טיולים מאורגנים בישראל

טיולים בישראל

כל הטיולים בישראל עם המדריכים של איילה גיאוגרפית

כל הטיולים מתבצעים במכוניות פרטיות

ציפורי עיר הפסיפסים ונחל ציפורי- מכוניות פרטיות

יום טיול אל נוף גבעות האלונים, נתחיל בביקור בשרידי העיר ציפורי, שהיתה בירת הגליל ובה ישבה הסנהדרין נחתמה המשנה. הסיור בעיר מאפשר להרגיש את אווירת העיר, וללמוד על הפאר והעושר שאפיינו אותה וזאת דרך מספר פסיפסים מרהיבים שנתנו לעיר את הכינוי "עיר הפסיפסים".
לפרטים נוספים על הטיול

יין ישמח לבב אנוש- סיור יקבים בשפלה- מכוניות פרטיות

יום טיול מרתק ומשמח אל עולמם של ייננים בשפלה. במרכז הארץ מחכות לנו הפתעות בדמות יקבים משפחתים, יקבים ותיקים ויקבים צעירים. מפגש עם אנשים שהיין הוא חלק מרכזי בעולמם. במהלך הסיור, נכיר זנים, ננסה להבין מה משפיע על סוג וטיב היין וכמובן נטעם יינות מיקבים שונים.
לפרטים נוספים על הטיול

אגדה של אישה- טיול לשדות ים וקיסריה - מכוניות פרטיות

טיול במרכז הארץ בעקבות נשים מדהימות. החל מאלות יווניות, דרך סיפור חייה המרגש של חנה סנש ועד יעל ארצי פסלת קטנה בגוף אך גדולה ביצירה. נבקר בשדות ים, נרד אל החוף אליו הגיעו מעפילים , נלך לאורך קו החוף בעקבות השיר "הליכה לקיסריה" נקשיב לרשרוש המים. נבקר בגן הפסלים של הפסלת יעל ארצי ובמוזיאון ראלי המפואר. אחר הצהרים נעלה לזיכרון יעקב לטיול במושבה בעקבות אנשים אז והים (במידה ויתאפשר נבקר את קהילת בת אל המיוחדת).
לפרטים נוספים על הטיול

טוסקנה זה כאן- טיול ברמת מנשה - מכוניות פרטיות

יום טיול לרמת מנשה, גבעות רכות, מעינות ונחלים זורמים, כרמי ענבים-טוסקנה של ישראל. ניסע בדרך לא שיגרתית דרך פרדס חנה-כרכור בואכה זיכרון יעקב נבקר בבת שלמה ההיסטורית שהוכרזה כשמורת טבע אנושית. נמשיך לטיול רגלי לעין ריחניה, לאחר ביקור במעין נרד בכביש 6953 מהיפים בכבישי ארצנו, ניכנס לדרך נוף העוברת לאורכו של נחל גחר נעצור בנקודות נוף הלקוחות מיער אגדות. הדרך תביאנו לנחל השופט בו נצא להליכה נעימה ליד המים הזורמים כל השנה. נערוך תצפית נוף מתל יקנעם ונשמע על חשיבותו בעבר. נסיים את היום ביקב מורד, יקב המתמחה ביצור ביתי של ליקרים ממבחר פירות וירקות.
לפרטים נוספים על הטיול

מנזרים ונזירים כולל המרסבה- מכוניות פרטיות

יום טיול בעקבות תנועת הנזירות בספר המדבר, נצפה ונבקר במנזרים הבולטים הפעילים עד היום, נתחיל בתצפית מרהיבה אל מנזר מר ג'ריס התלוי מעל ערוץ ואדי קלט. נמשיך בנסיעה לאתר הטבילה הנידח שעל הירדן, הנמצא על גבול ממלכת ירדן "מנגד יריחו", הנחשב למעשה לאחד האתרים הנוצריים החשובים בארץ הקודש. נעבור את גדר המערכת ונגיע לגדת הנהר בנקודת הטבילה ההיסטורית. נבקר במנזר דיר ח'גלה ולסיום ניכנס אל המדבר ווניסע לאורך מצוקי נחל קדרון כאן יתגלה לעינינו– דיר מרסבא, מנזר מהמאה הרביעית לספירה. זהו מנזר מרשים ענק ומיוחד, שיזכיר לנו את מנזרי גיאורגיה ויוון. בדצמבר מתקיים ב
לפרטים נוספים על הטיול

