טיולים במרכז ישראל עם המדריכים של איילה גיאוגרפית

טיולים בישראל

טיולים במרכז ישראל עם המדריכים של איילה גיאוגרפית

כל הטיולים מתבצעים במכוניות פרטיות

בדרך אל העיר

יום טיול שעיקרו הדרך אל העיר, יום ההולך בדרכי פורצי הדרך האמיצים. נתחיל היכן שעברה דרך בורמה, ניסע בדרכן של השיירות האמיצות שפרצו את המצור ותוך סיכון רב עלו לעיר. נעצור באנדרטה לגדודי מחל, מתנדבי חול שנחלצו לעזרת המדינה הצעירה, נבקר במוזיאון שער הגיא, מוזיאון חדש שנפתח לאחרונה בשרידי חאן באב אל ואד.
לפרטים נוספים על הטיול

מנזרים ונזירים כולל המרסבה- מכוניות פרטיות

יום טיול בעקבות תנועת הנזירות בספר המדבר, נצפה ונבקר במנזרים הבולטים הפעילים עד היום, נתחיל בתצפית מרהיבה אל מנזר מר ג'ריס התלוי מעל ערוץ ואדי קלט. נמשיך בנסיעה לאתר הטבילה הנידח שעל הירדן, הנמצא על גבול ממלכת ירדן "מנגד יריחו", הנחשב למעשה לאחד האתרים הנוצריים החשובים בארץ הקודש. נעבור את גדר המערכת ונגיע לגדת הנהר בנקודת הטבילה ההיסטורית. נבקר במנזר דיר ח'גלה ולסיום ניכנס אל המדבר ווניסע לאורך מצוקי נחל קדרון כאן יתגלה לעינינו– דיר מרסבא, מנזר מהמאה הרביעית לספירה. זהו מנזר מרשים ענק ומיוחד, שיזכיר לנו את מנזרי גיאורגיה ויוון. בדצמבר מתקיים ב
לפרטים נוספים על הטיול

אגדה של אישה- טיול לשדות ים וקיסריה - מכוניות פרטיות

טיול במרכז הארץ בעקבות נשים מדהימות. החל מאלות יווניות, דרך סיפור חייה המרגש של חנה סנש ועד יעל ארצי פסלת קטנה בגוף אך גדולה ביצירה. נבקר בשדות ים, נרד אל החוף אליו הגיעו מעפילים , נלך לאורך קו החוף בעקבות השיר "הליכה לקיסריה" נקשיב לרשרוש המים. נבקר בגן הפסלים של הפסלת יעל ארצי ובמוזיאון ראלי המפואר. אחר הצהרים נעלה לזיכרון יעקב לטיול במושבה בעקבות אנשים אז והים (במידה ויתאפשר נבקר את קהילת בת אל המיוחדת).
לפרטים נוספים על הטיול

יין ישמח לבב אנוש- סיור יקבים בשפלה- מכוניות פרטיות

יום טיול מרתק ומשמח אל עולמם של ייננים בשפלה. במרכז הארץ מחכות לנו הפתעות בדמות יקבים משפחתים, יקבים ותיקים ויקבים צעירים. מפגש עם אנשים שהיין הוא חלק מרכזי בעולמם. במהלך הסיור, נכיר זנים, ננסה להבין מה משפיע על סוג וטיב היין וכמובן נטעם יינות מיקבים שונים.
לפרטים נוספים על הטיול

חיפה היפה- סיור בחיפה והסביבה- מכוניות פרטיות

יום טיול עירוני בחיפה ובטבע סביבה. נתחיל את היום בסיור במושבה הגרמנית, נטייל בין בתי הטמפלרים, נשמע את הסיפורים מאחורי בתי האבן עם גגות הרעפים, בתים שמשדרים אווירה אירופאית ולא לבנטינית. נביט מלמטה למעלה אל הגנים הבהאים המרהיבים ואל כיפת הזהב. נמשיך לואדי ניסנס עליו נכתב הספר חצוצרה בואדי על ידי סמי מיכאל. ננסה להכיר ולהבין את האופי המיוחד של השכונה ואת המרקם האנושי שבה. נערוך תצפית נוספת על הגנים הבהאים הפעם מלמעלה, לעינינו יפרשו מפרץ חיפה ומדרגות הגן היורדות מטה. בחציו השני של היום נצא לטייל במרחב הירוק הגובל בעיר, נצא לטיול רגלי קל ונעים בשו
לפרטים נוספים על הטיול

