מזרח מושלם

מזרח מושלם

מזרח מושלם

מזרח מושלם
טיול 5-6ימים המתחיל בניו יורק - יציאה כל יום ראשון
 
מפלי הניאגרה, טורונטו, וושינגטון, פילדלפיה, הבית הלבן, כת האמיש, מוזיאון השואה, מנהטן ושלוש הפלגות
 
 
יום א' - ניו יורק - מפלי הניאגרה
בבוקר זה נצא מ"התפוח הגדול" לכיוון מפלי הניאגרה. אנו נחצה את מדינת ניו ג'רזי ונחלוף לאורך הגבול שבין ניו ג'רזי לפנסילבניה לאורך אפיק נהר הדלאוור. ערוץ הנהר חורץ את ההר ויוצר תופעות טבע יפהפיות. נחצה את הרי האפלאצ'ים ונצפין בדרך הנופים המשגעת לאזור אגמי האצבעות. בקיץ נבקר בקניון ווטקינס גלן ומפלי המים הנשפכים לתוכו. מווטקינס גלן נמשיך בנסיעה לאורך אגם סנקה לכיוון המפלים. עם ההגעה למפלים נבקר בצד האמריקאי של המפלים, נטייל בין אשדות המים הרועשים והגועשים הלא הם מפלי הניאגרה. נחצה את הגבול לקנדה ונגיע עם ערב למלון. בלילה נצא אל המפלים ונצפה בתצוגת האורות המרהיבה וצבעונית על המים הגועשים. מי שמעוניין יוכל לבלות עד אור הבוקר בקזינו של העיירה הקנדית.
 
יום ב' - מפלי הניאגרה - טורונטו - אלף האיים          
"מים רועמים", כפי שקראו להם האינדיאנים, או המפלים האדירים מצפים לנו היום. עשרות מליוני ליטרים של מים שניתכים מדי דקה! הם המחזה המרהיב והבלתי נתפס אותו נראה מכמה זויות: נצפה על המפלים מהצד הקנדי. בקיץ – נשוט אל המפלים על ספינת "עלמת הערפל", נחוש את העוצמה האדירה של כמות המים הנשפכת ממש מעלינו. בחורף, נבקר במנהרה מאחורי המפלים. לאחר ביקור בשעון הפרחים נעזוב את איזור המפלים, נקיף את אגם אונטריו שגודלו הוא כמעט כגודל מדינת ישראל. אנחנו נגיע בצהריים לטורונטו שהיא הגדולה בערי קנדה. סיורנו בעיר יכלול את בניני העיריה המפורסמים, בנין הפרלמנט וכמובן מרכז איטון העצום, מרכז תת-קרקעי אדיר ובו מעליות זכוכית, בתי קפה, חנויות, מזרקות, מפלי מים ועוד. לפנות ערב אנחנו נמשיך מזרחה לכיוון נהר הסן-לורן ונתמקם ללינת לילה באזור אלף האיים.
 
יום ג' - אלף האיים
הבוקר נצא מזרחה, לאורך אפיק הנהר אל אזור אלף האיים המפורסם. אנחנו נעלה על סיפון האניה ונחזה בבתים המדהימים אשר בנו אנשים פרטיים על מאות האיים שפזורים לאורך הנהר. מחזה מדהים שלא תשכחו לעולם. לאחר מכן נחצה את מדינת ניו יורק ובמידה וישאר בידנו זמן נעצור במרכז קניות ענק ובו חנויות של הרשתות המפורסמות בעולם, במחירים זולים במיוחד. נחצה את מדינת ניו יורק ונגיע עם ערב ללינת הלילה בניו ג'רזי.
 
יום ד' – וושינגטון     
הבוקר נצא לבירת ארצות הברית, וושינגטון די.סי. נבקר במצבת הזכרון ללינקולן שהיה הנשיא בזמן מלחמת האזרחים העקובה מדם. נצפה על בריכת ההשתקפות ונראה את המבנה הגבוה ביותר בעיר, לזכרו של ג'ורג' וושינגטון, הנשיא הראשון. אנחנו נבקר באנדרטת חללי מלחמות ויטנאם וקוריאה. נראה את מצבת ג'פרסון, הנשיא ומחבר מגילת העצמאות של ארצות הברית. לאחר מכן נמשיך למרכז המוזיאונים שם נהיה במוזיאון התעופה והחלל שם נלמד על התפתחות התעופה מהאחים רייט - שמטוסם תלוי ממש מעל ראשינו, ועד ימי התעופה בחלל ואף ניגע בסלע שהובא מהירח. נבקר במוזיאון השואה בו ניכנס אל "ביתו של דניאל" ושם נחווה את שעוללו לילד ולמשפחתו הנאצים במלחמת העולם השניה, כל זאת דרך עיניים של ילד קטן. לאחר ביקור מרטיט לב זה, נעלה אל גבעת הקפיטול, שם נמצאים הסנאט ובית הנבחרים. נסיים בתצפית על המדשאות בהן נחתמו הסכמים חשובים ונלחצו ידי אויבים, ונצפה בבית הלבן הלא הוא מקום משכנם של נשיאי ארצות הברית.
 
