אמריקה המושלמת - הטיול המקיף

אמריקה המושלמת - הטיול המקיף

אמריקה המושלמת - הטיול המקיף

אמריקה המושלמת - הטיול המקיף
 
טיול 18 ימים המתחיל בניו יורק ומסתיים בסולט לייק סיטי - יציאה בימי ראשון
 
מפלי הניאגרה, טורונטו, וושינגטון, פילדלפיה, מנהטן, סן פרנציסקו, פארק יוסמיטי, דרך ה- 17 מייל,לאס וגאס, ברייס קניון, גראנד טיטון, פארק ילוסטון ו-4 הפלגות
 
 
 
יום א' - ניו יורק - מפלי הניאגרה
בבוקר זה נצא מ"התפוח הגדול" לכיוון מפלי הניאגרה. אנו נחצה את מדינת ניו ג'רזי ונחלוף לאורך הגבול שבין ניו ג'רזי לפנסילבניה לאורך אפיק נהר הדלאוור. ערוץ הנהר חורץ את ההר ויוצר תופעות טבע יפהפיות. נחצה את הרי האפלאצ'ים ונצפין בדרך הנופים המשגעת לאזור אגמי האצבעות. בקיץ נבקר בקניון ווטקינס גלן ומפלי המים הנשפכים לתוכו. מווטקינס גלן נמשיך בנסיעה לאורך אגם סנקה לכיוון המפלים. עם ההגעה למפלים נבקר בצד האמריקאי של המפלים, נטייל בין אשדות המים הרועשים והגועשים הלא הם מפלי הניאגרה. נחצה את הגבול לקנדה ונגיע עם ערב למלון. בלילה נצא אל המפלים ונצפה בתצוגת האורות המרהיבה וצבעונית על המים הגועשים. מי שמעוניין יוכל לבלות עד אור הבוקר בקזינו של העיירה הקנדית.
 
יום ב' - מפלי הניאגרה - טורונטו - אלף האיים
"מים רועמים", כפי שקראו להם האינדיאנים, או המפלים האדירים מצפים לנו היום. עשרות מליוני ליטרים של מים שניתכים מדי דקה! הם המחזה המרהיב והבלתי נתפס אותו נראה מכמה זויות: נצפה על המפלים מהצד הקנדי. בקיץ – נשוט אל המפלים על ספינת "עלמת הערפל", נחוש את העוצמה האדירה של כמות המים הנשפכת ממש מעלינו. בחורף, נבקר במנהרה מאחורי המפלים. לאחר ביקור בשעון הפרחים נעזוב את איזור המפלים, נקיף את אגם אונטריו שגודלו הוא כמעט כגודל מדינת ישראל. אנחנו נגיע בצהריים לטורונטו שהיא הגדולה בערי קנדה. סיורנו בעיר יכלול את בניני העיריה המפורסמים, בנין הפרלמנט וכמובן מרכז איטון העצום, מרכז תת-קרקעי אדיר ובו מעליות זכוכית, בתי קפה, חנויות, מזרקות, מפלי מים ועוד. לפנות ערב אנחנו נמשיך מזרחה לכיוון נהר הסן-לורן ונתמקם ללינת לילה באזור אלף האיים.
 
יום ג' - אלף האיים
הבוקר נצא מזרחה, לאורך אפיק הנהר אל אזור אלף האיים המפורסם. אנחנו נעלה על סיפון האניה ונחזה בבתים המדהימים אשר בנו אנשים פרטיים על מאות האיים שפזורים לאורך הנהר. מחזה מדהים שלא תשכחו לעולם. לאחר מכן נחצה את מדינת ניו יורק ובמידה וישאר בידנו זמן נעצור במרכז קניות ענק ובו חנויות של הרשתות המפורסמות בעולם, במחירים זולים במיוחד. נחצה את מדינת ניו יורק ונגיע עם ערב ללינת הלילה בניו ג'רזי.
 
יום ד' – וושינגטון
הבוקר נצא לבירת ארצות הברית, וושינגטון די.סי. נבקר במצבת הזכרון ללינקולן שהיה הנשיא בזמן מלחמת האזרחים העקובה מדם. נצפה על בריכת ההשתקפות ונראה את המבנה הגבוה ביותר בעיר, לזכרו של ג'ורג' וושינגטון, הנשיא הראשון. אנחנו נבקר.
             