אל ההרודיון ונחל תקוע- טיול במכוניות פרטיות

יום טיול קרוב למרכז אך למקומות לא מוכרים, נתחיל בגן הארכיאולוגי ברמת רחל, משם ניסע אל ההרודיון מבצר מרשים באמצע כלום אותו בנה הורדוס הבנאי הגדול, המבצר הפך למקום קברו. נבקר באתר המרשים, נספר על גילוי קברו המחודש נראה את הארמונות המפוארים ונשמע את סיפורו של המקום. נמשיך מכאן ליישוב תקוע אשר תחתיו, פורחות בפריחה מרשימה וצהובה, חלמוניות (בעונה) זהו הריכוז הגדול שלהם בארץ כולה. נסיים את הטיול בהליכה לצד מצוקיו המרהיבים של נחל תקוע, נראה את שרידי המנזר הקדום וניכנס לחדר הראשון במערת חריטון הגדולה בה ניתן לומר התחילה תנועת הנזירות במדבר
לפרטים נוספים על הטיול

מהבקעה להר, טיול למזרח השומרון- טיול ג'יפים עם הילוך כוח

טיול ג'יפים מיוחד המחבר בין בקעה להר. נטפס ממעמקי בקעת הירדן אל פסגות הרי השומרון. נתחיל בנסיעה דרך המלחות של בקעת הירדן והבתרונות הנמוכים, נעפיל אל רכס הסרטבה הנישא מעל סביבתו, נעלה רגלית (עליה קצרה ותלולה, לא חובה לעלות) אל חוד ההר עליו נמצא מבצר חשמונאי וממנו השיאו משואות בכל ראש חודש. נמשיך ונטפס עם הג'יפים אל מדרגת ההרים המרכזית של השומרון, ממנה ניתן להשקיף אל כל צפון הארץ. הטיול הסתיים באחד מהישובים המרכזים בשומרון.
לפרטים נוספים על הטיול

טיול היסטורי-בעקבות תעלומת רצח משפחת לזרוביץ – מכוניות פרטיות

טיול מיוחד בעקבות פרשת חטיפתם ורציחתם של בני משפחת לזרוביץ 3 מבוגרים ו- 3 ילדים, ממחנה העבודה הבריטי במורדות הכרמל. נתחיל את היום במחנה הבריטי, בבית בו גרה משפחת לזרוביץ. נספר על אירועי אותו לילה נורא באוגוסט 1938 נשמע מי היו החוטפים ומי היו הנחטפים. נלך בעקבותיהם במעלה הכרמל אל עין חוד כפי שחוקרי המשטרה הלכו, במטרה לגלות רמזים . נחפש את מקום הרצח ונעקוב אחרי עקבות פרסות הסוסים שלקחו את הילדים הרחק מכאן, נבדוק איפה כבשן הסיד או בור המים אליו הושלכו הגופות, ונגלה מהו הסוד שהביא לפתירת התעלומה. נסיים את היום בטיול טבע בחורבה צלבנית על חוף הים.
לפרטים נוספים על הטיול

בעקבות שמשון בין צרעה לאשתאול – מכוניות פרטיות

יום טיול בשפלת יהודה. נתחיל ב"דרך הפסלים" שביער הנשיא, ניסע בין הפסלים, נעצור, נסתכל ונצא להליכות קצרות. נקודת הסיום בתל צרעה. שם נערוך תצפית מעל בית המוכתר ונספר את סיפור הולדתו של שמשון "נזיר אלוהים". נטפס בין בורות המים אל התל ונראה את קבר מנוח אבי שמשון ושמשון. בקצה היער נצפה על נחל שורק ונמשיך את הסיפור על שמשון ובנות הפלישתים. משם נרד אל יקב קטן בו נוכל לקנות יין, גבינות ודברים טובים. נמשיך אל מנזר בית ג'ימאל, מנזר של נזירות שתקניות ומרשימות שמייצרות כלי חרס יפים.
לפרטים נוספים על הטיול

אחה"צ בשמורת תל דור- מכוניות פרטיות

ניפגש אחר הצהרים ונצא לטיול נינוח ונעים לאורך רצועת החוף בשמורת דור, נתוודע אל הפיניקים ואל הפקת צבע ארגמן מחלזון הים. נהנה ממראה הכוכים והמפרצים שיצרו גלי הים בסלע הכורכר. נהנה ממשחקי צדפים, תחרות בנית ארמונות, מהמים, הגלים והחוף.
לפרטים נוספים על הטיול

מעיינות חבויים וחקלאות עתיקה בהרי ירושלים- מכוניות פרטיות

טיול בנופים המרהיבים של הרי ירושלים הירוקים, וביקור במעינות נסתרים, מרביתם מעינות שכבה, תופעה יחודית להרי ירושלים. היכרות עם חקלאות העתיקה שכבר בתקופות עתיקות ידעו החקלאים המקומיים לנצל את הסביבה וחפרו נקבות אל מקורות המים ולנתבם למטרות השקיית הטרסות.
לפרטים נוספים על הטיול

סיור ערב בבני ברק- מכוניות פרטיות

בשנה האחרונה שמענו על בני ברק בעיקר בהקשר של קורונה, הסיור הזה הוא הזדמנות להציץ אל חיי העיר, לשמוע וללמוד על החיים בעיר.
לפרטים נוספים על הטיול
שלח