3 ימים של טבע וחוויות בהר הנגב ומכתש רמון- מכוניות פרטיות

טיול נפלא לכל המשפחה, מתאים גם לימי הקיץ החמים. הזדמנות להכיר את המדבר קצת ברגלים עם הליכות קלות, דרך אתרי טבע יפים ומעיינות קרירים, ליהנות מחוויות מדבריות והרבה שקט. הטיול כולל לילה במלון סוויטות רמון במצפה רמון, מלון מושלם למשפחות במלון בריכה .
לפרטים נוספים על הטיול

ממצוקי דרום הגולן אל נחל מיצר- רכבי 4 על 4 לא חייב הילוך כוח

יום טיול קיצי ומרענן בין מעיינות נחבאים בדרום הגולן ותצפיות מרהיבות אל הכינרת ואל גבול ירדן. נתחיל את היום בעליה דרך סוסיתא אל עין פיק, נערוך תצפית מרהיבה כשהשמש בגבנו אל הכינרת. נרד אל המעין ונהנה מהנוף והקרירות במקום.
לפרטים נוספים על הטיול

אל המדבר קצר ולענין- יומים בדרום- מכוניות פרטיות

2 ימים מלאי חוויות לכל המשפחה, אותם ניתן להוסיף בדרך לחופשה באילת, או כהתאווררות מהשגרה בנוף מרהיב וקצת אחרת. בטיול נגיע בג'יפ למעין קריר, נרכב על גמלים, נדמה את עצמנו טסים לכוכבים ונצלול מיליוני שנים אחורה בזמן אל סודות מכתש רמון.
לפרטים נוספים על הטיול

מלכות החרמון- גן העדן בין פסגות החרמון- מכוניות פרטיות

הצטרפו לטיול רגלי ייחודי שאין דומה לו, כשהארץ מתחממת למטה, כאן האוויר קריר ונעים. השטח מלא בפרפרים וצמחים המיוחדים לחרמון כגון פרגות, דובדבן שרוע ועוד רבים שנכיר בטיול. נהנה מתצפיות מרהיבות וממסלול הליכה קל מגוון ומיוחד.
לפרטים נוספים על הטיול

טיול לאורך כביש 899- כביש הצפון טיול במכוניות פרטיות

יום טיול לאורך כביש 899, הידוע גם ככביש הצפון, אחד הכבישים הצפוניים ביותר בארץ. הכביש עובר ברובו לאורך קו הגבול בין ישראל ולבנון. נסיעה לאורך הכביש מספקת תצפיות נוף מרהיבות, חקלאות מקומית, אתרים ארכיאולוגים מתקופות שונות והיסטוריה של הגנה ולחימה.
לפרטים נוספים על הטיול

המרסבה והר העזאזל- רכבי 4 על 4 לא חייב הילוך כוח

מסלול מרהיב החוצה את מדבר יהודה הצפוני ומשלב בתוכו את כל הדרוש למסלול ג'יפים מלהיב. מנזר ענק חבוי, צירי נסיעה יפהיפיים ונופים מהיפים בתבל. טיול ממצוק ההעתקים אל ים המלח.ניפגש בתחנת הדלק של מעלה אדומים וניכנס אל תוך המדבר תוך כדי שאנו חוצים את מאהלי שבט הסוואחרה. נערוך תצפית מדהימה מפסגת הר המונטאר 528 מ' הפסגה הגבוהה ביותר בכל מדבר יהודה. מכאן היה הכוהן הגדול ביום הכיפורים כנראה לפי המסורת משחרר את האיל – אותו שעיר לעזאזל לרחבי המדבר ומכאן שמו – הר העזאזל.. נרד מהרכס וניסע לאורך מצוקי נחל קדרון כאן יתגלה לעינינו– דיר מרסבאס, מנזר מהמאה הרביעי
לפרטים נוספים על הטיול

