מידע על חופשה בים המלח

מידע על חופשה בים המלח

מלונות בים המלח

* ניתן להזמין חדרים נוספים לאחר חיפוש ובחירת המלון.

מידע על נופש בים המלח

חופשה בים המלח
 

למרות שמו השני של ים המלח – ים המוות– חופשה בים המלח רחוקה מלהיות כזו. ים המלח, המקום הנמוך ביותר בעולם, הוא אטרקציה תיירותית בינלאומית, משאב טבע נדיר וייחודי ומרכז מרפא ומרגוע שמבטיח שקט, שלווה והרבה מנוחה.  ים המלח הוא מקום שוקק חיים אשר פעיל לאורך כל השנה, ולכן נופש בים המלח הוא אלטרנטיבה אידיאלית לאלו מכם שמחפשים מקום לחופשה בארץ גם מחוץ לעונות הקיץ העמוסות.
 
חופשה בים המלח כוללת, בדרך כלל, הרבה מנוחה באחד מבתי המלון והמרגוע שיש במקום וגם בילוי במגוון האטרקציות שהאזור מציע. שילוב נדיר של אתרים היסטוריים רבי חשיבות, מסלולי טיולים ייחודיים, תופעות גאולוגיות ואתרי מרפא הפך את ים המלח לאבן שואבת לתיירות מהארץ ומן העולם, ולמרכז תיירותי שוקק חיים. 
בשביל אנשים רבים, נופש בים המלח משמעותו טיולים וביקורים באתרי הטבע וההיסטוריה הרבים באזור. האתר המפורסם ביותר באזור הוא כמובן, מצדה, אליו ניתן לעלות ברכבל או ברגל ולאוהבי האתגר הרציניים – טיפוס בשביל הנחש לאור הזריחה.
עוד באזור מערות קומראן שם נמצאו מגילות ים המלח. המנזרים של הרי יהודה שחלקם ממוקמים ממש על שולי המצוק ואשר לחלקם אף ניתן להיכנס. העיר העתיקה יריחו, וכמובן, שמורת הטבע עין גדי, המוזכרת בתנ"ך ובה שרידיו של בית כנסת עם רצפת פסיפס מרהיבה. למרות שים המלח נמצא באזור צחיח ומדברי, הוא משופע במסלולי הליכה עם מקורות מים. בשמורת הטבע עינות צוקים (עין פשחה), 3 ק"מ דרומית לקלי"ה, אפשר ליהנות מעשרות מעיינות מים טבעיים שמקורם במי גשמים היורדים בהרי יהודה, ושבחלקם אף ניתן לרחוץ. נחל ערוגות, נחל דוד ועין בוקק הם עוד שלושה מסלולי טיולים המציעים גבים, בריכות מים ומפלים שניתן לרחוץ בהם בעיקר בעונות הסתיו. מדובר במסלולי הליכה קלים יחסית, אשר יכולים להתאים גם למטיילים שאינם מורגלים בהליכות ארוכות, ולכן חופשה בים המלח בהחלט מתאימה למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. 
 
למרות כל האטרקציות ומסלולי הטיולים, נופש בים המלח הוא שם נרדף לחופשה של פינוק, מרגוע ומתחמי ספא. לים המלח יתרונות בריאותיים שאין כמותם בעולם, בעיקר בכל הנוגע לטיפול במחלות פרקים ועור. נוסף על מרכזי הטיפולים שהוקמו בים המלח במרוצת השנים, התפתחה באזור תעשייה מפותחת מאוד של טיפולי יופי ובריאות, הכוללת מרחצאות, מתחמי ספא, בריכות מים חמים, אמבטיות בוץ, גגות סולריום ועוד ועוד. מוצרי הקוסמטיקה אשר מופקים מהבוץ והמלח של הים משווקים בהצלחה ברחבי העולם - במרכז המבקרים במצפה שלם תוכלו להציץ אל עולם המוצרים של חברת AHAVA, ללמוד על תהליך הפקת המוצרים וכמובן, גם לעשות שופינג שכולו בריאות ויופי. 
 
אין ספק שאם חשקה נפשכם בחופשה מרגיעה, מפנקת ובריאה בארץ, נופש בים המלח הוא אופציה מושלמת.שקט, נוף, בריאות, פינוק ומזג אוויר מזמין ונח – כל אלה הפכו את ים המלח למקום אידיאלי לחופשה רומנטית, משפחתית ואפילו טיפולית. כשאתם מבקרים שם כדאי לזכור – ים המלח נמצא בסכנת התייבשות חמורה, עד כדי אסון אקולוגי בלתי הפיך. ספק אם הדור הבא   יזכה ליהנות ממתנת הטבע המופלאה הזו, שניתנה לנו למשמרת אז בזמן שאתם שם – תיהנו מכל רגע, ושמרו על הים.  
 
שלח