טיול לפלנד לזוהר הצפוני

טיול לפלנד לזוהר הצפוני

טיולים מאורגנים ללפלנד

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיול לפלנד לזוהר הצפוני – טיול של שמיים צבעוניים

 
בואו לצפות בתופעת טבע בלפלנד 
תארו לכם תופעת טבע על טבעית, השמיים נצבעים בצבעים שונים בלילה עד שאתם לא זקוקים לתאורה. התופעה הזאת אינה רחוקה מהמציאות. היא מתרחשת בלפלנד. סיבה מספיק טובה עבורכם לבקר בה בהזדמנות הקרובה. איך זה בכלל קורה שהשמיים כך לפתע נצבעים בצבעים צבעוניים, ומאירים באורם. אתם בטח סקרנים לדעת. אז הנה לכם בפסקה הבאה ההסבר המדעי לתופעה המרהיבה שאין שנייה לה. 
 
הסבר מדעי לשמיים הצבעונים 
ההסבר המדעי הוא עומס יתר של חלקיקים שזורמים בשדה המגנטי של כדור הארץ. אותם החלקיקים פוגשים מולקולות באוויר ומסייעים להן לשחרר אנרגיה היוצאת החוצה בצורתו של האור. כדי שכל זה יתקיים נדרשת פעילות רבה של השמש. כשרוח השמש מגיעה, אטומי החמצן מחכים לרגע המפגש. זה הרגע שבו נוצר הזוהר הצפוני. כל צבע נוצר בהשפעה של האטום על פי סוגו. אם חלה התנגשות עם אטום חמצן, תזכו לראות ירוק בשמיים. אם חלה התנגשות עם אטום מימן או אטום חנקן, תזכו לצפות במראה רקיע מרהיב של צבעי אדום וכחול וכך הלאה. 
 
כבו האורות – מי צריך אותם בכלל כשהשמיים מכינים לכם מופע?
הצבעים המרהיבים מהפנטים כל תייר שלא מכיר את התופעה בארצו. אור השמיים בלילה יכול לגרום לכך שלא תצטרכו להדליק את פנסי המקום. מכאן יוצא כי טיול לפלנד לזוהר הצפוני הוא  טיול חובה לכל מי שמחפש להתרגש מן הטבע וממראהו המרהיב, לכל מי שמחפש סיבה טובה לצאת לטיול בטיסה מהירה אל יעד פראי, ייחודי ומרשים. 
 
מי הם הלאפים  שחיים בלפלנד?
לפלנד היא חבל ארץ ששייכת לבני הלאפי. חבל ארץ זה כולל את רוסיה, פינלנד ונורבגיה. ילדי חבל לפלנד קרויים לאפים. הם נחשבים מיעוט למרות ההכרה שקיבלו מאירופה. כך או כך, אם תפגשו לאפים בדרך עדיף שתכנו אותם "סאמים"  כי זהו הכינוי המועדף עליהם. 
 
היעד ששווה את הטיול ללפלנד
האם ידעתם כמה אנשים נוהרים ללפלנד רק בשביל לחזות בזוהר הצפוני? טיול לפלנד לזוהר הצפוני הפך מזמן ליעד פופולרי ומבוקש כי אנשים מחפשים חוויית חו"ל שונה. לא רק שופינג במרכזי הקניות, לא רק מסעדות שמבטיחות חוויות קולינריות מרשימות. הטבע תמיד מנצח כל רשימה. הזוהר הצפוני בלפלנד מרגש מספיק את לב האדם כדי למלא את הסקרנות בסיפוק רב. רק מראה אמיתי מול המציאות הצבעונית תבהיר לכם מה הייתה בכלל מהות הטיול ללפלנד, ועד אז – תשקלו טוב את הטיול שמחכה לכם בפינה, בלפלנד היפה והרחוקה.
 
*שימו לב- בטיולים אנו לא מבטיחים שנראה את הזוהר הצפוני
זה תלוי בתנאי מזג האוויר*
שלח