ספארי בלפלנד

ספארי בלפלנד

מסלול אחר לטיול ספארי בלפלנד: 17-23/2

טיול ספארי בלפלנד 7 ימים 23/02/17 - 17/02/17
 
 
טיול סוחף ובלתי נשכח לחבל הארץ המסתורי בקצה הצפוני של סקנדינביה. לפלנד, המשתרעת על פני שטח אדיר, נחלקת בין ארבע ארצות ומציעה נופים וטבע ארקטיים מרהיבים ביופיים. את טיולנו נתחיל ברובניימי, הבירה של לפלנד ממנה נצא למסע קסום אל מסתורי הזוהר הצפוני, נרכוב על מזחלות שלג רתומות לאיילי הצפון, נגלוש על מדרונות הרים מושלגים, נשוט על סיפונה של שוברת קרח, נלמד על החיים בחלק הארקטי של כדור הארץ במוזיאון הארקטיקום, נבקר בגן חיות ובשמורת מפלים קפואים, נרכוב על אופנועי שלג ומזחלות הרתומות ולכלבי האסקי יפהפיים ועוד שלל אטרקציות חורפיות מיוחדות.
 
 
יום 1 - תל אביב – רובניימי
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה ישירה לרובניימי (Rovaniemi) שבפינלנד, עיר הבירה של חבל לפלנד. לאחר הנחיתה, נצטייד בבגדים תרמיים מיוחדים שילוו אותנו במסענו בארץ הרפתקאות הקרח. בתום הסיור ניסע למלוננו בו נשהה בלילות הקרובים.
 
יום 2 - סיור ביער ארקטי – מוזיאון ארקטיקום - מופע הזוהר הצפוני
נתחיל בסיור הליכה קל בשמורת הטבע של היער הארקטי ונוכל לחוש את עוצמת הטבע הפראי והקפוא בו התפרסמה לפלנד. לאחר מכן נמשיך לביקור במוזיאון ארקטיקום בו נלמד על חיי תושבי המקום, ההיסטוריה של לפלנד והתרבות המקומית הנקראת תרבות "סאמית". נראה את חדר "הזוהר הצפוני" המדמה את התופעה המדהימה והמסקרנת אשר אותה ננסה לתפוס בזמן אמת יותר מאוחר. בשעות הערב, נצא לחזות (במידה ומזג האוויר יאפשר) באחד מתופעות הטבע המסקרנות ביותר בעולם הזוהר הצפוני שמאיר את שמי הלילה באור יקרות זוהר ומסתורי.
 
יום 3 - מזחלות כלבי האסקי - חוות איילי הצפון – ביקור בקוטה מסורתית
נתחיל את יומנו בביקור בחוות גידול ואילוף כלבי האסקי ונלמד על דרכי הגידול של כלבים יפים ומיוחדים אלו. נשמע על שיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים תושבי הצפון לאורך מאות שנים, ונצא למסע בשלג רכובים על מזחלות הרתומות לכלבים בחוויה בלתי נשכחת. נמשיך לביקור בחווה של איילי הצפון, הסמל הלאומי של לפלנד ונקבל "שיעור נהיגה" שבסיומו נרכוב בקצרה על מזחלות הרתומות לאיילי הצפון. נמשיך לאירוח ב"קוטה", איגלו לאפי מסורתי, תוך כדי שאנו מאזינים לאגדות וסיפורי-עם מרתקים שמסופרים על-ידי המקומיים.
 
יום 4 - מזחלת קרח – דייג באגם הקפוא - ספארי אופנועי שלג
יום נוסף של כייף ואתגר בממלכה הקפואה. נעפיל למרכז סקי ונגלוש במורד הגבעה על גבי מזחלות קרח אסקימוסיות. נמשיך לספארי אופנוע שלג בגבעות וביערות המושלגים, נחתוך את האגמים הקפואים ונחלוף ביעף בין יערות מחטניים, שענפיהם כורעים תחת עומס השלג, ונשתתף בחוויית דייג מתחת למעטה השלג בלב האגם הקפוא.
 
יום 5 - גן חיות – שמורת המפלים הקפואים
ניסע לגן החיות הצפוני ביותר בעולם, המכיל 55 מינים שונים, בחלקם נדירים, של בעלי חיים ארקטיים החיים במקום בסביבתם הטבעית והציורית. נתוודע אל ינשוף השלג וחתול השלג, אל להקות הזאבים הארקטיים, אל דובי הקוטב הלבנים ועוד. נמשיך במסעינו בערבות הקרח, נחלוף על פני אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. נגיע אל שמורת הטבע קורומה בה נראה את המפלים הקפואים ונטיפי הקרח שלהם.
 
יום 6 - שייט בשוברת קרח וארמון הקרח
נעלה על שוברת הקרח המפורסמת "סמפו" לשייט במפרץ הקפוא. נצפה מהסיפון בספינה העצומה המבקעת את גושי הקרח הגדולים ונרד לשחייה בבריכה בקרח לבושים בציוד מיוחד המתאים לשחייה הקפואה. לאחר השייט, ניסע ונבקר בארמון הקרח הנבנה בכל שנה מחדש ונסייר בלובי ובחדרים של המלון המיוחד.
 
יום 7 - הכפר של סנטה קלאוס - רובניימי – תל אביב
תם טיולנו הקסום. לאחר עזיבת המלון ניסע נצא לביקור בכפר של סנטה קלאוס אשר שוכן בקו הרוחב 66 מעלות צפון ואם יתמזל מזלנו אולי נוכל לפגוש את סנטה קלאוס בין בתי הכפר. לאחר מכן נמשיך לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב.
 
 
כולל: • טיסות שכר הלוך ושוב תל אביב - רובניימי • אוטובוס תיירים נוח וממוזג • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה • מדריך טיולים ישראלי • כלכלה: פנסיון מלא (6 א. בוקר, 6 א. ערב + 6 א. צהריים קלות) • השאלת ציוד ארקטי מלא הכולל חליפה, נעליים, כפפות וזוג גרביים • נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל קסדות מגן (2 על אופנוע) • רכיבה עצמית על מזחלות רתומות לכלבי האסקי (2 על מזחלת) 
 
לא כולל: • הוצאות אישיות • טיפים לנותני שירות מקומיים • ביטוח נסיעות כולל ספורט חורף • תוספת לשימוש יחיד באופנועי שלג 100 יורו (הזמנה מראש) • טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 4 אירו לאדם ליום) 
 
* איילה נסיעות משווקת ומוכרת ממלאי הספקים ובכפוף לו ואינה מחזיקה מלאי משלה
* המחירים והתאריכים עשויים להשתנות
*ט.ל.ח
 

7 ימי ספארי מיוחד ומרתק ללפלנד

דהירה על אופני שלג
חוות איילי הצפון
שייט בשוברת קרח ועוד...

הסוכנים של איילה לרשותכם- צרו קשר למידע אודות טיולים ללפלנד

שלח