טיול ללפלנד- מסלול משפחות

טיול ללפלנד- מסלול משפחות

מסלול משפחות בלפלנד

יום 1: ת"א – רובניימי
נצא בטיסת ישירה לרובניימי, בירת לפלנד. לאחר התארגנות והצטיידות בביגוד ארקטי מיוחד שישמש אותנו לאורך הפעילויות השונות נצא לטיול רגלי בשמורת הטבע של וטונגי – מסלול הליכה מרתק בנוף הארקטי.
 
יום 2: שוברת הקרח סמפו
נצא דרומה לקאמי  120 ק"מ מרובניימי עד לנמל הקפוא ונעלה על סיפונה של שוברת הקרח SAMPO . הפלגה של כ- 4 שעות על גבי האנייה ובמהלכה נסייר בחדר המכונות ובמוצב הפיקוד של הקברניט. בשלב מסויים תעגון האנייה בלב הים, אנו נקבל ביגוד מיוחד שפותח ע"י נאס"א ונגלוש לשחייה קפואה בים השחור שסביבנו. חוויה ייחודית וחד פעמית!
 
יום 3: המפלים הקפואים בקורומה – מוזיאון הארקטיקום
נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח – ממש מעלינו. בהמשך נצא למוזיאון הארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים )אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד( באזורים הצפוניים של כדורהארץ.
 
יום 4: ספארי אופנועי שלג ודיג בשלג והכפר של סנטה קלאוס
לאחר הצטיידות בלבוש ארקטי מיוחד הכולל: מגפיים, גרביים, חליפות ספארי, כפפות וקסדה; ושיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג נצא רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. )הערה – הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות(. בשעות הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לכפר סנטה קלאוס הממוקם ממש על החוג הארקטי כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה 80- של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו.
 
יום 5: גן החיות הצפוני בעולם – מפעל השוקולד פייזר – טיול רגלי עם סנדלי שלג
נצא בשעות הבוקר עם הרכב לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה; בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ – מעל 55 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך נצא לביקור במפעל השוקולד פייזר והחנות שבו.
בשעות הערב עד שעות הלילה נצא לטיול רגלי עם סנדלי שלג לנקודת תצפית ייחודית לתצפית על הזוהר הצפוני.
**אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני.
 
יום 6: חווית פארק Snowman Park עם מזחלות כלבי האסקי – איילי צפון – מלון הקרח ועוד
יום חוויתי המשלב פעילות של מזחלות
כלבים, מזחלות טובגאן ומזחלות הרתומות לאיילי הצפון. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. לאחר ארוחת צהריים בפארק, נצא לספארי רכובים על גבי מזחלות הרתומות לכלבים אלו, במסלול מיוחד וחוויתי. לאחר מכן נמשיך ונבקר בחוות גידול לאיילי הצפון ) REINDEER ( ונצא גם פה לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. נבקר במלון הקרח אשר נבנה מידי שנה מחדש בתקופת החורף, כולו עשוי מקרח והוא מתפקד במלואו – ניתן לראות בו כנסייה, בר, מסעדה, מגרש משחקים ואפילו מספר חדרי שינה ללקוחות אמיצים... נמשיך ליהנות ממגוון הפעילויות שיש לפארק להציע – מגלשות קרח, בניית בובות שלג, פיסול וגילוף בקרח, למידת גלישה בסנובורד ועוד...
 
יום 7: רובניימי – ת"א.
לאחר ארוחת בוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשד"ת ברובניימי חזרה לארץ.
 
ייתכנו שינויים בסדר הימים ובמקומות בהם נבקר
 
* איילה נסיעות משווקת ומוכרת ממלאי הספקים ובכפוף לו ואינה מחזיקה מלאי משלה
 
*ט.ל.ח

טיול מאורגן ללפלנד

אז מה בתפריט? טבע.
מלונות טובים, סיורים מרשימים, אטרקציות מדהימות, תרבויות שונות ומאכלים מאוד מגוונים- כל אלה הם חלק בלתי נפרד מהטיול הבלתי נשכח הזה, אבל מה שבאמת חשוב, ומה שבאמת ייחקק לכולנו היטב בזיכרון אחרי לפלנד, מסתכם בדגש גדול ומדהים על טבע, ובלפלנד, הטבע נראה ומרגיש כמעט.. על טבעי.

חופשה בלפלנד?

הסוכנים של איילה לרשותכם- צרו קשר למידע אודות טיולים ללפלנד

שלח