טיול ללפלנד- מסלול ספארי

טיול ללפלנד- מסלול ספארי

מסלול ספארי בלפלנד

ספארי בלפלנד
GOLDEN CIRCLE SUITES  


*אזלו המקומות*
 

כולל: טיסות ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב בחברת אל על (סאנדור) כולל מסי נמל, דלק וביטחון- נכון ליום 01/06/2018 מלון מדרגת תיירות טובה או ראשונה – על פי בחירתכם, בחדרי סטנדרט.
במלון: Wi-Fi חופשי. סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כולל Wi-Fi !
כלכלה: פנסיון מלא (בוקר במלון + 3 ארוחות צהרים קלות – מרק, לחם ושתיה חמה- +ארוחת צהרים פיקניק בשטח במפלי הקרח, ארוחות ערב- כמפורט בטבלת בתי המלון) תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט סבלות והמדריך הישראלי) מדריך בכיר ומנוסה ביעד
השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעלים, כפפות וגרביים. אופנועי שלג בנהיגה עצמית (נהיגה בזוגות)- פעילות של כ- 6 שעות! מזחלות כלבי האסקי (2 בכל מזחלת) מזחלות איילי הצפון (2 בכל מזחלת) טקס שמאני/לאפי מיוחד המפלים הקפואים ביקור ביער חוטבי העצים כניסה למלון/מסעדת/בר הקרח בפארק Snowman (!!) ביקור בכפר של סנטה קלאוס תעודה המאשרת את חציית "החוג הארקטי"! "רישיון נהיגה" על מזחלות איילים. (בתוקף ל-5 שנים). חווית דייג בקרח כולל כל הציוד (מקדחים, חכות, פיתיונות) יציאה לילית עם אוטוב
לא כולל: ביטוח נוסעים (הפוליסה צריכה לכלול "ספורט חורף או אתגרי"- על פי נוהל החברה המבטחת). הוצאות בעלות אופי אישי תשר למדריך הישראלי (מקובל 4€ ליום לנוסע).

יום 1 - ת"א - רובניימי- הצטיידות
טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהרים (מותנה בשעת הנחיתה). ניסע למרכז ההצטיידות ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. העברה למלון. ארוחת ערב

יום 2 - המפלים הקפואים בקורואומה- סיור לילה "לצוד את הזוהר"!!
נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי. נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח - ממש מעלינו. ארוחת צהרים תערך ב"קוטה" (מבנה לאפי טיפוסי) באווירת פיקניק יוצאת דופן וטעימה... בהמשך היום נשוב לרובניימי. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, והפרטית עבורנו, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים וניקח עמנו כמובן משקה חם ועוגיות שיחממו את ההמתנה לקראת אירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה- זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן... ואוו! אין התחייבות שנראה את זוהר הצפון

יום 3 - ספארי אופנועי שלג - דיג בקרח/שלג - "יער הציידים"- פארק SNOWMAN
והכפר של סנטה קלאוס
נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד הכולל: מגפיים, גרביים, חליפת ספארי, כפפות, כובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג ונוהלי בטיחות ויוצאים רכובים על אופנועי שלג למסע של 4.5 שעות למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות). במהלך הרכיבה נעצור- וניקח עמנו חכות, מקדחים, פיתיונות ונצעד למרכז האגם הקפוא. בעזרת המקדח נפער חור בקרח ונטיל את חכותינו- ונמתין לדג.... (ככה דגים עד היום "זקני העיר"!!!) בקיצור- חוויה לכולם!!! בתום ספארי האופנועים וחזרה ל"בסיס האם"- האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי ו"נשתלב" בשלווה שמסביב... נמשיך מכאן לכפר של "סנטה קלאוס" הממוקם ממש על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מ

יום 4 - כלבי האסקי - איילי צפון - טקס לאפי מסורתי
יום חוויתי המשלב פעילות של מזחלות כלבים ומזחלות הרתומות לאיילי הצפון. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים- תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נלטף את הגורים הצעירים ובהמשך נצא לספארי רכובים על גבי מזחלות הרתומות לכלבים אלו, במסלול מיוחד וחוויתי שאורכו כ-5 ק"מ (הרכיבה - בזוגות). נמשיך ונבקר בחוות גידול לאיילי הצפון (Reindeer) ונצא גם פה לרכיבה קצרה במזחלות הרתומות לאייל זה. ארוחת צהריים קלה בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מיוחד ביותר.