באנדרטת חללי מלחמות ויטנאם וקוריאה. נראה את מצבת ג'פרסון, הנשיא ומחבר מגילת העצמאות של ארצות הברית. לאחר מכן נמשיך למרכז המוזיאונים שם נהיה במוזיאון התעופה והחלל שם נלמד על התפתחות התעופה מהאחים רייט - שמטוסם תלוי ממש מעל ראשינו, ועד ימי התעופה בחלל ואף ניגע בסלע שהובא מהירח. נבקר במוזיאון השואה בו ניכנס אל "ביתו של דניאל" ושם נחווה את שעוללו לילד ולמשפחתו הנאצים במלחמת העולם השניה, כל זאת דרך עיניים של ילד קטן. לאחר ביקור מרטיט לב זה, נעלה אל גבעת הקפיטול, שם נמצאים הסנאט ובית הנבחרים. נסיים בתצפית על המדשאות בהן נחתמו הסכמים חשובים ונלחצו ידי אויבים, ונצפה בבית הלבן הלא הוא מקום משכנם של נשיאי ארצות הברית.
 
יום ה' - פילדלפיה - כת האמיש                                             
בבוקר זה נתחיל בעולם השוקולד של "הרשי" שהיא יצרנית השוקולד הגדולה בעולם. משם נמשיך לביקור באחת הכתות שהשלימו את חזונו של וויליאם פן כשבאו לחיות בשלווה והרמוניה במדינת פנסילבניה, הרי היא כת האמיש. בלב מחוז לנקסטר נראה כיצד חיה קהילה במאה העשרים ואחת באמצעים של המאה השמונה עשרה. כאן נראה איך עדיין נוסעים בעגלה עם סוסים, עושים קניות במרכז קטנטן ומבשלים על כיריים בה האש מובערת בגזעי עץ. את היום נסיים בעיר הולדתה של האומה האמריקאית, פילדלפיה, עיר "אחוות האחים". נבקר בפעמון החירות שעותק ממנו קיים בירושלים. נצפה על היכל העצמאות בו הוכרזה ונחתמה הצהרת העצמאות של ארה"ב. נטייל בפארק העצמאות פה נראה את בית הכנסת החשוב ביותר של פילדלפיה ובפיתחו את האנדרטה לזכרו של יוני נתניהו שהיא תרומתה של העיר פילדלפיה לקהילה היהודית בעיר. נגיע ללינת הלילה בשעות הערב.
 
יום ו' - ניו יורק - לוס אנג׳לס
היום נצא לסיור במנהטן שיתחיל מהסנטרל פארק, השדרה החמישית המהודרת, רוקפלר סנטר, טיימס סקוור ושדרת ברודווי. נגיע לכיוון האמפייר סטייט בילדינג, יוניון סקוור, דאון טאון מנהטן ונסיים בוול סטריט והמעגן להפלגה לסטטן איילנד. נצא להפלגה בת שעה במפרץ ניו יורק, נשוט ונחלוף על פני אי החרות. בתום הסיור טיסה באופן עצמאי ללוס אנג׳לס. עם ההגעה הסעה על ידי רכב ההסעה של המלוןמשדה התעופה למלון, ללא תשלום.
 
יום שבת - לוס אנג׳לס
יום חופשי לפנינו בעיר הכוכבים הלא היא לוס אנג'לס. המעוניינים יוכלו להתרגע בחופיה המפורסמים של לוס אנג'לס או לצאת בתשלום נוסף ליום כיף בדיסנילנד או אולפני יוניברסל, או לצאת לסיור מקיף בלוס אנג'לס שיכלול את שדרת הכוכבים, שדרת הוליווד, התיאטרון הסיני בו נמצאות טביעות הידיים והרגליים של הכוכבים המפורסמים, בוורלי הילס, חוף וניס המפורסם, סנטה מוניקה, השוק המקסיקני ודאון טאון לוס אנג'לס, שוק האיכרים ועוד... טיול זה נערך לרוב בקבוצות קטנות טיולים בהם יהיו פחות מ-20 נוסעים יודרכו בשפה האנגלית על ידי חברה אמריקאית.
 
