מוזיאונים בברלין

מוזיאונים בברלין

טיסות לברלין

חבילה בהרכבה עצמית לברלין

חבילות לברלין

הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

טיולים מאורגנים לברלין

הצג רשימת יעדים לבחירה

טוס וסע לברלין

הצג רשימת יעדים לבחירה
* בחירת הרכב נוסעים בחבילת טוס וסע זמינה לאחר החיפוש.

מוזיאונים בברלין

ברלין מהווה מעצמה תרבותית בעיקר בזכות מספר המוזיאונים היוצא דופן הנמצאים בה. בברלין יש למעלה מ 200 מוזיאונים, גלריות וארכיונים, חלקם מכילים אוספים מן המפורסמים בעולם. גם שוחרי התרבות המשקיענים ביותר לא יוכלו למצות את המוזיאונים של ברלין בביקור אחד. אולם, ללא ספק יש בברלין כמה מוזיאונים שמחייבים ביקור. כדי לא ללכת לאיבוד בתוך שלל ההיצע של התערוכות בברלין, כדאי להתכונן מראש ולהחליט באילו מוזיאונים רוצים להתמקד. כמו כן, חשוב לברר מהם שעות הפתיחה והימים, והאם ביקור במוזיאון מחייב הזמנת כרטיס כניסה מראש. היערכות מוקדמת יכולה לחסוך לכם הרבה זמן, וגם לפעמים עגמת נפש. 
 
בברלין ישנם שני מתחמים מרכזיים למוזיאונים. הראשון, אי המוזיאונים, אשר ממוקם באזור הצפוני של נהר השפרה בברלין,  ופורום התרבות שנמצא ליד כיכר פוטסדאם. אי המוזיאונים מכיל כ 5 מוזיאונים מרכזיים אשר כל אחד מהם מתמחה בזרם אומנות אחר ושונה. בשנת 1999 הוכרז האי כאתר מורשת בינלאומי של ארגון אונסקו. 
 
מוזיאונים באי המוזיאונים של ברלין: 
 
מוזיאון פרגמון בברלין – המוזיאון  המפורסם, ואולי החשוב ביותר באי המוזיאונים והוא נחשב לאתר המצדיק ביקור חובה בברלין. המוזיאון כולל אוסף עצום של מוצגים ארכיאולוגיים מתקופות עתיקות, פריטים ואוצרות נדירים מהמזרח התיכון, מיצגים של אומנות איסלמית והמזרח הקדום וכמובן, אוסף מרהיב של עתיקות ממלכות רומי ויוון הקדומות. שמו של המוזיאון ניתן לו על שם מזבח פרגמון המוצג בו – מזבח יווני מקורי שגילו המשוער הוא למעלה מ 2000 שנה. 
 
מוזיאון בודה בברלין – מוזיאון הממוקם בחלקו הצפוני של אי המוזיאונים, אשר מציג אוסף עתיקות מרשים מתקופות שונות של ההיסטוריה האנושית. 
 
המוזיאון  הישן בברלין – מוזיאון אשר מוקדש כולו לפריטי אומנות מהעולם העתיק, נחשב למוזיאון הוותיק ביותר באי – מתחילת המאה ה 19. 
 
המוזיאון החדש בברלין - מוזיאון אשר מוקדש לאוספים מתקופת מצריים הקדומה. במלחמת העולם השניה נפגע מבנה המוזיאון באופן קשה, ורק בשנים האחרונות הוא שופץ ונפתח מחדש לקהל הרחב.
 
הגלריה הלאומית הישנה- מוזיאון אשר מתמקד באוספים ויצירות אומנות שונות מן המאה ה-19 ותחילת המאה ה 20. גם הוא נמצא באי המוזיאונים. 
 
המוזיאון הגרמני לטכנולוגיה -  מוזיאון מלהיב ומרהיב בכל מה שקשור להתפתחות הטכנולוגיה. במקום תמצאו אגף תעופה, מתחם ספנות, אוספי מכוניות עתיקות, המצאות טכנולוגיות ואזור המוקדש כולו לניסויים והתנסויות בתחום הפיזיקה. 
 
המוזיאון היהודי של ברלין – מוזיאון המציג את תולדות יהודי גרמניה מימי הביניים ועד היום, כולל מלחמה"ע השנייה. המוזיאון ידוע בטכנולוגיה המתקדמת בה הוא עושה שימוש כדי להמחיש את האווירה ולהעביר מסר, כולל אמצעי מדיה, תאורה וסאונד מתקדמים. 
 
מוזיאון הטבע של ברלין- מוזיאון אשר כולל תערוכות ומיצגים השאובים מעולם הטבע והחי. בנוסף לאוסף אבנים ומינרלים אשר נחשב לאחד הגדולים בעולם, תוכלו למצוא תערוכות של פוחלצי חיות שנכחדו, אוסף מטאורים, מיצגים זאולוגים ועוד למעלה מ 25 מיליון מוצגים. המתחם המפורסם ביותר של המוזיאון הוא זה אשר מציג שלד עומד של דינוזאור,  הגדול מסוגו בעולם. גובהו של השלד כ 12 מטרים ואורכו כ 73 מטרים!
 
המוזיאון האתנולוגי של ברלין- מוזיאון המרכז אוספים ומוצגים מתרבויות אתניות מיבשת אפריקה, אסיה, אוסטרליה ואמריקה. גם מוזיאון זה נחשב לאחד מהמוזיאונים המרשימים של העיר. 
 
East Side Gallery – גלריה קטנה וצבעונית, אשר ממוקמת תחת כיפת השמיים. הגלריה מציגה למעלה מ 100 ציורי גרפיטי אשר צוירו על קטע החומה האחרון שנשאר עומד, זכר לתקופה בה העיר חולקה בין ברלין המערבית וברלין המזרחית, הקומוניסטית. 
 

ברגע האחרון לברלין

משתלם להיות ספונטניים

שלח