מוזיאונים בניו יורק

מוזיאונים בניו יורק

טיסות לניו יורק

חבילה בהרכבה עצמית לניו יורק

טיולים מאורגנים לניו יורק

הצג רשימת יעדים לבחירה

מוזיאונים בניו יורק

ניו יורק היא בהחלט גן עדן לחובבי אומנות. מאות מוזיאונים, גלריות, תצוגות ותערוכות מחכות לתיירים שפוקדים את העיר, כל אחת מהן מציגה יצירות מופת של מיטב האמנות המודרנית והקלאסית. המוזיאונים בניו יורק מאופיינים בהיקף העצום של האוספים הכלולים בהם, ולכן ביקור במוזיאונים מחייב תכנון או לפחות היערכות כלשהי מבחינת לוחות הזמנים. המלצה חמה: לא לבקר ביותר ממוזיאון גדול אחד ביום. 
 
מוזיאון 'מומה' (MOMA) לאמנות מודרנית -  אחד מהמוזיאונים המפורסמים בעולם לאמנות מודרנית, גם בשל היקף התערוכות המוצגות בו וגם משום שהוא היה אחד מהמוזיאונים הראשונים שהקדישו את כל המוזיאון לאמנות מסוג זה. מואן גוך ופיקאסו ועד יוצרים עכשוויים יותר – המוזיאון הזה מאפשר להתרשם מהמגוון העצום של אמצעי המחשה וזרמים מודרניים של האמנות של המאה העשרים ואילך. הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום, אולם ישנם מועדים ושעות ביקור בהם הכניסה היא חינם. כדאי להתעדכן מראש אם סוגיית התשלום משמעותית עבורכם. 
 
מוזיאון גוגנהיים – עוד מוזיאון מפורסם ומשובח המוקדש אך ורק לאמנות המודרנית. מוזיאון זה נפתח כעשר שנים לאחר מוזיאון מומה, וגם הוא מורכב מאינספור אגפים וקומות המוקדשות למיטב היצירות של המאה ה- 20 ואילך. מדובר באחת האטרקציות המפורסמות יותר של ניו יורק, אשר מארחת אלפי תיירים מידי יום, שאינם בהכרח שוחרי אמנות מושבעים. 
 
מוזיאון המטרופוליטן – ללא ספק, המוזיאון הגדול ביותר והמפורסם ביותר מכל המוזיאונים של ניו יורק. מאז שנפתח בשלהי המאה ה 19, הוא אירח מיליוני מבקרים אשר באים להתרשם מהתערוכות המגוונות והעצומות המוצגות בו. נוסף ליצירות אמנות קלאסיות, יש במוזיאון זה אגפים המוקדשים לתרבויות רחוקות כגון אסיה ואפריקה, אוצרות אנתרופולוגיים מכל העולם, גן פסלים מקסים ואוספים של פריטים מיוחדים אשר נאספו במהלך השנים. אזהרה – המוזיאון עצום בגודלו. כדאי להתמקד בתערוכה אחת או שתיים ולא לנסות להספיק את כל המוזיאון ביום אחד. 
 
מוזיאון הטבע של ניו יורק – מוזיאון פופולרי מאוד המהווה אתר תיירות מרכזי של ניו יורק אשר מציג תערוכות מעולם הטבע והחי על פני שטח עצום בגודלו. תערוכות של חלל ומדע, דינוזאורים, מאובנים, מטאורים, פוחלצים, שלדים של בעלי חיים – כל אזור מוקדש לתחום אחר העוסק בעולם הטבע והחי.  בתוך המוזיאון קיים "פלנטריום היידן" המציג תערוכות בתחום האסטרונומיה, החלל והיקום באופן שמותאם לילדים. שיא הביקור בפלנטריום קשור למופע "מסע לכוכבים". הכניסה לפלנטריום כרוכה בתשלום נפרד. 
 
המוזיאון היהודי של ניו יורק – מוזיאון זה נוסד בתחילת המאה ה- 20 ומוקדש כולו לאיסוף, תיעוד וחשיפה של התרבות והאמנות היהודית. במוזיאון אוספים בעלי אלפי פריטים הכוללים ציורים, סרטים, צילומים, פסלים, תשמישי קדושה עתיקים ועוד אשר מציגים בפני המבקרים את העושר התרבותי של היהדות, וגם, כמובן, את ההיסטוריה הכאובה והמורכבת של העם היהודי. 
 
מוזיאון וויטני לאמנות אמריקאית – אחד המוזיאונים המעניינים של ניו יורק. מוזיאון זה הוקם בשנות השלושים של המאה הקודמת ע"י אמנית אמריקאית, והוא כולו מוקדש לאמנות אמריקאית עכשווית. במוזיאון מוצגות שלל יצירות מרתקות ומגוונות של אמנים אמריקאים מפורסמים ומוערכים, ביניהם אנדי וורהול, קית הרינג, פולוק ועוד. 
שלח