יום א' - לוס אנג׳לס, סן פרנציסקו
נעזוב את לוס אנג׳לס צפונה על ״דרך המלך״ הלא הוא כביש 101. נעבור בסנטה ברברה ונבקר בעיירה הדנית סולבנג. עיירה זו משמרת דרך חיים אירופי. נמשיך לביקור במוטל ״מדונה״ המוזר והיפה. נבקר בעיירה כרמל, שנמצאת בחצי האי מונטריי, שם כיהן השחקן קלינט איסטווד ראש עיר, לאחר מכן נערוך נסיעה איטית
ויפהפיה על הכביש המדהים ביותר במערב ארה״ב, דרך ה-17 מייל ונגיע עם ערב בואכה סן פרנציסקו.
 
יום ב' - סן פרנציסקו      
את היום כולו נקדיש לעיר שעליה נכתב ״השארתי את ליבי בסן פרנציסקו״ ובסוף היום גם נבין מדוע... נפתח את סיורנו בעיר בהפלגה מרציף הדייגים של סן פרנציסקו לשיט אל מתחת לגשר שער הזהב וסביב כלא אלקטראז, בו הוסרט הסרט המפורסם ״הבריחה מאלקטראז״. נשוב בחזרה אל העיר ונהנה מהאוירה הססגונית של דוכני הדייגים מהעמוסים בעולם, כמו כן נהנה משפע החנויות ומופעי הרחוב ב״פישרמנס-וורף״ הלא הוא רציף הדייגים של סן פרנציסקו. לאחר מכן ניסע אל גשר ״שער הזהב״ ונבין כיצד בנו את הגשר המופלא הזה ומדוע הוא נקרא כך. עוד נסייר ברחוב לומברד, הוא רחוב הפרחים התלול והמפותל, נראה את בנין עיריית סן פרנציסקו, נחצה את פארק ה״גולדן גייט״, ונצפה על העיר מהגבעות התאומות. נבקר בצ'יינה טאון" העיר הסינית המפורסמת ביותר בעולם ונסיים בתצפית מאי המטמון או מגשר המפרץ על סן פרנסיסקו, ממנה יהיה קשה כל כך להיפרד.
 
יום ג' - פארק יוסמיטי               
את יום זה נקדיש לנופים וטבע במקום שהוגדר כגן עדן עלי אדמות ע״י טדי רוזוולט, נשיא ארה״ב. ניסע מסן פרנסיסקו מזרחה ונטפס על הרי הסיירה נבאדה. כבר בכניסה ליוסמיטי נראה את גוש הגרניט האדיר שנקרא אל קפיטן. אנחנו נחזה במפלי היוסמיטי, מפל הינומת הכלה, צוקים כבירים לצד מים זורמים וחיות בר מסתובבות, כל אלה עשו את היוסמיטי לפארק היפה ביותר בקליפורניה. בסוף היום נרד מההרים אל העמק הגדול ביותר בקליפורניה, עמק הסאן וואקים ונתמקם ללינה בבייקרספילד.
 
יום ד' - לאס וגאס
בבוקר זה נצא מהעמק ונכנס אל מדבר המוהבי, המדבר הגדול ביותר בצפון אמריקה. נעצור באאוטלט שבברסטאו לקניות של מותגים במחירים אטרקטיביים. נמשיך בדרך המדבר ונחזה בעצי היהושע המוזרים. נחצה את הגבול אל מדינת הכסף, נבאדה ונשים פעמינו לעבר עיר ההימורים המחשמלת בעולם, לאס וגאס. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילה רגלי על הסטריפ, הרצועה המרהיבה של בתי המלון המדהימים של לאס וגאס. את טרוף ההימורים והחזיונות מחוץ למלונות לא תשכחו זמן רב. לאחר הסיור נהיה חופשיים להסתער על מכונות הכסף המצלצלות ללילה שכולו הימורים בעיר שאינה נרדמת לעולם.
 
יום חמישי - לאס וגאס
יום חופשי בעיר המרהיבה לאס וגאס. היום נוכל להנות מאחד ממרכזי הקניות הגדולים בעולם, או אחת מעשרות האטרקציות שמציעה לאס וגאס כמו: טיולי ג׳יפים במדבר, טרקטורונים ועוד. נפרד מהמסיימים את הטיול.
                                 