מערבה מכאן, טיול מיוחד לאורך כביש 10- מכוניות פרטיות

כביש הגבול המערבי עם מצרים, הוא כביש לאורכו של אזור שהיה עד לשנים האחרונות לא נגיש ואסור לתנועה. הכביש נפתח לאזרחים כעת בחופשות ואחת לחודש בסופש. אין עוד כביש החוצה רצועה מדברית בתולית ומיוחד כזו בארץ. זו הזדמנות מיוחדת לחזות ולחוות את מיטב האזורים האסורים.
לפרטים נוספים על הטיול

בעקבות שמשון בין צרעה לאשתאול – מכוניות פרטיות

יום טיול בשפלת יהודה. נתחיל ב"דרך הפסלים" שביער הנשיא, ניסע בין הפסלים, נעצור, נסתכל ונצא להליכות קצרות. נקודת הסיום בתל צרעה. שם נערוך תצפית מעל בית המוכתר ונספר את סיפור הולדתו של שמשון "נזיר אלוהים". נטפס בין בורות המים אל התל ונראה את קבר מנוח אבי שמשון ושמשון. בקצה היער נצפה על נחל שורק ונמשיך את הסיפור על שמשון ובנות הפלישתים. משם נרד אל יקב קטן בו נוכל לקנות יין, גבינות ודברים טובים. נמשיך אל מנזר בית ג'ימאל, מנזר של נזירות שתקניות ומרשימות שמייצרות כלי חרס יפים.
לפרטים נוספים על הטיול

נחל עמוד בריכות שכוי וביקור בכפר צ'רקסי- מכוניות פרטיות

יום טיול לחובבי לכת, את היום נתחיל בחניון משטרת עין תינה החולשת על נחל עמוד, נרד במדרגות אל ערוץ הנחל, נעצור בעין תינה בצל עצי תאנה ואגוז, נמשיך לאורך הנחל בין בוסתני פירות ושרידי טחנות קמח שניצלו את כוח המים.
לפרטים נוספים על הטיול

חיפה היפה- סיור בחיפה והסביבה- מכוניות פרטיות

יום טיול עירוני בחיפה ובטבע סביבה. נתחיל את היום בסיור במושבה הגרמנית, נטייל בין בתי הטמפלרים, נשמע את הסיפורים מאחורי בתי האבן עם גגות הרעפים, בתים שמשדרים אווירה אירופאית ולא לבנטינית. נביט מלמטה למעלה אל הגנים הבהאים המרהיבים ואל כיפת הזהב. נמשיך לואדי ניסנס עליו נכתב הספר חצוצרה בואדי על ידי סמי מיכאל. ננסה להכיר ולהבין את האופי המיוחד של השכונה ואת המרקם האנושי שבה. נערוך תצפית נוספת על הגנים הבהאים הפעם מלמעלה, לעינינו יפרשו מפרץ חיפה ומדרגות הגן היורדות מטה. בחציו השני של היום נצא לטייל במרחב הירוק הגובל בעיר, נצא לטיול רגלי קל ונעים בשו
לפרטים נוספים על הטיול