יום 5 - רובניימי - ת"א
לאחר ארוחת בוקר והחזרת הציוד שקיבלנו ביום ההגעה- ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם. חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים. התכנית עשויה להיות מושפעת ממזג האוויר ושינויים עשויים להיות דגשים חשובים לידיעתכם ביטוח אופנועי השלג אינו מכסה סך של עד 1000 יורו כהשתתפות עצמית לקחנו את זה צעד אחד קדימה ואנו מציעים (וממליצים...) לבטל את ההשתתפות העצמית כליל בעלות של 25 € בלבד! חדרי המלון כולם הם ללא עישון! בהתאם לחוק יוטל קנס של 250 יורו - על כל מי שיעשן בחדר . הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה כלשהו ומותרת מגיל 18 ומעלה. ילדים עד גיל 13 ומתחת לגובה 1.40 מ' אינם מורשים לשבת במושב האחורי של אופנועי השלג או לנהוג ולשבת במזחלת הכלבים. זאת- עפ"י חוקי המדינה. בשל הנחיות בטיחות אלו - כל הילדים אשר אינם מורשים: יורכבו על גבי מזחלת משותפת הנהוגה בידי מדריך מקומי של האופנועים/כלבים
 
מומלץ לעשות ביטוח נסיעות בסמוך למועד ההרשמה הכולל סעיף "ביטול נסיעה"
 
 
ט.ל.ח.
 
 
חשוב: התכנית לעייל מתארת את המקומות אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך המסלול.
 
ייתכנו שינויים בסדר הימים ובמקומות בהם נבקר
 
* איילה נסיעות משווקת ומוכרת ממלאי הספקים ובכפוף לו ואינה מחזיקה מלאי משלה
 
*ט.ל.ח

טיול מאורגן ללפלנד

אופנועי שלג בנהיגה עצמית 
מזחלות איילי הצפון
המפלים הקפואים
יער חוטבי העצים
מלון הקרח בפארק Snowman (!!)
הכפר של סנטה קלאוס

 
ועוד שלל הרפתקאות של פעם בחיים...

הסוכנים של איילה לרשותכם- צרו קשר למידע אודות טיולים ללפלנד

שלח

טיול אקסטרים ללפלנד – לכבוש את הלב במסע אדרנלין מרגש

תנו ללב שלכם להתרגש
 
רוצים להגיע לחבל ארץ הצפוני של אמריקה? לכבוש בסערה את לפלנד המשתרעת על ארבע מדינות שחובה לבקר בהן? זה הזמן לצאת למסע אל עבר לפלנד, לנפוש בה ולצאת חסרי פעימה.
אם אתם מחפשים טיול אקסטרים ללפלנד, זה הזמן עבורכם להתארגן על אחד כזה.
אומנם, לא לכולם האקסטרים מתאים לאופי, אבל אלה שכן מחפשים הרפתקאות יכולים להפליג אל עבר הדמיון. דמיינו את אופנועי השלג, את מזחלות כלבי האסקי ביערות מושלגים, את קארטינג הקרח ואת שמורות הטבע המרהיבים שיעשו לכם חשק של עוד לטייל בעולם כשהאדרנלין שלכם מואץ בקצב מסחרר. מי שבוחר פעילות אקסטרים, בוחר לצאת למסע חו"ל אחר – יותר מרגש, יותר מרטיט את הלב, יותר מסעיר, יותר מכל דבר אחר. 
 
לבד או ביחד?
 
טיול מאורגן יכול להיות אקסטרימי לגמרי. כמובן, אפשר לצאת למסע האקסטרים בגפכם, אבל בקבוצה כיף יותר להשתלב! במיוחד כשהדופק מואץ והלב שלכם מבקש להרגיש, להתרגש, לחוות, לגעת בארץ זרה בכל חלקה מאתגרת וטובה, וכשסביבכם אנשים נוספים עם מכנה משותף, היש נפלא מכך?
הצטרפו למסע טיול אקסטרים ללפלנד ותחוו סערות לא מוכרות, גבהים של ענני התרגשות, לכך הרי ציפיתם, לא? ההישגיות, התחרותיות, השאיפה לפסגות בקבוצה – כל אלה יאפשרו לכם לגעת בשמיים ולנחות שוב על האדמה. כשתחזרו לארץ, תוכלו לחלוק את חוויות העולם שסיירתם בו לא רק במוזיאונים, במסעדות, באתרים מקומיים, אלא בפעילויות שגרמו לכן להיות דרוכים ומרוגשים.
 
איך להתארגן על טיול אקסטרים מעבר לים?
 
התארגנות אקסטרימית דורשת חברת נסיעות וארגוני טיולים, לכן חשוב לבחור חברה טובה ואיכותית בעלת מוניטין ידוע. אפשר להיכנס לאתר החברה, לצפות בתמונות, לקרוא את המידע, להרגיש כבר מן המסך את התחושה של הטיסה, של ההפלגה, של ההתארגנות המתוכננת בקפידה. הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות, את המידע המצורף, דלו חוות דעת וביקורות, בדקו מה המסלול ומה הדרך כולל האקסטרים, עד כמה הוא שונה מטיול רגיל ולמי הוא מתאים. 
צברו חוויות נוספות מסביב לעולם, חזרו ארצה תרבותיים יותר, מרוגשים יותר, מסופקים ומרוצים מן המסע שבחרתם לנוע בתוכו באקסטרים מושלם.