור והופך את השיטוט בין אולמות התצוגה לחלק בלתי נפרד מהחוויה התרבותית. כדאי להתעדכן מראש בנוגע להסדרי כניסה ושעות ביקור, בעיקר בתקופות בהן מתארחות במוזיאון תערוכות מיוחדות. 
 
מוזיאון חואן מירו בברצלונה– האומן חואן מירו הינו אחד מהאומנים הספרדים החשובים והבולטים של המאה ה- 20, אשר נולד בברצלונה, פעל ויצר בה, והיה נאמן לזהותו הקטאלונית גם כאשר עבר לגור בפריז ובניו יורק למשך שנים רבות. המוזיאון בברצלונה מכיל אוסף יצירות עצום ומרשים של האומן הכולל פסלים, רישומים, ציורים ויצירות אומנות של אומנים נוספים אשר יצרו בהשראתו. בין שאר היצירות המוצגות במוזיאון, ניתן לראות את אחת מעבודותיו המפורסמות, בהן הנציח את זוועות מלחמת העולם השניה באמצעות למעלה מ 20 ציורים מחוברים. מירו היה ידוע בעמדותיו הנחרצות נגד משטרו של פרנקו  בזמן מלחמת האזרחים בספרד ועל כך נחשב לאחר האומנים האהובים והמוערכים ביותר ע"י אזרחי ברצלונה. מבנה המוזיאון נמצא על פסגת "הר היהודים" (מונז'ואיק) בברצלונה, שם גם נקבר האומן לאחר פטירתו בשנת 1983. 
 
המוזיאון הלאומי של קטלוניה בברצלונה– בברצלונה חיו ופעלו מיטב האומנים הקטאלונים של ספרד ואך טבעי היה להקים מוזיאון בברצלונה שיוקדש כולו לאומנות והאומנים הקטאלונים. לדעת רבים, מוזיאון זה הוא אחד מהמעניינים והמיוחדים שבמוזיאונים של ברצלונה, בעיקר בשל המגוון האומנותי המוצג בתערוכות, הפורש אלף שנות היסטוריה של יצירה ואומנות קטאלונית הכוללת עבודות של מיטב האומנים המקומיים. כמו מוזיאון חואן מירו, גם מוזיאון זה נמצא על "הר היהודים" בברצלונה. 
 
מוזיאון פיקאסו בברצלונה – גם אם אינכם נמנים על שוחרי האומנות, כדאי להגיע לביקור במוזיאון המוקדש ליצירותיו של האומן הספרדי הגאון שנחשב לאחד מפורצי הדרך החשובים ביותר בתולדות האומנות המודרנית. אוסף היצירות נחשב לגדול מסוגו בעולם, והוא מציג את שלבי ההתפתחות האומנותית של פיקסו לאורך תקופות שונות בחייו. לצד תערוכות קבועות המוקדשות לציורים, פסלים, איורים ורישומים של פיקסו עצמו, מציג המוזיאון בברצלונה תערוכות מתחלפות של אומנים נוספים הנמנים על זרם האומנות המודרנית. המוזיאון בברצלונה נחשב למפורסם ביותר, ולכן רצוי לתכנן את מועד הביקור שלא בשעות העומס. 
 
מוזיאון סלבאדור דאלי – מוזיאון זה אינו נמצא בברצלונה העיר אלא בעיר הולדתו של האמן 'פיגראס', במרחק של כשעה נסיעה ממנה, אולם הוא בהחלט נחשב לביקור חובה בקרב שוחרי תרבות ומוזיאונים. האומן הקטאלוני אשר נולד בספרד, נחשב לאחד האומנים הסוריאליסטיים המיוחדים ביותר של המאה ה- 20, אשר יצירותיו הביזריות ומלאות הדמיון השפיעו רבות גם על תחומי אומנות נוספים כגון תיאטרון וקולנוע. במוזיאון, אשר מעוצב ומתוכנן בהתאם לרוחו המקורית וה'מופרעת', לדעת רבים, של דאלי, מוצגות יצירותיו המסקרנות על שלל המוטיבים המרכזיים והידועים שלו כגון שעונים נוזלים, טירות מרחפות וצילומים שונים של האומן המשופם.

ברגע האחרון לברצלונה

משתלם להיות ספונטנים

שלח