טיול היסטורי-בעקבות תעלומת רצח משפחת לזרוביץ – מכוניות פרטיות

טיול מיוחד בעקבות פרשת חטיפתם ורציחתם של בני משפחת לזרוביץ 3 מבוגרים ו- 3 ילדים, ממחנה העבודה הבריטי במורדות הכרמל. נתחיל את היום במחנה הבריטי, בבית בו גרה משפחת לזרוביץ. נספר על אירועי אותו לילה נורא באוגוסט 1938 נשמע מי היו החוטפים ומי היו הנחטפים. נלך בעקבותיהם במעלה הכרמל אל עין חוד כפי שחוקרי המשטרה הלכו, במטרה לגלות רמזים . נחפש את מקום הרצח ונעקוב אחרי עקבות פרסות הסוסים שלקחו את הילדים הרחק מכאן, נבדוק איפה כבשן הסיד או בור המים אליו הושלכו הגופות, ונגלה מהו הסוד שהביא לפתירת התעלומה. נסיים את היום בטיול טבע בחורבה צלבנית על חוף הים.
לפרטים נוספים על הטיול

סיור ערב בבני ברק- מכוניות פרטיות

בשנה האחרונה שמענו על בני ברק בעיקר בהקשר של קורונה, הסיור הזה הוא הזדמנות להציץ אל חיי העיר, לשמוע וללמוד על החיים בעיר.
לפרטים נוספים על הטיול

אחה"צ בשמורת תל דור- מכוניות פרטיות

ניפגש אחר הצהרים ונצא לטיול נינוח ונעים לאורך רצועת החוף בשמורת דור, נתוודע אל הפיניקים ואל הפקת צבע ארגמן מחלזון הים. נהנה ממראה הכוכים והמפרצים שיצרו גלי הים בסלע הכורכר. נהנה ממשחקי צדפים, תחרות בנית ארמונות, מהמים, הגלים והחוף.
לפרטים נוספים על הטיול

מעיינות חבויים וחקלאות עתיקה בהרי ירושלים- מכוניות פרטיות

טיול בנופים המרהיבים של הרי ירושלים הירוקים, וביקור במעינות נסתרים, מרביתם מעינות שכבה, תופעה יחודית להרי ירושלים. היכרות עם חקלאות העתיקה שכבר בתקופות עתיקות ידעו החקלאים המקומיים לנצל את הסביבה וחפרו נקבות אל מקורות המים ולנתבם למטרות השקיית הטרסות.
לפרטים נוספים על הטיול

יומיים מלאים במים- טיול לצפון הירוק - מכוניות פרטיות

איילה נסיעות מזמינה אתכם לטיול לכל המשפחה בצפון הירוק והרטוב. טיול של יומים מלא במים ועשיר במסלולים קלים ומגוונים.
לפרטים נוספים על הטיול

בין גדות לאודם- מעיינות בצפון הגולן- מכוניות פרטיות

יום טיול רטוב וקריר בין מעיינות ותצפיות בצפון הגולן. נתחיל את היום במצפה גדות, נערוך תצפית אל עמק החולה שיפרש לרגלנו. נמשיך בנסיעה לעין עלמין אחת מבריכות הקצינים הרבות שפזורות ברחבי הגולן, נתרענן במימי המעין הקרירים.
לפרטים נוספים על הטיול

מהבקעה להר, טיול למזרח השומרון- טיול ג'יפים עם הילוך כוח

טיול ג'יפים מיוחד המחבר בין בקעה להר. נטפס ממעמקי בקעת הירדן אל פסגות הרי השומרון. נתחיל בנסיעה דרך המלחות של בקעת הירדן והבתרונות הנמוכים, נעפיל אל רכס הסרטבה הנישא מעל סביבתו, נעלה רגלית (עליה קצרה ותלולה, לא חובה לעלות) אל חוד ההר עליו נמצא מבצר חשמונאי וממנו השיאו משואות בכל ראש חודש. נמשיך ונטפס עם הג'יפים אל מדרגת ההרים המרכזית של השומרון, ממנה ניתן להשקיף אל כל צפון הארץ. הטיול הסתיים באחד מהישובים המרכזים בשומרון.
לפרטים נוספים על הטיול
שלח