מוזיאונים בהודו

מוזיאונים בהודו

טיסות להודו

חבילה בהרכבה עצמית להודו

טיולים מאורגנים להודו

הצג רשימת יעדים לבחירה

מוזיאונים בהודו

מחפשים אחר מוזיאונים בהודו? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם רשימה של מוזיאונים מרכזיים הפועלים במדינה. 
 
• VICTORIA MEMORIAL HALL-  אנדרטת ויקטוריה הוא למעשה מבנה שהוקם לזכרה של המלכה ויקטוריה במהלך התקופה בה הממלכה הבריטית שלטה בהודו. בניית המבנה הושלמה במהלך שנות ה-30 של המאה הקודמת ובחלוף השנים הוא הפך למוזיאון. המבנה שוכן בתוך פארק רחב ידיים המשתרע על פני שטח כולל של 260 אלף מ"ר! והוא נבנה בסגנון ערבי-הודי. מבנה המוזיאון כולל אוסף גדול של יצירות אמנות הקשורות למלכה ויקטוריה ולתקופת השלטון הבריטי במדינה. 
 
• הגלריה הלאומית לאמנות מודרנית- גלריית אמנות גדולה ומרשימה במיוחד הממוקמת בניו-דלהי. במוזיאון אוסף של למעלה מ-14,000 יצירות אמנות שונות. גלריה זו נחשבת לאחד ממסודות האמנות המובילים ביותר בהודו והיא נתמכת על ידי משרד התרבות מטעם ממשלת הודו. הגלריה נפתחה  בשנת 1954 ובמהלך השנים התווספו לגלריה סניפים נוספים הפעולים במומבאי וב-בנגלור. הסניף במומבאיי מציג גם יצירות של האמן פאבלו פיקסו. 
 
• אלברט הול- מבנה משנת 1887 אשר היה אמור לשמש כבית העירייה של ג'איפור. עוד טרם הקמתו המבנה שינה את ייעודו והפך למוזיאון המיועד לשמר את והאמנות של תושבי העיירה ואזרחי אזור ר'גיסטאן שבהודו. במוזיאון מוצגים אוספים שונים הכוללים בין היתר: ציורים, שטיחים בעבודת יד, פסלים משנהב, כלים ייחודיים מקריסטל ועוד מגוון נרחב של פריטים המיוצרים מאבן ומתכת. 
 
• גלריית הקריסטל- גלריה יוקרתית הממוקמת בעיירה אודייפר שבר'גיסטן. הגלריה מכילה את האוסף הגדול ביותר בעולם של פריטים המיוצרים מקריסטל, ובין יתר הפריטים המצויים בגלריה תמצאו: מזרקות, שולחנות, ספות וכלי בית, והכול אבל הכול מיוצר מקריסטל. חלק מהפריטים מעוטרים באבני חן יוקרתיות. 
 
• מוזיאון מצודת מהראנגר- מצודה מלכותית הממוקמת בעיירה ג'ודפור שבר'גיסטאן. בשטח המצודה תוכלו להתרשם מאוספים שונים הכוללים בין היתר: כלי נשק מתקופות שונות בהיסטוריה, ציורים מרהיבים של הטבע בהודו, תלבושות מסורתיות, אפיריונים מלכותיים ועוד פריטים נוספים שהיו שייכים לתושבי המצודה לאורך השנים. המבנה הייחודי של המצודה בשילוב הפריטים היוקרתיים הופכים את הביקור במוזיאון למומלץ ביותר. 
שלח