יום ה' - פילדלפיה - כת האמיש
בבוקר זה נתחיל בעולם השוקולד של "הרשי" שהיא יצרנית השוקולד הגדולה בעולם. משם נמשיך לביקור באחת הכתות שהשלימו את חזונו של וויליאם פן כשבאו לחיות בשלווה והרמוניה במדינת פנסילבניה, הרי היא כת האמיש. בלב מחוז לנקסטר נראה כיצד חיה קהילה במאה העשרים ואחת באמצעים של המאה השמונה עשרה. כאן נראה איך עדיין נוסעים בעגלה עם סוסים, עושים קניות במרכז קטנטן ומבשלים על כיריים בה האש מובערת בגזעי עץ. את היום נסיים בעיר הולדתה של האומה האמריקאית, פילדלפיה, עיר "אחוות האחים". נבקר בפעמון החירות שעותק ממנו קיים בירושלים. נצפה על היכל העצמאות בו הוכרזה ונחתמה הצהרת העצמאות של ארה"ב. נטייל בפארק העצמאות פה נראה את בית הכנסת החשוב ביותר של פילדלפיה ובפיתחו את האנדרטה לזכרו של יוני נתניהו שהיא תרומתה של העיר פילדלפיה לקהילה היהודית בעיר. נגיע ללינת הלילה בשעות הערב.
 
 
יום ו' – מנהטן - סיור מקיף באי הגבעות וגורדי השחקים
לממשיכים את הטיול, היום נצא לסיור במנהטן. נתחיל בנסיעה ליד לינקולן סנטר, המרכז לאומנויות הבמה, ביה"ס ג'וליארד. בית הדקוטה שלפיתחו נרצח הזמר ג'ון לנון. נצא לסיור רגלי קצר אל סטרוברי פילדס בתוך הסנטרל פארק ונחזה בפסיפס לזכרו של המוזיקאי שנרצח. נחצה את הסנטרל פארק, שדרת המוזיאונים ומלון פלאזה היוקרתי. נמשיך על השדרה החמישית המהודרת דרך רוקפלר סנטר, טיימס סקוור ושדרת ברודווי דרכה נגיע לכיוון אמפייר סטייט בילדינג, יוניון סקוור, גריניץ' וויליג', רובע הסוהו והאזור הסיני המאוכלס ביותר בארצות הברית הצ'יינה טאון. את החלק השני של הסיור נקדיש לדאון טאון מנהטן. נראה את מרכז הסחר העולמי החדש ואת האנדרטה שהוקמה לזכר חללי 11 בספטמבר 2001. נסיים את היום בוול סטריט והמעגן להפלגה לסטטן איילנד. נצא להפלגה בת שעה במפרץ ניו יורק, נשוט ונחלוף על פני אי החרות ונצלם את הגברת המפורסמת ביותר בעולם פסל החרות, מתנת העם הצרפתי לעם האמריקאי, לקינוח נחזה במראות קו הרקיע המקסים של מנהטן.
 
אנא שימו לב
הפלגות בטיול זה מתבצעות בין אפריל לאוקטובר בלבד,
ע"פ השינויים במזג האויר והחלטת חברות השיט.
לפי שיקול דעתה הבלעדי של החברה - טיולים מסויימים ישהו שני לילות במפלי הניאגרה ולא יבקרו באלף האיים.
לעיתים יוחלף סדר הטיול, ביום א' נבקר באלף האיים
וביום האחרון באזור אגמי האצבעות - האתרים,
ההפלגות ובתי המלון לא ישתנו.
מחירים - בקש את המחירון המעודכן מסוכן הנסיעות המקצועי שלך. חובה לקרוא את מחירון המטייל ובו חוקי השתתפות, מידע ותנאי הטיולים.
לא לשכוח - הטיול מתבצע כל שבוע מאפריל עד אוקטובר. דרוש דרכון ישראלי בר תוקף ואשרת שהייה חוקית רבת כניסות בארה״ב במעבר גבול עם קנדה.
פיזור במנהטן בלבד. חזרה לפני כניסת השבת. ארבע ארוחות בוקר קונטיננטליות מוגשות בבתי המלון.
 
 
*ייתכנו שינויים במסלול. יש לברר איתנו את המסלול הסופי*
שלח