טיול ירוק לברצלונה

טיול ירוק לברצלונה
סיור מקצועי ויום עיון חדשנות והתחדשות בברצלונה הירוקה והחכמה
 
22-26 באפריל 2018
 
בואו להכיר את ברצלונה האחרת. לא רק מרכז אורבאני תוסס ומרכז ארכיטקטוני מדהים ומעורר דמיון. ברצלונה היא  גם עיר ירוקה וחכמה עם בתי מלון ובתי חולים, תחבורה ציבורית חכמה , אנרגיות מתחדשות ומערכת עירונית מתוחכמת לפינוי אשפה. בואו ללמוד ולהיפגש עם מי ומה  שהפך את ברצלונה לאחת הערים המתקדמות והתוססות בעולם. הצטרפו אלינו לסיור מרתק במהלכו נתוודע לארכיטקטורה העירונית הירוקה לצד ההיבטים הקהילתיים וחברתיים כמו , מודל ה-super blocks , מנגנון ה"חניה המשותפת", בנקים חברתיים,  ו"אופניים המשותפים". הסיור יכלול הדרכה מקצועית וביקורים בפרויקטים עירוניים ואתרי טבע ונוף של העיר שלא נחה לרגע. 
 
 
תוכנית הסיור *
יום ראשון, 22 באפריל 2018-
הגעה מישראל בטיסת אל על ישירה לברצלונה . התמקמות במלון, (rialto), יציאה לסיור הכרות עם העיר.  מהסגרדה פמיליה דרך שדרות גרסיה, התוודעות לבניינים הייחודיים מהתקופה המודרניסטית  (קאסה מילה וקאסה באטיו ) של אנטוני גאודי ,  נבקר  בשכונת השיקום גרסיה שהפכה להיות אחת האזורים המסחריים המרכזיים בעיר, נפגש עם פעילים חברתיים, אמני גרפיטי מקומיים ונציגי הקהילה.

  
 
 
 
 
יום שני , 23 באפריל , 2018
יום ג'ורג' הקדוש במהלכו מתקיימים ברחבי העיר ירידי ספר, חלוקת ורדים אדומים לנשים ודרקונים לילדים. נתחיל את הסיור בכיכר קטלוניה לעבר  הרובע הגותי ,   הרובע היהודי העתיק, כיכר העירייה ובית הממשלה, כיכר המלך, כיכר אנה פראנק, שוק סנט ג'וזף,  ארכיטקטורה והיסטוריה  מימי הביניים ועד התקופה המודרנית של העיר.  נסקור את התפתחות העיר מאז "היציאה מהחומות" ב-1959 , ועד לאולימפיאדת 1982 ששינתה את הקונספט האורבאני של העיר. נפגוש פרויקטים של חקלאות עירונית ומודלים מקומיים של "קיבוץ עירוני". 
 
יום שלישי, 24 באפריל, 2018
יום עיון תשתיות ירוקות וחכמות והתחדשות עירונית. חצי יום עיון בעיריית ברצלונה 
במהלכו יציגו בכירי העירייה את הפרויקטים התכנוניים המרכזיים של העיר בשנים האחרונות, שילוב טכנולוגיות מתקדמות בניהול העיר, ואת מודל הsuperblocks – המבטאות את תפיסת הקיימות של העיר. בחלקו השני של היום, נסייר בפרויקטים עירונים המרכזיים, כולל בפרויקטים של והתחדשות עירונית, בהדרכת נציגי העיריה.

  
 
יום רביעי , 25 באפריל, 2018
היום יוקדש לשכונות ירוקות ופרויקטים ירוקים. נבקר ב CITY LAB המקומי, נלמד על הטבעת הירוקה של העיר, הכפר האולימפי, נתוודע לפארק האקולוגי Parc dels Tres Turons, והרובע הירוק Eixample . נבקר בפרויקטים מרכזיים שהפכו את העיר מעיר תעשייתית אפורה לאחת הערים המתקדמות בעולם. La Fàbrica del Sol, Olympic Port and Village, Forum 22@ Barcelona (רובע החדשנות). ביקור ב- Cisco IoE Innovation Center

  
 
 
יום חמישי 26 באפריל , 2018
מפגש סיכום ביחידה האסטרטגית לניהול עיר חכמה. חצי יום חופשי והתארגנות לחזרה לארץ.
 
פרטים והערות

לפרטים והזמנות נא לפנות לשולי רז 
0546-660697 shulir@ayalagroup.co.il‏
 
לוגיסטיקה
בית המלון בו נתאכסן הוא RIALTO.
טיסה- אל על
ארוחות: עלות הסיור כוללת ארוחה אחת ביום (ערב או צהריים) בנוסף לארוחת הבוקר במלון.
סמוך למלון ממוקמת מסעדה כשרה. 
 
עלות
טיסה כ 530 $ 
מלון : אדם בחדר זוגי כולל א. בוקר 90 € ללילה
אדם בחדר ליחיד כולל א. בוקר 155 € ללילה
הדרכה, נסיעות בברצלונה (תחבורה ציבורית), ארוחות וניהול 2800 ₪ . (הנחות לקבוצות מעל 3 משתתפים ולחברי פורטל הצווארון הירוק).
 
 
ארגון
הסיור מאורגן על ידי ד"ר אשר וטורי, מתכנן עירוני ויועץ סביבתי בשיתוף פורטל  "הצווארון הירוק". ד"ר וטורי מארגן סיורים מקצועיים בחו"ל מזה כשש שנים בשיתוף ארגונים שונים כגון המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ואיגוד המהנדסים. 
 
 
 
* התוכנית נמצאת בבניה ולכן יתכנו שינויים בתוכנית במהלך החודש הקרוב
 
* איילה נסיעות משווקת ומוכרת ממלאי הספקים ובכפוף לו ואינה מחזיקה מלאי משלה
*ט.ל.ח
שלח