יום שישי - לאס וגאס / פארק ציון
הבוקר נצא לטייל באחד הפארקים המרהיבים של יוטה-פארק ציון. נערוך במקום תצפיות על מצוקי אבן החול החשופים הגדולים בעולם ונצא למסלול הליכה לצד נהר הווירג׳ין. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נתקדם אל אחת העיירות הקטנות והנחמדות של יוטה ונתמקם ללינת הלילה.
 
יום שבת - גראנד קניון
הבוקר נצא לצפות ביצירת הטבע המדהימה אשר נוצרה ע״י פילוס דרכו של נהר הקולורדו. שום תצלום או הרצאה לא יכולים להכין אותנו למראה האדיר בו נצפה היום. נבקר במרכז המבקרים ונעצור למספר נקודות תצפית על אחד מפלאי הטבע של העולם. לאחר הביקור בגראנד קניון נשוב אל בית המלון ללינת הלילה.
 
יום ראשון - ברייס קניון / סולט לייק סיטי
את יומנו נתחיל בנסיעה לברייס קניון, נעבור בקניון האדום ונגיע אל אחד המקומות המוזרים ביותר על פני כדור הארץ, הברייס קניון, מקום מדהים בו הטבע פיסל את יצירות האומנות היפות והמרתקות בעולם. לאחר הביקור בברייס קניון נצפין אל בירת מדינת יוטה, סולט לייק סיטי, העיר שאירחה את אולימפיאדת החורף בשנת 2002. סולט לייק סיטי הינה המרכז העולמי של המורמונים. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור ערב קצר במרכז העיר. לינה באזור.
 
יום שני - גראנד טיטון / ג'קסון
נפרד ממדינת יוטה אל מדינות איידהו ווויאמינג, שתיים מהמדינות הדלות אוכלוסין בארצות הברית, אין אנשים אבל נופים למכביר. ניסע בין היערות ברידג'ר וקריבו ונבקר בפארק גראנד טיטון. בפארק נראה את מצוקי הגרניט המשוננים בגובה 4200 מטר ופסגותיהם המושלגות, המשתקפים בתוך אגם ג'קסון היפייפה ואם יתמזל מזלנו אולי גם נפגוש בעדר של איילות מקפצות בין הסלעים. לאחר הביקור בפארק נתמקם בג'קסון, עיירת קאובויים אותנטית בה נלון הלילה.
 
יום שלישי - ילוסטון
את יומנו נקדיש לפארק הלאומי הוותיק ביותר בארצות הברית ובעולם כולו, ילוסטון. הפארק מפורסם בזכות מפליו, נופיו היפייפים, כמות גדולה מאוד של בעלי חיים המשוטטים בפארק. אם יתמזל מזלנו, אולי אפילו נראה עדר באפלו דוהר או אפילו דב. נחזה בתופעות טבע מופלאות, מפלי מים, קניונים, מעיינות חמים ונבקר בגייזר המפורסם בעולם אולד פייתפול (הזקן הנאמן). לקראת סוף היום נעזוב את הפארק המרהיב ונתמקם ללינת הלילה.
 
יום רביעי - סולט לייק סיטי - תם הטיול המופלא!
 
מחירים – אנא בקש מסוכן הנסיעות המקצועי שלך את המחירון המעודכן. 
לא לשכוח - הטיול מתבצע בין מאי לאוקטובר. מומלץ להצטייד בבגד ים, כובע ונעלי הליכה. מי שנשאר בלאס וגאס, עליו להזמין לינה בלאס וגאס על חשבונם. שימו לב כי דרוש דרכון ישראלי בר תוקף ואשרת שהייה חוקית רבת כניסות בארה״ב. המסלול מתאר ביקור באתרים אך לעיתים יוחלף סדר ימי הטיול והאתרים. ההפלגות ובתי המלון לא ישתנו. הביקור בפארק היוסמיטי יוחלף לעיתים בביקור בטירתו של הרסט עקב הגבלות של משטרת התנועה הקליפורנית.
לפי שיקול דעתה הבלעדי של החברה-טיולים מסוימים ישהו שני לילות במפלי הניאגרה ולא יבקרו באלף האיים. הטיול אינו כולל טיסות פנים וטראנס אטלנטיות
שלח